Back to Question Center
0

Semalt: Siber Suçluların Favori Hedefi Olarak Küçük İşletme

1 answers:

Araç kiralama ile uğraşan MNH Platinum'da her şey normaldi. küçükbir e-posta bağlantısının yalnızca bir tıklamasının işi tehlikeye atabileceğinin farkındaydılar.

Blackburn merkezli bir firma geçen yılın başında 12, 0000 dosyasını şirketinağ şifreli. Daha sonra, suçlular dosyaların şifresini çözmek için 3.000 £ tutarında bir fidye talep ettiler.

İmkansız olduğunu ispatlayan önemli verileri kaybetmeden virüsün temizlenmesine yönelik tüm çabalarla,kuruluşun ödeme yapmaktan başka seçeneği yoktu - web host sharepoint. Şirketin genel müdürü Mark Hindle, tamamen hazırlıksız olduklarını belirtti.bu tür bir saldırının şirket üzerinde olabileceği ima edilmesinin ihlali nedeniyle siber saldırı için.

Bu dava ayrı değildir ve profesyoneller küçük işletmelerinçoğu durumda hazırlıksız olduğu için siber saldırı tehdidine daha eğilimlidir.

Andrew Dyhan, Müşteri Başarı Yöneticisi Semalt Dijital Hizmetler, siber suçluların küçük işletmelere saldırma yollarını tartışıyor.

Tarihsel olarak Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeler (KOBİ'ler) siber suçların ortak hedefi değildirancak 2015'te Toni Allen, şeylerin büyük ölçüde değiştiğini savunuyor. Güvenlik ihlalleri konusunda hükümet tarafından yapılan bir ankete göre,Küçük işletmelerin yüzde 75'i 2012'de bir saldırı olasılığı bildirdi ve eğilimler 2013 ve 2014'te arttı..

Siber güvenlikle ilgilenen bir firma olan Symantec'ten alınan istatistikler,2012'de e-postayla yapılan mızrak phishing saldırıları küçük işletmelere karşı.

Yeni Avrupa yönetmeliği, KOBİ'ler için siber güvenlik konusu daha kritik hale getirmektedirçünkü bunlar müşteri verilerini koruma amacına sahiptir. Yakın bir zamanda geliştirilen düzenleme 2018'de oynanacak ve sonuçtaörgütün yıllık gelirinin yüzde 4'ü veya güvenlik ihlallerine müdahale edebilmek için hangisi daha büyükse 20 milyon avroya cezalandırılıyorMüşterinin verileri ile.

Suçlular, KOBİ'leri daha yumuşak hedef olarak algılamakta ve çoğu durumda büyük bir ödüle kanal oluşturmaktadır.

Home Office tarafından yönetilen bir girişim olan Cyber ​​Streetwise kampanyası, aşağıdakileri vurgular:KOBİ'lere yönelik en büyük siber tehditler:

Hack saldırısı

Saldırılar, suçlular bir kuruluşun ağına,uygulama içinde yamalı bir duyarlılık, şirket verilerine erişmelerini kolaylaştırır.

Ransomware

Çoğu durumda kötü amaçlı bir uygulama bir kimlik avı aracılığıyla alındığında gerçekleşire-posta, kuruluşun ağındaki bilgileri kilitler. Ardından, suçlular £ 500-1000 arasında bir fidye talebinde bulundu.boşuna şifre çözme anahtarı.

İnsan hatası

Çoğu durumda, insanlar belirli bir güvenlik zincirinde en çok görülen bağlantıdır ve önemlibilgi ihlallerinin bir kısmı, bilgilerin kaybolduğu veya yanlış kişiye dağıtıldığının bir sonucudur. Sıradan saldırılar bilekritik PII'nin dahil olduğu durumlarda önemli etkilere neden olabilir.

Hizmet reddi saldırısı

Bir kuruluş, sunucularında büyük bir bilgi hacmine sahip olduğunda,kötü niyetli kanal. Bu tip saldırılar, minimum yatırımla kolayca uygulanabilir.

CEO dolandırıcılığı

Bir saldırgan, firma ile yaşça büyük bir şahsa kimliğine bürünürseposta sızdırma veya korsanlığa maruz kalmamakta ve bir ödemeyi yürütmek için mali yetkiye sahip bir kişiyi zorlamaktadır.

November 23, 2017