Back to Question Center
0

Semalt - Mac OS X v10.6'da Veya Daha Önce Mac Defender Malware'i Nasıl Veya Nasıl Kaldırılır?

1 answers:

Son birkaç ayda, kimlik avı dolandırıcılıkları çok sayıda Mac ve Linux cihazını hedef aldı. Yasal web sitelerinin kullanıcıları bile bu dolandırıcılıklardan çok şikayetçi olurlar. Bilgisayar cihazlarına hiçbir zaman virüs ve zararlı yazılım bulaştığını söylerler. Kurbanların kişisel bilgisayarlarına erişmeden önce fidye ödemeleri istenir. Ayrıca, Mac aygıtlarını olası kimlik avı ve virüs saldırılarından korumayı hedefleyen virüsten koruma programları yüklemek de mümkündür. Bir antivirüs programı, kullanıcıların kredi kartı numaralarını ve banka hesap bilgilerinizi güvende tutmalarına yardımcı olur - gestion du personnel et ressources humaines cours gestion pdf. Ayrıca sahte faaliyetlerden gelen verilerini büyük ölçüde korur.

En ünlü araçlar MacSecurity, MacDefender ve MacProtector'dir. Apple, bilgisayar sistemlerinizi otomatik olarak tarayan ve birkaç dakika içinde Mac Defender'ın zararlı yazılımlarını ve değişkenlerini kaldıran çeşitli programlar ve ücretsiz yazılımlar da başlatmıştır.

Semalt'ın Üst Düzey Müşteri Başarı Yöneticisi Nik Chaykovskiy, sisteminizi kötü amaçlı yazılımlardan nasıl koruyacağınıza dair bazı yararlı ipuçlarını inceler.

ebatları

Kötü amaçlı yazılımlar ve virüsler hakkında herhangi bir bildirim alırsanız, olabildiğince erken bir güvenlik yazılımı veya virüsten koruma programı yüklemek daha iyi olacaktır..Safari ve diğer benzer tarayıcılardan çıkmanızı öneririz çünkü çok sayıda virüs ve zararlı yazılım içerebilir. Bunun yerine, diğer tarayıcılardan çok daha iyi olan Google Chrome veya Firefox'u kullanabilirsiniz, böylece bilgisayar sisteminizin olası tehditlerden kurtulacağından emin olabilirsiniz. Yeni bir şey denemek isterseniz, Force Quit kapsamlı ve şaşırtıcı bir tarayıcıdır.

Bazı tarayıcılar, garip dosyaları ve işleri otomatik olarak indirip yükler. Ayrıca, kötü amaçlı yazılımlar ve virüsler içerebilecek bir dizi program başlatıyorlar. Bu nedenle, bilgisayarınıza mümkün olan en kısa sürede birkaç kötü amaçlı yazılım ve program yüklemeniz önemlidir. İşleyişi durdurursa, aboneliğini kaldırıp iptal etmelisiniz. Bu arada, kullanıcı adınızı ve şifrenizi İnternet'teki herhangi biriyle paylaşmamalısınız. Web üzerinde güvende kalmak için tüm bu yazılımları ve programları silin. Bunun için, İndirme klasörüne gidip yükleyiciyi Geri Dönüşüm Kutusu'na sürüklemelisiniz. Çöp Kutusunu birkaç saniye içinde boşaltın, böylece internette sorun yaşamaksınız.

Virüs ve zararlı yazılımları temizleme

Bilgisayarınıza yanlışlıkla kötü amaçlı yazılım yüklediyseniz, kişiyi tanıdığınızda bile kredi kartı numaranızı ve şifrelerini herkese vermeyin. Bilgilerinizi yazarken, hackerlar bunları tanımak ve bilgileri birkaç saniye içinde çalmak için olabilir. Paranızı bir bankadan diğerine aktaracakları da vardır. Böylece, Kaldırma Adımlarını kullanabilir ve Tara Windows'u kapatabilirsiniz. Daha sonra Yardımcı Programlar klasörüne gitmeniz ve Etkinlik dosyasını başlatmanız gerekir. Bundan sonra, açılır pencereden İşlemler seçeneğini belirlemelisiniz ve kaldırmak istediğiniz uygulamaları arayın. Bu konuda en yaygın ve yenilenen uygulamalar MacSecurity, MacProtector ve MacDefender'tır. Bu uygulamalardan herhangi birini seçtikten sonra, bir sonraki adım Çık seçeneğini tıklamak ve Windows'u yeniden başlatmaktır. Apple'ın kullanıcılarına düzenli güvenlik güncelleştirmeleri sağladığını unutmayın. Yani, bir Linux veya Mac aygıtı kullansanız da, bu güncellemelerden faydalanabilirsiniz.

November 23, 2017