Back to Question Center
0

Semalt İnternet Dolandırıcılıklarını ve Dolandırıcılıkları Raporlama Yollarını Önerdi

1 answers:

Birçok site sahibi ve geliştiricisi dolandırıcılık girişimi ve internet tabanlı dolandırıcılığı yaşadı.Şaşırtıcı bir şekilde, kurbanların çoğu hiçbir şey bildirmiyor. Çoğu zaman, mağdurlar dolandırıcılıklara düştükleri ya da umutlarını kaybetmekten utanıyorlar.Bu bağlamda, internet dolandırıcılarının diğer sitelere veya insanlara saldırmasını önlemek için çevrimiçi dolandırıcılık ve dolandırıcılık bildirmek büyük önem taşıyor. BirBir savaş ruhu olmalıdır. Buna ek olarak, mağdurlara yardım etmeye istekli sayısız örgüt var - heavy equipment machinery appraisals. Üzerinden işlenen bir suçinternet de cezalandırılabilir.

Böylece, internet kullanıcısı, site sahibi veya geliştirici dolandırıcılık veya dolandırıcılıkları nasıl bildirebilir?Mevcut aldatmaca / sahtecilik raporlama kaynakları arasında neler var? Andrew Dyhan'ın Müşteri Başarı Yöneticisi tarafından sağlanan bu yazıyı okuyun. Semalt .

Çevrimiçi dolandırıcılık / dolandırıcılık raporlama kaynakları.

İnternet Suç Şikayet Merkezi (ICCC) ilk kullanışlı kaynaktır. BuUlusal Beyaz Yaka Suç Merkezi ve Birleşik Devletler Soruşturma Bürosu arasında bir ortaklık. Internete göreuzmanlar, ICCC, bilgisayar korsanlığı (veya bilgisayara saldırı) içeren daha ciddi dolandırıcılık bildiren en iyi platformlar arasında, Theft of TradeSırlar (Ekonomik Casusluk), kimlik hırsızlığı ve diğer büyük Siber Saldırılar. Bununla birlikte, hâlâ birisi,taahhüt edilen suçun küçük olduğunu düşünse bile söz konusu kategorilere girmektedir..Dahası, eğer bir suç ICCC kategorilerine girmezse,organizasyon bir mağduru ilgili bir ajansa yönlendirebilir. Dolayısıyla ICCC, çevrimiçi dolandırıcılık ve sahtekarlıkların tüm kurbanları için kapıları açan bir platformdur.

İkinci olarak, ABD ve Kanada'nın Çevrimiçi Daha İyi İşletme Bürosu,online tabanlı perakendecilere ve diğer dolandırıcılara ilişkin şikayetlerin bildirilmesinde dolandırıcılık mağdurlarına yardımcı olan müşteriler için. Ayrıca dolandırıcılık kurbanlarıbelirli bir ticaretçinin kendisine yönelik başka şikâyetlerin olup olmadığını tespit etmek için bu kuruluşun veritabanında arama yapabilir. Ayrıca,şikayetçilerin takip etmeleri ve bir İnternet perakendecisine yönelik herhangi bir şikayetin çözülüp çözülmediğini belirlemeleri teşvik edilir.

Üçüncü olarak, Birleşik Devletler Hükümeti Internet Sahtekarlık Bilgi sitesi başka birinternet suçlarını dosyalama yolu. Platform, kimlik avı saldırıları, aldatıcı e-postalar, tüketici şikayetleri gibi şikayetler için en iyi seçimdir.İnternet pazarlamacılığına ve internet yatırımlarında dolandırıcılıklara ilişkin. Site aynı zamanda bir acente için aldatmaca raporlamasını yapan uygun ajanslara bağlantılar sağlamaktadır.belirli türde çevrimiçi suç.

Daha sonra, Craigslist'in aldatılmaya karşı önlemeye ayrılmış bir sayfa var.birinin Craigslist üyeleri tarafından dolandırılması durumunda raporlama prosedürleri hakkında bilgi verme. Daha fazla bilgi şu adreste mevcuttur:Craigslist web sitesinde dolandırıcılıkların nasıl başedileceği konusunda her zaman ortaya çıkıyor.

eBay Güvenlik Merkezi, Genel Pazar Güvenliği için başka bir platformdur. Oilgili makamlara açık artırma ile ilgili dolandırıcılık ve sahtekarlık bildirerek mağdurlara hack yapmaya yardım ediyor. Ayrıca, eBay Güvenlik MerkeziBir scammer çalınan eşyaları müzayede girişiminde bulunup bulunmadığına karar vermek için teknikler için kolluk kuvvetleri. Bu özellik özellikle önemlidirMülkiyet hırsızlığı mağdurlarına.

Son olarak, Facebook Güvenlik sayfası bir sahtekarlık kurbanı dolandırıcılık, sahtekârlık,uygulamalar, hesap kesmek, spam veya diğer Facebook ile ilgili saldırılar. Çekinmeyin. Gelecekteki zararları önlemek için dolandırıcıları bildirin.

November 23, 2017