Back to Question Center
0

Semalt: Google Analytics'te Referrer Spam'i Engellemek İçin Süper Bir Kılavuz

1 answers:

Semalt uzmanı Nik Chaykovskiy, tavsiye spam'ın web yöneticilerinin şu anda karşılaştığı sorunlardan biridir. Durum, yıllar içinde daha da kötüye gidiyor; başka bir yerde, tavsiye spam'i yaratmaktan çok para kazanıyor.

Hayalet ve İsteğe Bağlı Spam

Spam şimdi Google Analytics raporlarına girdi. Spam gönderenler, web sitesinin veri raporlarında görünebilmesi için sistemdeki güvenlik açıklarını ararlar - scripts brasil php. Bunu, webmasterin neden web sitelerini ziyaret edip niçin raporda olduğunu görmek için yeterli merak uyandırdıkları umudunu taşıyorlar. Sorun, trafiği artırmadığıdır. Onlar bot olmadıklarından bile anlamıyorlar. Ziyaret gerçekleştirildiğine dair bir bildirim oluşturmak için Google Analytics tarafından kullanılan JavaScrip izleme kodunu kullanıyorlar. Hemen çıkma oranları ve etkileşimi analiz etmek için kullanılan diğer unsurlar gibi yaşamsal istatistikleri çarpıtmaya başlarlar. Özellikle pazarlama kararları almak için ona güveniyorlarsa doğru veri ihtiyacı varsa, tavsiye spam'ı engellemek zorunludur.

Özellikle spam gönderenler çok hızlı çalıştığı için tavsiye spam'ı engellemek zorlaşır, spam isabet oranlarını ve kaynakları artırır. Bu, web yöneticilerinin bu kaynakları ortadan kaldırmak ve kara listeye koymak için gösterdikleri çabayı artırması gerektiğidir. Çok meşru trafik alamayan yeni sitelere sahip insanlar için özellikle zahmetlidir. Bu tür sitelerde spam oranlarının artması, aldığı günlük isabet oranından daha fazla olabilecek daha fazla çarpıklık ortaya koyacaktır.

Ne kadar rahat mı

Bir sayfa yük tek bir ziyaret olarak kaydedilir. Hayalet spam gönderenlerin Google Analytics izleme kodunu kullanması ve trafik verilerini doğrudan raporlara göndermesi, dolayısıyla bir ziyaret oluşturması. Bir yerde bir sunucuda tek bir sayfa yüklemek 0,001 saniye sürebilir. Ancak, bu sahte ziyaretlerin 100'ü aşkın bir çok başka sitenin Google hesaplarına zorla götürülmüş olabilirler. Tek bir ev satın almak oldukça kolaydır. Spam gönderenlerin ROI'dan emin oldukları sürece onlarla yapabilecekleri çok zarar var.

Come Up Short için Çözümler

Bazı teknikler bazen o kadar ileri olduğundan sevk spamlerini engellemek için kullanılan çözümlerin işe yaramıyor. Bunlardan biri gizemli çevrimiçi hizmet olan Darodar'tır. Aşağıdaki yöntemler onu GA'dan silmedi.

  • .htaccess dosyası. Hayalet spam siteye dokunmadığından çalışmıyor
  • Tavsiye edilen dışlama listesi. Güncellemeleri yok.
  • Dışlama filtreleri. Gelecekteki spam üzerine yoğunlaştığı ve geçmiş spam veritabanları için geçmişe dönük olmaması nedeniyle modası geçmiş bir yöntemdir.

Dışlama filtresi, Darodar yönlendirme spam'ı ortadan kaldırmak için hemen hemen geldi. Tek sınırlaması, düzenli ve sürekli güncellenen tavsiye spam listesi içermediğidir.

Eksik Yapboz Parçası

Sevk ve hayalet verilerinin tanımlanması ve engellenmesi için uygulanabilir bir çözüm çok güncelleştirilmeli, daha geniş bir veritabanından gelmeli ve geçmişe dönük bilgilere geçmiş olmalıdır. En uygun çözüm için üç unsura dayanarak, işe yarayan bir çözüm var.

Adım 1: Spam'leri Hariç Tutmak İçin Segmentleri Kullanma

Verileri kalıcı olarak değiştirmediğinden bölümleri kullanmak daha iyidir. Filtreleri kullanırken yanlışlıkla gerçek yönlendirenlere filtre uygularsanız, onları geri almanın bir yolu yoktur. Eski verilere, ne kadar süredir orada olmasına rağmen, bölümler kullanarak inşa etmek mümkündür. Bunları geriye dönük olarak da uygulayabilirsiniz.

Adım 2: Hariç Tutma Listesinin Korunması

Gevşek, yöneticilerin başvuru kaynaklarını izlemek için kullanabilecekleri bir araçtır. Kullanıcıya yeni yönlendirmeler konusunda bilgi verir ve onlara şüpheli bir başvuru kaynağının beyaz listeye eklenmesi veya kara listeye alınması için bir komut verir.

1. Slack tüm tavsiyeleri alır ve

2. Tüm sonuçları sayım sırasına göre sıralamak için bir PHP kullanır ve daha sonra tanıdık gelip gelmediğini görmek için webmaster'ın son listesini döndürür. Değilse,

3. Şüpheli tüm istenmeyen postaları, kullanıcıya bir beyaz liste veya kara liste arasında seçim yapabilme olanağı veren boş bir kanala iletir. Hangi seçeneği seçerse seçtikleri adım 4.

4. Kararı bir seçim onayı olarak doğrulayan bir sayfaya yönlendirecektir.

5. Slack, belirlenen tüm spam göndericileri veritabanında saklar ve kilitler

6. Temiz verilerin son hali düzenli ifade biçiminde olacaktır. Google Analytics'e kopyalayıp yapıştırın.

Slack, webmasterların hariç tutma listesini günde en az beş kez güncellemelerini sağlar.

Gerçekte, Çeşitli Çözümler İşe Yarayabilir:

Bunun kanıtlanmış bir yöntem olmasına rağmen, webmaster diğer tekniklerle tamamlarsa, yalnızca tüm üsleri kapsadıklarından emin olmak için daha da iyi çalışacaktır. Sözü edilen çözüme ek olarak:

  • Google Analytics'in bilinen botları ve örümcekleri hariç tutmasını isteyen onay kutusunu tıklayın,
  • "Ana makine adı filtresi ekleyin"
  • Kurabiye kullanma

Yukarıda belirtilen kapsayıcı filtre bazen verimli ancak uzun vadede en iyi çözüm değil, çünkü:

  • Ana bilgisayar adının taklidini yapmak zordur ve analitik spam göndericileri onu daha savunmasız duruma düşürmektedir.
  • Kurulum yanlışsa, gerçek yönlendirenlerin filtrelenmesine neden olabilir.
November 24, 2017