Back to Question Center
0

Semalt İnternet Dolandırıcılıkları ve Aldatmacaları Hakkında İlginç Gerçekleri Sunuyor

1 answers:

İnternet sahtekarlıkları ve dolandırıcılık işlemleri her an gerçekleşebilir. Herhangi bir internet kullanıcısı potansiyel bir kurban.Dolayısıyla, İnternet dolandırıcılıklarının nasıl çalıştığını anlamak önemlidir, böylece çevrimiçi kullanıcılar, geliştiriciler ve site sahipleri,para.

Alexander Peresunko, Semalt Müşteri Başarı Yöneticisi, bu makalede hem çevrimiçi hem de çevrimdışı karşılaşılabilen genel dolandırıcılık ve dolandırıcılıkları özetlemektedir - where can i get fake money.

Başlamak için, kimlik hırsızlığı, bir başkasının kişisel bilgilerinin kullanılması anlamına gelirsuçtan dolayı sosyal sigorta numarası, kızlık soyadı veya annesinin adı gibi. İnternet kullanıcıları, diğer kişilerin kimliğini kullanmanın,Ocak 2010'da açıklandığı gibi oldukça yasalara aykırıdır.

İkincisi, kimlik sahtekarlığı, başka bir kimsenin kimliğinin kullanılmasınaölü ya da yaşayan) dolandırıcılar tarafından sahte bir kimlik kullanılıyordu. Örneğin, ölen kişinin adına bir vize kartı uygulaması. Internetdolandırıcılar, kullanıcı adları veya şifreleri, doğum tarihi, tam adresi, sosyal sigorta numarası ve tam adları gibi kişisel bilgileri ararlar.bankacılık, kredi kartı bilgileri, çevrimiçi hizmetler ve internet suçları işlemek için imzalar imzaladı.

İnternet dolandırıcılığı üçüncü türü kredi ve bankamatik kartları ile ilgilidir. Bankamatik kartıİnternet dolandırıcılığı, bir sahtekar, kart bilgilerini çoğaltmak için şeridinden veya barkodundan geçirirken oluşur..Tarafından yürütülür.bir kredi / banka kartının arkasını tarayan ve önemli bilgileri (örneğin, hesap numarası ve hesabı) tarayan "kayma" makinesinin kullanılmasıisimler) ve kartla herhangi bir iletişim yapmadan. Aşırı durumlarda, aynı makine belirli bir kartın pinini okuyabilir.

Ardından, marka sızdırma olarak da bilinen kimlik avı, çevrimiçi sahtekarlıktırİnternet üzerinden suçlular tarafından kısa mesajların, web sitelerinin ve e-postaların yasal bir kaynaktan gelmiş gibi görünmesi için imalat. Mesajlar şu durumlarda kullanılır:bir kullanıcının hassas, kişisel ve mali bilgilerini toplamak. Aşamalı metin mesajları veya e-postaları,internet kullanıcısı. Bu bağlamda, içerik, acil bir yanıt, heyecan verici veya rahatsız edici bir bilgi ya da kullanım talep eden bir ton verebiliryanlış beyanlar veya bilgi. Kimlik avı yazısı genellikle kişiselleştirilmez.

Peşin ücret dolandırıcılığı, bazı firmaların kredi sağlamada kullandıkları internet hiledirbireylere. Ana hedefler, kredi derecelendirmesi kötü olan ya da kurum / banka kredilerine hak kazanamayan insanlardır. Gibi cümleleri kullanıyorlar"Kredi notunuz yok mu?" veya "Kötü kredi geçmişi var mı?" Bir internet kullanıcısı bağlandıktan sonra dolandırıcılar sahtekarlık sürecini,krediye erişmek için önceden toplu para toplamak isteyen. Parayı aldıktan sonra, dolandırıcılar kaybolur.

Piyangoyu (veya ödül sahası), kitaptaki internet dolandırıcılığına atıfta bulunur; burada kurbanlarpara kazanma veya ödüller kazandıklarını gösteren e-postalar, telefon veya mesajlar yoluyla bildirimler alabilirler. Yine de, ödülü veya nakitleri toplamadan önce,mağdur önceden vergi veya bir ücret ödemekle yükümlüdür. Mağdur parayı geri verdikten sonra, organizasyon kaybolur ya da talep edilirdaha fazla para. Bu bağlamda, halk, Kanada'da kazanılan piyangoların veya ödüllerin herhangi bir ücret veya vergiye tabi olmadığını fark etmiştir.Buna ek olarak, bir ihtiyati tedbir olarak, internet kullanıcılarının piyangoyu takip etmeleri, çekmeleri veya girdikleri itirazları teşvik etmeleri önerilir.

November 23, 2017