Back to Question Center
0

Semalt: Spamlamayı Durdurmak ve Performansınızı Artırmak İçin 3 Strateji

1 answers:

İnsanların içeriğini çevrimiçi olarak fark ettirmek için kullandıkları birçok taktik vardır. İzleyicileri onlara dikkat etmelerinin tek yolunun onları düzenli olarak kesintiye uğratmak olduğuna inananlar var. Çoğu spam gönderenin genellikle böyle bir zihniyet vardır. Bunları pazarlamacılar ve reklamverenlerin yıllardır kullandıklarından ödünç alırlar. Televizyonda zaman ayırmak için yeterince ses çıkarırdı ve dergi alanları, sonunda birisi onları fark ederdi. Stratejinin bir kusuru var:

Artık çalışmıyor

Kimse, istemediği şeylerle veya onlarla alâkalı olmayan mesajlarla rahatsız edilmek istemez - شركة نظافة فى مكة. İnsanların bu yoğun dünyada sahip oldukları en değerli varlık zamanıdır. Buna rağmen, günümüzde bu kesinti stratejisini kullanarak fark etmeye çalışan birçok blog yazarı, yazar ve reklamveren var. Onlara göre, insanların dinleyeceği tek yol konuşmaya devam etmeleri. Peki, yapmayacakları yüksek bir olasılık var ve böyle bir stratejiye sahip olanlar arasındaysanız, durdurmalısınız. Bu, geri kalanımıza tamamen rahatsız edici.

Semalt'ın (13) en üst düzey uzmanlarından Michael Brown, dikkati çekmenin daha iyi bir yolunun, insanların ilgisini çekecekleri bir sesi oluşturmaktan ve bir platform inşa etmekten vazgeçmesini sağlamaktadır.

Duymanız gereken üç şey

Seth Gordon'ın "İzin Pazarlaması", okumaya değer her iletinin sahip olması gereken üç temel öğeyi tartışan bir kitaptır: beklenti, alaka düzeyi ve kişisel yaklaşım. Her iletişimci tutsak bir kitleye sahip olmak ister. Bununla birlikte, insanların sunduğunuz bir şeyle büyüleyip büyürüp büyürüp büyülemediklerini öğrenmenin tek yolu, onu sunmanıza izin verirlerse. Bugünlerde her şey izinli çalışıyor. Örneğin, bir servise abone olma, paket sipariş etme veya biriyle bir randevu almak gibi düzenli şeyler, birisinin size mesaj vermesine izin verdiğinizden beri umduğunuz bir şey var.

Belirli bir mesajı ne kadar ilgilendiğinizi göstermesi nedeniyle beklenti de çok önemlidir. Seyirciler içeriği önemsemiyorsa, ses ne kadar iyi olursa olsun önemli değildir. Bu insanlar bunu dinlemek istemezler. Aynı şey, kendileriyle alakasız addedilen veya kişisel seviyede meşgul olmayan iletiler için de geçerlidir.

Biraz garip olmalısın

Bugün dünya, herkes fark edilmek veya duyulmak istemekle çok fazla rekabet ve gürültü yaşıyor. Bu nedenle, belirli bir pazar alanı için içeriğinizi özelleştirmediyseniz, ses gelişimini riske edebileceğiniz anlamına gelir. İnsanlar artık "normal" ile ilgilenmiyor. Herkes normalden başka bir şey ister "tuhaf" bir şey ister.

Bloglar veya herhangi bir platform türü, bu yazıda tartışılan üç şeyi uygulamanıza izin verir. İnsanlara abone olma, bağlantı kuran bir mesaj verme ve benzersiz bir stil kullanma yollarını verin.

İnsanlar böyle bir platformun kurulmasının biraz zaman ve izin gerektirebileceğini anlamalıdır. Ama bu fikir imkansız değil. Sadece biraz fazladan çaba gerekir.

Her şey yolunda gidiyor

Aşağıda, insanların dikkatlerini çekip çıkarmaya özen göstereceği bir kanal oluşturmak için kullanabileceğiniz dört basit adımın bir listesi verilmiştir:

1. Kesme günaha direnen. Bunlara bağırmak, çığlık atmak veya duyulmak için yalvarmaya çalışmak dahildir. Yollardan biri, kullanıcıların gönderenin sayfasına geri dönen bağlantıyı tıklamasını umut ederek spam mesajlarını tekrar tekrar göndermek için spam bot'ların kullanılmasıdır.

2. Bildiğiniz ile başlayın. Ne yaparsanız yapın, platformun temelini oluşturmak için ve uzmanlığınızı paylaşmanın bir aracı olarak kullanın.

3. İnsanları dinleme fırsatı sağlayın. Birinin dikkatini çekme konusunda alternatifin yoksa dürüstçe ve en üst düzeyde saygı ile yap.

4. Kitlenizi dikkat çekici bir şeyle üfleyin. Dikkat ederseniz, bu şansı boşa harcamayın. Yeteneğinizi sergileyin, eğer mümkünse, oranlara meydan okuyun ve beklentilerini aşın.

Tabii ki, bu ipuçlarını tamamen görmezden gelerek birisinin haberdar etmesini umarak ellerinizi havaya uçurma seçeneğine sahipsiniz. Hatta birkaç kişinin dikkatini çekebilirsiniz. Sorun şu ki, senden daha rahatsız edici bir şey buldukları anda, sunduklarını unutacaklardır.

Seyirciyi kazanma şeklinizin, onu nasıl tutmanız gerektiğidir. Kesintiye uğradıysanız, o zaman, sunmanız gereken bir şey varsa o kitleyi kesmek zorunda kalacaksınız ve siz ya da izleyiciler bunu istemiyor.

İçeriğiniz için sürdürülebilir ilgi almanın tek yolu, onu kazanmanızdır. Göster, izin isteyin ve teslim edin. Şimdiye dek olan diğer tekniklerin hepsi sadece sahte ve sonunda yok sayılıyor olacak.

November 24, 2017