Back to Question Center
0

Semalt: Sitenizi Nefret Vermeye Bizimle Güçlendirmeyin

1 answers:

Semalt Kıdemli Müşteri Başarı Yöneticisi olan Jack Miller, sizi düşük kaliteli trafik veya anahtar kelime doldurma yöntemiyle kandırmaya çalışırsanız, Google'ın blog'unuzu veya web sitenizi arama sonuçlarından kaybolmasını sağlayabileceği konusunda sizi uyarır. Örneğin, web sitenize bir sürü trafik üretirseniz ve birkaç ilanda büyüyorsa, Google bununla ilgili olarak uyarılacak ve sitenizin tüm yayınları ve sayfaları sonuçta arama sonuçlarından kaybolacak. Ve en kötüsü, asla bu konuda uyarılamayacağınızdır. Sadece internette kaybolacaksın ve web sitenizin şöhreti bozulabilir.

Alış Linkleri

Şimdiye kadar birinden ya da saygın bir SEO şirketinden bağlantı aldıysanız, Google'ın sitenizi cezalandırması ihtimaliniz vardır. Yüzlerce ila binlerce bağlantı üretirseniz ve ilk sayfada gelmeye çalışırsanız, istenilen sonuca asla ulaşamazsınız. Google, satın alma bağlantılarının siyah şapka SEO uygulaması ve diğer tüm arama motorlarının spam olarak nitelendirdiğine inanıyor. Saygısız siteler ve sosyal medya profilleri, hiçbir şeye uygun olmayan ücretli bağlantılar sunuyor. Yani, bu seçeneklerden hiçbirine asla gitmemelisiniz.

Yanlış Bağlantı Dizinlerine Katılma

Yanlış bağlantı dizinlerine katıldıysanız, kendinizi onlardan en kısa zamanda kaldırmalısınız. Bir çok dizin URL'nizi tesadüfen yollayacak ve Google'ın en çok sevmediği şey buydu..Arama motorları, dizinlerin çoğunu düşük kaliteli spam olarak görür; bu nedenle asla onları tercih etmemeli ve yalnızca kaliteli dizinlere bakmalısınız. Google'dan Matt Cutts, bağlantı dizinlerinin SEO'nun en yanlış ve tuhaf kısımlarından biri olduğunu belirtiyor.

Madde Pazarlaması

Makale pazarlaması hakkında bir şey duymadıysanız, size yıllardır burada olduğunu söyleyeyim. Fikir, makale yazmak, farklı versiyonlarını çevirmek ve kelimeleri küçük ayarlar yapmaktır. Ardından blogcular bu makaleleri çeşitli sitelere geri gönderirler. Bununla birlikte, saygın web siteleri ve işletmeler bu seçenekle gitmez. Makale Tabanının veya E-Zine'nin size kaliteli sonuçlar getirebileceğine inanıyorsanız, önemli bir hata yapıyorsunuz ve web sitenizi arama motoru sonuçlarında kaybettik görebilirsiniz.

Anahtar Kelime Doldurma

Anahtar kelime doldurmanın bir web sitesi için herhangi bir maliyetle kolay olmadığını söylemek güvenlidir. Tek bir paragrafta çok sayıda anahtar kelime ve kelime grubu kullanıyorsanız, Google kısa sürede sıralamanızı düşürecek ve sitenizin itibarını zedeleyecektir. Anahtar kelime doldurma, içeriğinizde bir sürü anahtar kelime kullanmayı ve size iyi bir sıralama sağlayacağını umduğunuz takdirde, hiçbir şekilde fayda sağlamayacaktır.

Doğal Olmayan Çapa Metin

Google'ın başlıca kaygısı doğal olmayan çapa metinlerinden kurtulmaktır. Bu konuda hiçbir şey bilmiyorsanız, metin yönlendirenleri belirli bir bağ içindeki metne bağladığını söyleyeyim. Bir web sitesinde bağlantılar kurmak içindir. Google son zamanlarda algoritmasını güncelledi ve doğal olmayan çapa metinleri artık spam olarak değerlendirildi.

Kırık Linkler

Web sitenizde kırık bağlantılar olup olmadığını kontrol edin ve HTML kodlarını düzeltin. Sitenizin Google'ın politikalarına uyduğundan emin olmak için bu işlemi haftada üç kere tekrarlayın. Arama motoru, kırık veya işe yaramayan bağlantılara sahip web sitelerinden hoşlanmıyorsa, bu nedenle herhangi bir maliyetle hiçbir zaman gitmemelisiniz Source .

November 29, 2017