Back to Question Center
0

Semalt: Google Analytics'te Blackhatworth Referrer Spam'inden Nasıl Kurtulunur?

1 answers:

Yönlendiren spam'ın ne olduğunu bilenler, Google Analytics'e ne kadar sinir bozucu geldiğini anlar. Yönlendiren spam'in GA raporlarına sızma eğilimi son yıllarda artmaktadır. Bir site sahibiyseniz, işinizde oluşabilecek ciddi etkilerden kaçınmak için bununla nasıl başa çıkacağınızı bilmeniz gerekir.

Blackhatworth - regla de los tercios retrato de mujer.com, site sahipleri ve yöneticilerinin başlarını çizmelerine neden olan tavsiyede bulunan spamslardan biridir. Sahte trafik veya "sahte isabet" gönderen bir sitey ve bunu yapmak için nedenler çeşitlidir. Bazı yönlendirme spamslarının amacı, ziyaretçileri sitelerine çekmektir. En çok sevk edilenlerin listelerini yayınlayan sitelerin olduğunu biliyorlar. Spam siteleri, yalnızca bu tür listelerde görünmeleri nedeniyle ziyaretçiler edinmeyi umuyor. Bu siteler site yöneticilerinin merakı üzerine de bankacılık yapıyor. Size spam gönderdikleri zaman neden sizinle bağlantı kurduklarını bilmek istersiniz. Kontrol etmek için sitelerini ziyaret edersiniz ve ihtiyaç duydukları şey budur - trafik.

Semalt'ın en iyi profesyonellerinden Jack Miller, bu türden yönlendiren spamlardan kurtulmanın yollarını açıklar.

Blackhatworth.com tavsiye spamm zararlı mı?

Yönlendiren spam, zararlı yazılımların yayılması gibi kötü amaçlı eylemlerle ilişkili olmadığından zararsız gelse de, GA verilerinizi etkilediğinden ciddi bir sorundur.

Google Analytics, karar vermede kullanılan bir araçtır Çoğu kişi için, Analytics verileriniz size trafik gönderen siteleri görmenize yardımcı olur ve daha sonra bu bilgileri nasıl geliştireceğiniz konusunda strateji oluşturmak için kullanabilir sitenizin yapısı ve içeriği ve yeni bağlantılar edinme .. Başka sitelerden orijinal, yüksek kaliteli bağlantılara sahip olduğunuzda, siteniz SERP'lerde yüksek sıralamaya sahip olma olasılığınız daha yüksektir.

Yönlendirme istenmeyen tarafından sorunun web analitiği verilerinizi bozan olması. Verileriniz çarpık ve sitenize yönlendirilen trafiğin doğru metriklerini vermiyor. Bu yanlış veriler kullanılarak yapılan kararlar, iş için yararlı olduklarından daha zararlı olabilir. Ne yazık ki, tavsiye spaminin farkında olmayan kişiler bunu yapıyor ve daha sonra neden SEO stratejilerinin beklendiği gibi çalışmadığını merak ediyorlar.

Blackhatworth.com'dan Başvurma Google Analytics'ten İsteğe Bağlı Spam

GA'da yönlendirme spam filtreleri ayarlamak, spam gönderen sitelerden gelen yanlış trafikten kurtulmanın etkili yollarından biridir. Filtreler, doğrudan GA'ya sahte trafik gönderen sitelere ve sitenizi ziyaret etmek için botlar kullananlara özen gösterir.

  • GA hesabınızda oturum açın ve Görünüm açılır menüsünden Yeni görünüm oluştur'u tıklayın ve ona bir isim verin.
  • Filtreler> Yeni Filtre'yi tıklayarak yeni bir filtre oluşturun. Yeni filtre adını 'blackhatworth.com iyi' olarak adlandırın.
  • Özel bir filtre türü seçtikten sonra, Hariç Tut'u tıklayın ve Filtre Alanı açılır listesinden Tavsiye edin.
  • Filtre Modeli alanına, blackhatworth \ .com yazın ve ayarlarınızı kaydedin.

GA raporlarınızda görünebilecek diğer tüm spam gönderimleri için bunu yapabilirsiniz. Herhangi bir alan adını filtrelemeden önce, aslında bir spam yönlendiren olduğunu doğrulamak için kontrol etmeyi unutmayın. Orijinal siteleri filtrelemek ve yanlışlıkla gerçek trafiği kaybetmek istemiyorsanız.

November 24, 2017