Back to Question Center
0

Semalt: SEO Dostu İçerik, Google'ın Panda'sını Sevindirir!

1 answers:

Yakın zamanda bir platformu optimize ettiyseniz ve bir şeyler yayınlamak isterseniz, yüksek kaliteli ve hatasız içerik, internette güvenilirliğinizi artırabilir. İçeriğiniz işaretlenmişse, hem sosyal medyadan hem de Google'dan çok fazla trafik üreteceksiniz.

Semalt Kıdemli Müşteri Başarı Yöneticisi Jack Miller, içerik kalitesinin Google Panda cezalarından ve indirilişlerinden kaçınmak istiyorsanız odaklanmanız gereken en önemli alan olduğuna inanıyor - oculos de sol masculino aviador. Çünkü Panda, 2017'de Google'ın site derecelendirme algoritmasının bir parçası olmalı.

Kullanıcıya Odaklanma:

İçerik ve sosyal medya pazarlaması söz konusu olduğunda kullanıcılara odaklanmak zorunludur. Sonuç olarak, insanlar düşük kaliteli içeriği yayınlamaya ve tanıtmaya çalışıyorlar ancak üst düzey ve benzersiz makaleleri yayınlamaya odaklanmalısınız. Bu bağlamda, tüm web yöneticileri ve blog yazarları, web içeriği gereksinimlerini nasıl karşılayacağına ilişkin bazı temel yönleri anlamalıdır, çünkü başarı kapısı sadece içeriğin kalitesinden ödün vermediğinde açılabilir.

SEO dostu içerik yazma, bu günlerde bir zorunluluk haline geldi ve web sayfalarınızın metni, uygun anahtar kelimeleri kullanarak optimize edilmelidir.

Yazdıklarımıza Ne Kadar Metin Yazmamız Gerekiyor?

Arama motoru Sonuçlar Makale başına en uygun metin miktarı bulunmadığını söylemek güvenlidir ve konu başından konuyla farklılık gösterir Yazdığınız içeriğin türünü ve kaç tane kelimenin yazılması gerektiğini belirleyecektir.Örneğin 2000-3000 kelimeyi yazmanızı gerektiren bazı konular 300-400 kelimeyle kapsanabilmektedir. SERP de ne kadar metnin gerekli olduğunu belirleyecektir. arama motoru sonuçlarında daha iyi bir sıralamadır.Ana İçerik (MC) metninin miktarına odaklanmak yerine, içeriğinizin kalitesi ve kitlenizin en çok sevdiği yazı türlerine odaklanmanız gerekir. kaç kelime yazılmalı, diğerleri 5000 kelimeyle Google'ı etkilemek zorundayken bazı sayfalar 50 kelimeyle bile daha iyi derecelendiriyorlar.

Google'dan John Mueller, minimum sayıda sözcük sayısının olmadığını ve içerik yazarlarının odağı yerine kalitede olması gerektiğini belirtmektedir.

Kaç Kelimeyi Optimize Edebiliriz?

Ayrıca birkaç şey bağlıdır, örneğin, sayfanın Başlıklarına dikkat etmeniz gerekir. Hiçbir kopyalama yapıştırma yapmadığından ve içeriğin Google standartlarına uygun olduğundan emin olun. Bu durumda, içeriği optimize etmek sizin için kolay olacaktır.

Kelimeler Doldurma İşleminden Kaçının:

Anahtar kelime doldurma Google'a ve diğer arama motoru kurallarına aykırıdır! Pek çok anahtar kelime ve cümle doldurmak yerine, doğru ve kaliteli içeriği sunmak için azami dikkat göstermelisiniz. Anahtar kelime doldurma, içeriğinizde aynı anahtar kelimeyi defalarca tekrarlama işlemidir. Bir siyah şapka SEO tekniği olarak kabul edilir ve Google'ın kurallarına ve düzenlemelerine aykırıdır.

Kullanmanız gereken ilk "kullanıcı deneyimi" sinyali, yüksek kaliteli içerik ve anahtar kelimelerin az kullanımıdır. İçeriğinizi, sitenizin nişiyle ilişkilendirmelisiniz, böylece kalitenin herhangi bir maliyetle sonuçlanmadığından emin olursunuz, çünkü Google sonuçlarında hayatta kalmanıza yardımcı olabilir.

November 24, 2017