Back to Question Center
0

Semalt: İnternet dolandırıcılığı ve dolandırıcılık hakkında bilmeniz gereken şeyler

1 answers:

İnternet dolandırıcılığı, internet yazılımının veya hizmetlerinin yasadışı olarak kullanılmasıbirinin varlıklarının. Her yıl milyonlarca ila milyarlarca dolar internet web siteleri, e-postalar ve benzeri şeyler yoluyla çalınmaktadır. BirkaçYüksek profilli bilgisayar korsanları, kurbanlarını yakalamak ve internette paralarını almak için yenilenen satıcıların adlarını kullanıyor. Zaman geçtikçe,İnternet dolandırıcılığı sivillere ve kolluk kuvvetlerine büyük bir endişe kaynağı haline geldi.

Ross Barber, Semalt Müşteri Başarı Yöneticisi, bu tür cezai faaliyetlerle ilgili önemli bilgileri aktarır.

Kendinizi nasıl koruyacaksınız

Türler hakkında her şeyi biliyorsanız, web'de kendinizi korumak mümkündürİnternet dolandırıcılığı Çalınan kredi kartları, bilinmeyen e-postalar, piyangolar, güvenilmeyen web siteleri ve sahte açık artırmalar en yaygın olanıdır - food storage software.çevrimiçi aldatmacalar. İnternette güvende kalmak için belirlenmiş bir kural yok; Bununla birlikte, kredi kartı bilgilerinizi kaydederek kendinizi koruyabilirsiniz.Ayrıca, bilinmeyen ekleri tıklamaktan kaçınmanız ve kullanıcı adınızı veya şifrenizi üçüncü bir tarafla paylaşmamak da önemlidir.

Mağdur olursanız ne yapmanız gerekir

Çevrimiçi dolandırıcılıkların sayısı bu günlerde artıyor, bu nedenle sizin için önemli olanBirkaç şey unutmayın:

  • , 1. Yalnızca orijinal kimliklerden gelen e-postalara yanıt verin. Spam klasörüönemli miktarda e-posta aldığınızda bunları olabildiğince erken silmelisiniz.
  • 2. Unutmamalısınız ki, hiçbir gerçek iş vize işleme ücretleri de dahil olmak üzere ücret gerektirmez,belgelendirme ücretleri ve idari masraflar..Birisi size bir iş teklif ediyorsa ve sizden bir ücret ödemenizi isterse, şansınız var demektirseni kandırmaya çalışıyorum.
  • 3. Piyangoyu kazandığınızı söyleyen biri tarafından sıkışmamalısınız. YokBöyle bir şey çevrimiçi, böylece bilgisayar korsanları sizi cezbetmeyi ve paralarınızı çalmayı düşünüyor.

Paranızı geri alma şekli

Siber kanunlar yasal kaynakları ve para kurtarma yöntemleri sunar. Eğer birBu dolandırıcılıkların mağduru olarak İnternet Suç Şikayet Merkezi ile iletişime geçebilirsiniz. Bu şirkete şikayet et, IP'yi izleyecekler.paranızın çalındığı adres.

Ayrıca, bankanızla bir Müşteri Anlaşmazlık Çözüm Formu gönderebilirsiniz; böyleceişlemler durdu. Bunun için, yakındaki banka şubesine başvurmanız ve onlara tüm ayrıntıları vermeniz gerekir. Mahkeme,şikâyetinize ilişkin soruşturmalar yürütür ve mesele dokuz ila on bir ay içinde duyulur ve karara bağlanır.

İnternet dolandırıcılığı türleri

İşte bazı internet dolandırıcılığı, kolluk ve düzenleyiciyetkililer ve tüketici örgütleri şunları görür:

  • Açık Artırma ve Perakende Şemaları

Hileli şemalar genellikle daha fazla insanın çekilmesi için açık arttırma web sitelerinde görünür.Hackerlar, yakışıklı bir miktar veya diğer ülkelere geziler düzenleyerek bu planlar aracılığıyla paralarınızı çalmaya çalışırlar.

  • İş Fırsatı

Birisi sizinle e-posta yoluyla iletişim kurursa ve bir iş fırsatı önerirse, şansınız varsizi tuzağa düşürmeye çalıştığını söyledi. İş olanakları hiçbir zaman özel e-posta kimlikleri aracılığıyla sunulmaz.

  • Kimlik Hırsızlığı ve Dolandırıcılığı

Bazı İnternet dolandırıcılık planlarında kimlik hırsızlığı yer almaktadır - haksız fiil alma ve kullanmakişisel verilerinizi aldatma veya sahtekârlık içeren bir yolla.

November 23, 2017