Back to Question Center
0

Semalt: Online Dolandırıcılık Açıklamalı

1 answers:

İnternet dolandırıcılığı, günümüzün en büyük çevrimiçi para kayıplarından biridir. OranıDolandırıcılık nedeniyle çevrimiçi dolandırıcılık yapmak endişe verici bir hızda. Birleşik Devletler, 525 milyon doları aşan zararlar kaydederek ortalama 1.813 dolar kazandıUlusal Beyaz Yaka Suçları Merkezi'ne göre kurban. Amerika Birleşik Devletleri'ndeki İnternet sahtekarlığı toplamın yaklaşık yüzde 90'ını oluşturuyorduDünyadaki çevrimiçi dolandırıcılık. Bu, çok acilen dikkat gerektiren bir tehdittir - monitoring high temperature humidity.

Dünyadaki siber suçlarla mücadele eden polis departmanları,İnternet dolandırıcılığı ile mücadele etmek ve mağdurların para kazanmalarını ya da çevrimiçi olunduğu diğer dolandırıcılık türlerini bildirmeleri önerilir. Ancak,internet kullanıcıları, diğer materyaller arasında Güvenlik İzleme blogu gibi internet sahtekarlığında makaleler okuyarak uyanık kalabilirler. Varİnternet dolandırıcılığı ile ilgili olarak Federal Ticaret Komisyonu (FTC) ile ilgili en güvenilir kuruluşlardan biri olarak çeşitli raporlama seçenekleriiş için.

İnternet dolandırıcılığını bildirmek için izlenen adımlar online olarak mevcuttur, ancak önce buradaönde gelen uzmanlardan bazı yaygın yollar Semalt ,Jason Adler, çevrimiçi dolandırıcılar tarafından kullanılır.

İş Aldatmacası

İnsanları gruplara katılmaya çeken birçok çevrimiçi reklam var. işİnternet dolandırıcılıkları için geliştirilen dolandırıcılık, çevrimiçi olarak küçük işlere katılarak katılarak büyük paralar talep ediyor ancak imzalamayı ve göndermeyi gerektiriyorüyelik, eğitim, ücret veya bir öğe edinimi için para. Sonuçta, kabus gibi görünüyor. Dikkatli ol.

Kimlik Hırsızlığı

2004'te kimlik hırsızlığı Birleşik Devletlerde en çok tüketici şikayetine kaydedildiDevletler. İnternet dolandırıcılığının tehlikeleri öylesine şiddetli ki, kurbanların banka hesabındaki tüm paranın tamamen kaybolmasına yol açabilir. BundaDolandırıcılar kurbanların kredi hesaplarına erişmek için kimliğini gizlemektedir. Mağdurlar bankalarına, kredi bürosuna veyaHemen polise rapor verin.

Web Veritabanı Dolandırıcılığı

Hastaneler tarafından kullanılan sürücü belgesi ve pasaport gibi kişisel bilgiler,bankalar ve hükümet kuruluşlarına dolandırıcılar tarafından erişilebilir ve internet üzerinden kamuoyuna açıklanabilir. Bilgiler çevrimiçi ulaşıristismar ve kiraz almak için dolandırıcılar. Veritabanı korsanlığı içeren İnternet dolandırıcılıkları, Google, Yahoo,ve kaldırma için Bing.

Aldatıcı Aldatmacası

İnternet sahtekarlığı parasal yardım isteyen bir e-posta formunda olabilir.dolandırıcılar mağdurun arkadaşının e-posta hesabını kesmekte ve Batı Birliği aracılığıyla maddi yardım talep etmektedir. Içinde birkaç ipucu varİnternet dolandırıcılığının bu biçiminden kaçınmak için PCMag.

Romance Scam

İnternet dolandırıcılığı fantezi biçiminde gelebilir. Catfishing olarak da bilinir,romantizm aldatmaca kurbanın aşık olduğunu iddia eden bir kişiyi içerir. Sahtekar kurbanını, seyahat veya tıbbi amaçlı para göndermeye çağırıyorgiderler. Bilmediğiniz kişilere hediye göndermeyin.

Yabancı Şirketlerle Tüketici İşlemleri

Uluslararası Tüketici Koruma ve Uygulama Ağı,İnternet dolandırıcılığına bakan, bu ürünler satmayan çevrimiçi sağlayıcıların ödemesini içeriyor. Çevrimiçi siparişin ulaşmadığı durumlardaalıcı, olayı yardım için bildirmelidir.

İnternet Yatırım Sahtekarlığı

Spam bir aldatmaca neden olabilir. Menkul Kıymetler ve Takas Komisyonuna danışıniçinde bir spam kurbanı düştüğünde dolandırıcılık döndü.

November 23, 2017