Back to Question Center
0

Semalt Expert WordPress Varsayılan .htaccess Kurallarını Açıklar.

1 answers:

Son zamanlarda, WordPress web sitenizin kök klasöründe .htaccess dosyası bulunduğunu fark etmişsinizdir. Bu makalede, Semalt , Artem Abgarian'dan bir üst düzey uzman tarafından öngörülen bu ayarlamanın pek çok nedeni öğreneceksiniz.

Web sitemizin Google Analytics'te yanıt verme biçiminden ödün vermeye yönelik birçok yönlendirme spam saldırısı vakası vardır. Yönlendirme spam'ı, analitik bilgilerin kalitesini etkileyen birçok sahte web ziyaretine neden olur. Web tarayıcıları ve botlar gibi yönlerin izinlerini belirleyen bazı WordPress - how magazine best logos in sports.htaccess kuralları vardır. Web sitesi barındırma hizmetlerinin çoğunluğu Apache sunucusunu kullanıyor. Bir web sitesi WordPress'e kurulduğunda, .htaccess dosyasında girdiği bazı kurallar vardır. Bu öğe, web sitenizin kök dizininde görünen dosyadır. Farklı sunucularda, kalıcı bağlantı ayarlarını yapmak için birden fazla yöntem bulunur. Bazı durumlarda, web yöneticileri, yönlendirme spamlerinden bazılarını ortadan kaldırmada yardımcı olan bazı kodlar çalıştırırlar.

WordPress .htaccess kuralları

WordPress'de bir web sitesi kurulumu devam ederken, varsayılan kurulumun önemli yönlerinin çoğu kod satırı olarak görünür. Web sitenizdeki koşu kodları, dikkatle gerçekleşen bir süreç olmalıdır. Bazı durumlarda, tüm web sitesi yanıt vermeyi başaramayabilir. Ne yaptığınızı bilmiyorsanız, bazı SEO ajansına veya nitelikli personele danışmak olumsuz etkileri önleyebilir. Apache.org'a bağlanan kod satırlarının bazıları şunları içerir:

# BEGIN WordPress

RewriteEngine Açık

RewriteBase /

RewriteRule ^ index \ .php $ - [L]

RewriteCond% {REQUEST_FILENAME}! -f

RewriteCond% {REQUEST_FILENAME}! -d

RewriteRule. /index.php [L]

#En WordPress

Kök klasörde bulunan yeniden yazım kuralı, bu web sitesinin performans seçeneği ile ilgili ek işlevsellik sağlar. Bu dosya, WordPress klasörünüzü yüklediğiniz klasöre giden yolu içerir. Web geliştiricileri, bir web sitesini kullanırken izinleri kontrol etmek için etkin önlemler geliştirmelerine yardımcı olmak için bu bağlantıyı kullanıyor. Örneğin, bir web sitesi, erişmeye çalışırken bir 404 hatasıyla karşılaşabilir.

Bu kodun ilk ve son satırlarında bir "#" bulunmaktadır. Bunlar .htaccess dosyanıza nasıl erişeceğinizi göstermek için yorumların amacına hizmet etmelidir. WordPress .htaccess kurallarının bazı avantajları, Google Analytics yönlendirme spam saldırılarının önlenmesini içerir. "Rewriterule" yönergeleri bir botun index.php'ye erişmesini önlemeye yardımcı olabilir. Bu etki, yönlendirme spam alanlarından gelebilecek sahte trafiği engellemek için çok önemlidir.

Sonuç

Tavsiye spam'ı, şirketleri ve web sitelerini etkileyen ortak bir problem haline geliyor. Bazı durumlarda, bir Apache sunucusuna sahip web siteleri, web sitenizin kök dizininde bulunan bir .htaccess dosyasına bağlıdır. Bu özellik, yaygın WordPress web siteleri için de standarttır. Bu dosya, web ziyaretlerinin veya tarayıcıların veritabanınızla nasıl etkileşime geçtiğini belirleyen kuralları içerir. Bu web geliştirme makalesinde, web sitenizin yanıtını ayarlamak için kullanabileceğiniz bazı teknikler bulunmaktadır. Bazı durumlarda, zararlı sevk programlarını engelleyebilirsiniz. Sahte trafik, Google Analytics trafik bilgilerinizi etkileyen bir problem oluşturmamalıdır. Bazıları

November 24, 2017