Back to Question Center
0

Semalt: Siber Cezayirler Online Aldatmacalarla Nasıl Oynayabilir?

1 answers:

İnternet herkese sınırsız fırsatlar yarattı. Basit. Onunuygun. Bu harika. Alışveriş yapabilir, faturaları ödeyebilir, film izleyebilir, haberlere ulaşabilir, rezervasyon yapabilir, hareket halindeyken artı çok daha fazlasını yapabilirsiniz - make your own company logo for free. Küresel olaraknüfus interneti kullanmanın yeni yollarını ortaya koyuyor; siber suçlular yedekte ancak üretmek yerine aldatmaya, dolandırmaya ve çalmaya çalışıyorlar. Yani,çevrimiçi sahteciliklerden nasıl emin olursun?

Yanıt basit: Max Bell tarafından belirtilen ortak çevrimiçi dolandırıcılıkla tanışın,Müşteri Başarı Yöneticisi Semalt ,ve kurban olmayacaksın.

Kimlik avı posta e-posta scam

Bu yıl (2017) gönderilen kimlik avı e-postalarının sayısı, olandan% 155 daha fazlaydıgeçen yıl. Kimlik avı aldatmaca, bir sosyal medya ağı üzerinden veya e-posta yoluyla yapılan iletişimleri temel alır. Burada, failkredi kartı numaranızı, banka bilgilerinizi, giriş bilgilerinizi veya diğer kişisel verilerinizi açıklamaya ikna etmeniz. Bir tıklayarak terfi edebilirsiniz.bağlantı. Bu, sisteminizde veri çalma kötü amaçlı yazılım yaymanın bir yoludur. İyi ve güncellenmiş bir virüsten koruma programı ile,bu aldatmandan uzak dur.

Nijeryalı 419 aldatmaca

Bu dolandırıcılık genellikle bir kalp cırcır eden e-posta, kısa mesaj, mektup veyaHatta bir hanım tarafından sıkıntı içinde gönderilen bir sosyal medya hesabı mesajı. Zengin bir mirasçısı, iş kadını ya da hükümet yetkilisi olduğunu iddia ederdi.Paranın geri alınmasına yardımcı olmak için yalvarırsınız, bundan sonra parayı alırsınız. İşte yakalamak: bazı ücret ödemeye yardım ediyorsun, sonra karşılığında alırsın.büyük bir pay.

Tiriratin fıtratı

Bu şemada, bir arkadaşınızdan 'zararsız' bir tebrik kartı alırsınız. Ancak, birbağlantısını tıklarsanız yüklemeler tebrik kartının bir yerinde bir malware yerleştirilir. Kötü amaçlı yazılım, iğrenç bir programdan gelen herhangi bir şey olabilirweb tarayıcısında pop-up reklamlar veya beklenmeyen pencereler başlattı. En kötü senaryoda, fidye yazılımı olabilir - herkes kabusu.

Kredi kartı hırsızlığı

Zamanlar zorlaştığında, insanlar mali yardım almak için farklı taktikler kullanıyorlar.Bununla birlikte, gerçek olamayacak kadar iyi bir teklif alabilirsiniz. Bu örneği ele alalım: eve dönerken bir taksi koltuğuna oturtun, o zaman sizÖnceden onaylanmış, az ilgi alan bir krediniz olduğunu bildirin..Bu aldatmacaya düşme. Sağduyu kullanın.

Piyango tavla

Muhtemelen en eski çevrimiçi aldatmaca. E-posta yoluyla geliyor. Mesaj basittir:piyango ya da hayır amaçlı çekilişlerde nakit para ödülü kazandınız, ancak paranızın talep edilmesi için işleme ücreti ödemek zorundasınızBu satırda. Aslında katılamadan kazanan kazananların sayısına şaşıracaksınız.

Hitman aldatmaca

Bu tamamen kötüye kullanma. Fail, ödemezseniz sizi öldürmekle tehdit eder.İlk etapta seni öldürmek için kiralanmış olduklarını söylerlerdi, ama onlar (ölenler) senden ayrılmaları için onlara ödediğini söylüyordu.Barış içinde. Korkunç olan şey, hayat aktivitelerini tekrar anlatabilecekleri gerçeğidir.

Romance scam

Web sitelerini çıkarmayı hedefliyor. Şema aylarca kesin vealdatma. Potansiyel bir ortak, yavaş yavaş size hediye vererek güvenini kazanır. Sonra bir gün, acil bir durumda olduklarını iddia ediyorlar. Genellikle bir akrabasıhasta olur ya da iş nakit yetersizliği nedeniyle durdu. Ardından, para iadesi için para göndermeniz istenir.

İstihdam scam

Burada hırslı ücret karşılığında kârlı bir iş çıkardığı haberi alırsınız. Oradaolsa yakalamaktır. İşi güvence altına almak için bir miktar ücret ödemelisiniz.

Seyahat hileleri

Yaz aylarında veya Noel'de olduğu gibi tatil dönemlerinde görülür. Burada iyi bir vaat var.seyahat paketi çok ucuz bir maliyetle. Bir mağdur olmaktan kaçınmak için söz konusu web sitesinin bir incelemesine bakın. Paradan tasarruf edebilir.

Diğer dolandırıcılığı

  • Sahte alışveriş web sitesi aldatmaca - küresel markaları kopyalar ve şüphesizyeni şeyler satın almak isteyen online alışveriş.
  • Sahte haberler dolandırıcılık - kendini açıklayıcı.
  • Sahte antivirus programı aldatmaca.
November 23, 2017