Back to Question Center
0

Semalt İle Basit ve Kolay İmaj Optimizasyonu

1 answers:

Resimler, kaliteli ve ilgi çekici içerik yaratmada büyük rol oynamaktadır. Sadece bir web sayfası açtıysanız ne kadar sıkıcı olabileceğini hayal edebiliyorsunuz. Infographics, fotoğraflar, illüstrasyonlar ve bir dizi diğer görüntü dosyası, içeriğinizi gözünüze çekici hale getirir. Buna ek olarak, daha fazla trafiğe sahip olma potansiyeline sahipler (tabii ki bir resim arama sonucu aracılığıyla).

Bununla birlikte Lisa Mitchell, Semalt Müşteri Başarı Yöneticisi, web sitenizin Google ve diğer arama motorlarına ilişkin resimlerini optimize ederseniz bunun mümkün olabileceğini hatırlatmaktadır.

Kusursuz imge seçimi

Birinci Adım: Bunun uygun olduğundan emin olun - Tüm webmasterler, web sitelerinin alakalı ve çekici olduklarından emin olmalıdır. Kötü kullanıcı deneyimi kesinlikle yüksek hemen çıkma oranına neden olur, bu nedenle alakalı bir resim seçerseniz doğru yolda olursunuz.

Aşağıdaki yönergeleri kullanarak blog'unuzu ve web sitenizin görüntülerini seçin:

  • Resimlerinizin sizin nişinize veya konularınıza uygun olmasını sağlayın
  • Eve gitmek isteyeceğiniz noktaları vurgulayan görüntüleri seçin.
  • Görüntüleriniz, görüntüleme / okuma deneyimini bozmak yerine görüntüleme deneyimini geliştirmelidir.

Ayrıca, hazır görüntülerden kaçının. Bu, web sayfalarınızı genel, sıkıcı ve ilgi çekici bulmaz hale getirir. Kaliteli fotoğraflar elde etmek pahalı olabildiği kadar profesyonel bir fotoğrafçı tutmak da kötü bir fikir olmayabilir.

İkinci Adım: Serbest görüntü alma

Bana güven; bir telif hakkı dava ile karıştırılmak hiç istemezsiniz. Bu nedenle, kendi resimlerinizi kullanmanız her zaman iyi bir fikirdir. Resimlerinizi özelleştirmek için kullanabileceğiniz bazı araçlar.

Canva - grafiklerini oluşturmak için kullanabileceğiniz stok görüntüleri artı resim ve vektörlerden oluşan bir kütüphaneyi içerir.Ayrıca Canva'nın filtreleri yanı sıra bir avuç dolusu görüntü düzenleme için özellikler.

Freepik - Bu araç bir resim arama motoruna benzer. Size en iyi uyan birini vermek için yüz binlerce resim tarar. Freepik, PSD'ler, illüstrasyonlar, simgeler, vektörler ve fotoğraflar için mükemmel bir kaynaktır.

Google Görseller - Bu kaynak mükemmel ancak telif hakkıyla korunan resimlere dikkat edin. Bunun için, 'yeniden kullanım için etiketli' seçeneğini belirleyerek arama sonuçlarını değiştirin.

Flickr - Bu durumda, telif hakkı ihlallerinden kaçınmak için bir özellik lisansı veya türev bir veya ticari olmayan bir tane kullanın.

Resim dosya adlarını doğru al

Özel bir resim yarattıktan sonra gerçek iş başlar. Görüntü optimizasyonu, doğru dosya adını seçmekle başlar. Niye ya? Peki, SEO sıralamalarını arttırıyorlar. Kullanmanız gereken en iyi görüntü dosyası adlandırma uygulamaları şunlardır:

  • Kelime ayırıcı olarak kısa çizgi kullanın - hiçbir zaman arama motorları tarafından tanınmadığı için alt çizgiyi asla kullanmayın. Google için 'image_file.jpg' ve 'imagefile.jpg' arasında hiçbir fark yoktur.
  • Özlü ve açıklayıcı olun - mümkün olduğunca çok ayrıntı koyun.
  • Daima doğal olarak anahtar kelimeler kullanın.

Başlıklar ve alternatif nitelik

Alt metin veya alt etiketi, resim etiketine giren nitelikleri belirtir. Özellikle dosya adında bulunmayan resimleriniz hakkında daha fazla ayrıntı sağlamak için bunları kullanın.

Resmin büyüklüğü

Resimlerinizi mümkün olan en küçük boyuta küçülterek web sitenizin hızını en üst düzeye çıkarın. Adobe Photoshop, ImageOptim, JPEGmini ve PunyPNG, bunun için kullanabileceğiniz harika araçlardır. Sayfanızın yükleme hızını düşüren resimleri tanımlamak için Google'ın Sayfa Hızı Bilgilerini denemeyi unutmayın Source .

November 24, 2017