Back to Question Center
0

Semalt, İnternet Dolandırıcılığı ve Kendine Karşı Koruma Yolları Hakkında Yararlı Bilgiler Sunuyor.

1 answers:

Nakliye (navlun) şirketleri dolandırıcıların kimliğini sosyal alanda kullandıklarının farkındadır.medya ve e-ticaret web sitelerini ziyaret eden binlerce alışveriş yapan kişiyi yanıltmaya çalışıyor.

Normal şekilde çalışırlar. Bir e-ticaret web sitesinden geçerseniz,Satın almak istediğiniz her şeyi kontrol edin ve ödeme sürecini tamamlayın - gestion projet logiciel libre. Daha sonra, daha önce bir gönderi için ödeme yapmanızı isteyen bir e-posta da alırsınız.gönderilir. Gerçi bir de ceza var: E-posta resmi nakliye şirketinden değil ve ödemek istediğiniz para sizden gelecektir.geri ödenmez ve siparişinizi işleme koymada ne yardımcı olur. Çekiliş kazandığınızı bildiren piyango dolandırıcılığı gibi diğer dolandırıcılık,piyango veya bir yarışma için ödül, ilk etapta hiç yer almadınız.

Nakliye şirketleri, üçüncü taraf (emanet) hizmetleri sunmuyor. Bu nedenle, yapmatatlı, kablolama ödemelerine kimseyle konuştum. Çevrimiçi bir aldatmacaya giriyor olabilirsin.

Ross Barber, Semalt Müşteri Başarı Yöneticisi, aşağıdaki bilgileri dikkate almanızı önerir. Verilen bir sevk numarası varsa bileSevkıyat, aptal olma. Ürün alışveriş sepetinize dahil olabilir, ancak aslında navlunun elinde olmayabilirşirket. Herhangi bir şüpheniz varsa, nakliyeciye danışın veya resmi web sitesini ziyaret edin. Bu, nakliye şirketininelindeki ürünü içeriyor..O zaman mallarınızın size ulaşacağına dair güvencelerle dinlenebilirsiniz.

Nakliye / nakliye şirketleri, çevrimiçi dolandırıcılıkları önlemek için elinden gelen her şeyi yapar.Onların müşteri hizmetleri, hukuk ve güvenlik departmanları, tüm dolandırıcılıkların nasıl olduğunu (müşterinin) bilgisine girmesini sağlamak için birbirleriyle birlikte çalışırlar.onları kaçının. Ayrıca, eBay, Amazon, Batı Birliği ve hatta hükümetler gibi uluslararası örgütlerle işbirliği yapmaya devam ediyorlar.sorunsuz ilerliyorlar.

Kurban olmanız durumunda ne yapmalısınız?

Gerekli makamların hileli bir web sitesini kapatmaları için,Şüpheli etkinlikleri bildirmenizde size güvenirim. E-postayı verilen adrese gönderin. Not aldığınızda herhangi bir bildirim almayacağınızı unutmayın.e-postayı gönder. Bu nedenle yerel yetkililere karşı polisin rapor edilmesi iyi bir fikir olabilir. Hangi davalar var?Tutuklamalarla sonuçlandı. Barların ardındaki kötü adamlarla çevrimiçi alışveriş kolaylığından yararlanabilirsiniz.

Farkındalık yaratma

Söylendiği gibi, özellikle çevrimiçi dolandırıcılık vakalarının hepsini raporlamaya ihtiyaç vardırnakliye şirketleri ile ilgili olanlar. Kamuoyunun bu tehdidin farkına varmasıyla bu davalar kesinlikle geçmişte kaldı. BuradaÇevrimiçi sahteciliği engellemek için kullanılan önlemler:

  • > Bu konuyu ele alan farklı paydaşlar arasındaki toplantılar
  • > düzenli bültenler yayınlama
  • > bir emtia için nakliye sürecinin işleyişi ile ilgili kurallar. Bu şekilde,kolayca bir aldatmaca söyleyebilirim.

Sonuç olarak, öğrendiklerinizi bir arkadaşınıza söyleyin, böylece onlar dakurban olmaz

November 23, 2017