Back to Question Center
0

Semalt Korumalı Olun: İnternet Dolandırıcılığı Nasıl Çalışır?

1 answers:

Dolandırıcılığın ağ üzerinde işlendiği çeşitli biçimlerde varolmaktadır. Menkul Kıymetler veExchange Commission web sitesinde çeşitli İnternet dolandırıcılığı vurguluyor. Lisa Mitchell, Müşteri Başarı Yöneticisi Semalt ,kısa bir süre çevrimiçi saldırılardan korunmanız için bazılarını görüştü.

Yatırım Teklifleri

Bu, yasal bayilerin müşterilerin telefonla arayarak yaptığı bir süreçtir - phytolastil lierac cream.Onları belirli bir hisse senedi yatırmaya ikna edin. Ayrıca, yalnızca amaçla yatırımcılara önyargılı haber bültenleri kullanan dolandırıcıları cezbetmiştir.çalınması.

Ortak Şemalar

Rasgele insanlara e-postalar gönderebileceğiniz anlamına gelir.çok düşük bir girdi ile büyük kazançlar. En ünlüsü, sıkıntı yaşayan birinden alınması gerektiği iddia edilen bir e-postanın Nijerya dolandırıcılığıhesabınıza para bağlamanız için verdiğiniz yardım. Sahtekarlık, para transfer etmek için banka hesabınızı kullanmanızı önerir; bu, gerçek anlamda,Amacı kablolama ücretleri ve vergilerden kurtulmaktır. Onların tuzağına düşersen, tüm gelişmiş paraları kaybedeceksin.

Yatırım tavsiyesi

Bu, çevrimiçi bülten yazarlarının ortak bir çabasıyla ve yatırımla gerçekleşirşirketler. Yatırım şirketleri, belirli bir şirkete yatırım yapmayı tercih eden bilgileri yazabilmesi için bu yazarları ödemektedir.Dahası, tavsiyeleri için ödeme yaptıklarını açıklamıyorlar. Bu, potansiyel yatırımcılarınyatırım kararları alırken tarafsız davranıyor.

Açık Artırma Sahtekarlıkları

Bu çevrimiçi mal mağazalarını içerir, çoğunlukla dört şekilde gerçekleşir.Öncelikle satıcı, alıcılardan aldığı tüm parayı alıyor, ancak malları asla teslim etmiyor. İkinci yol, satıcının bir ürün verdiğı yerdirdeğeri reklamı yapılanınkinden daha düşüktür. Bu durumda, daha fazla alıcı çekmek için bir ürün hakkında yanlış bilgi verir.müşteri daha fazla para ödemeyi bırakıyor. Üçüncü yol, teslimat süresince yalan söylemeyi içerir. Satıcı daha sonra belirtilenden daha sonra teslim eder. Son olarak, birsatıcı, bir alıcı kararını etkileyebilecek bilinen kritik bilgileri yapmakta başarısız olabilir.

Federal Ticaret Komisyonu ve Açık Artırma Dolandırıcılığı

Bu sataşmak isteyen satıcıları, bir satıcının ürününe teklif vermekdiğer teklif sahiplerini dışarı atmak için yüksek teklif verirken daha düşük bir fiyata ürünü almak için teklifleri geri çekerek fiyatı yükseltinmüşterilere, meşru sitelerde reklamı yapılan ürünleri platformun dışında daha düşük bir fiyata alabileceklerini belirtti. Suçluları takip edince,Onlar sonunda konfederek olurlar.

Kimlik Hırsızlığı

Kurbanın ayrıntıları, sürüş gibi önemli şeyleri almak için kullanılırlisanslar ve kredi kartları. Elde edilen tüm krediler daha sonra mağdur tarafından ödenmekte ve taahhüt edilen trafik suçları mağdurunTarihçe. Kurban, yalnızca para cezalarını ödemekte geciktiğini hatırlattıklarında haberdar olur.

Sızdırma

Saldırgan, mağduru gizli kişisel bilgiler vermeye ikna ederkurbanın aşina olduğu meşru bir varlıkmış gibi davranarak, örneğin bir banka.

Siber Tir Takibi

Bu bir kişiyi elektronik olarak tehdit eder. Yapılabilire-postalar, internet veya diğer elektronik araçlar vasıtasıyla.

November 23, 2017