Back to Question Center
0

Semalt - Tarama Verileriyle Backlink Profilinizi Hype Etme Yolları

1 answers:

Google aylarca geri bağlantıların önemi hakkında kullanıcılarını güncelliyor, ancak backlinklerin başarılı arama motoru sıralamasındaki anahtardığının farkındayız. Google, Bing ve Yahoo'nun web sitelerinin ve blogların önemini belirlemelerine yardımcı olurlar. Birçok insan, ziyaretçilerin ilgisini çekmek için aktif aktif geri bağlantıları kullanıp kullanmamayı tartışır ve geri bağlantıların size kaliteli web trafiği sağlayabileceği doğrudur. Ayrıca, sitenizin mevcut bağlantılarını izlemenize ve optimize etmenize yardımcı oluyorlar - vulkaniseerimine.

Backlink verilerini ve tarama verilerini birleştirmenin neden gerekli olduğunu anlamak için birkaç noktayı kontrol edelim. Bu, web sitelerinin arama motoru sıralamasını nasıl geliştireceğimizi anlamamıza ve internette değerlerini artırmak için ne tür eylemlerin yapılması gerektiğini anlamamıza yardımcı olacaktır.

Burada Semalt'ın en iyi profesyonellerinden biri olan Igor Gamanenko, backlink profilinizi tarama verileri ile paylaşmanın yollarını tartışıyor.

1. Arka Sayfa Bağlantılı Kötü Sayfalar

Kırılmış sayfalar ve geri bağlantı raporları ile, geri bağlantılarıyla bir hataya sahip sayfaları kolayca bulabilir ve 4xx ve 5xx hatalarına geri dönebilirsiniz. Bu sorunu önlemek istiyorsanız, geri bağlarınızı farklı bölümlere bölmelisiniz. Alternatif olarak, sayfaları 200 durumuna geri yükleyebilir veya durumlarını 301'e güncelleyebilirsiniz. Başka bir yöntem, onları diğer faydalı ve alakalı sayfalara veya makalelere yönlendirebilmenizdir.

2. Dizine Eklenmemiş Sayfalar

Geri alınmış dizinsiz sayfaların tümü düzgün bir şekilde onarılmalı ve kullanıcıları 200 hatayla geri döndüren sayfaları belirlemelisin.Bu sorun ortaya çıkarsa sayfalarınız dizine eklenmiş ve web sitenizin arama motoru sıralamasını iyileştiremiyorsunuz.Eğer tüm sayfalarınızı arama motorları tarafından keşfedilmesini istiyorsanız, dizinlenmemiş sorunu en kısa zamanda düzeltmelisiniz.

3. Geri Bağlantılarla URL'leri Yönlendirme

Web siteleri düzenlerini ve içeriğini zamanla değiştirir ve URL'nizi ve mimarisini güncel trende göre değiştirebilirsiniz. 301 bir hata gösteriyorsa, arama motorlarının bu hata kaldırılıncaya kadar web sitenizi dizine eklemesine izin vermemelisiniz. Yönlendirme sayfasındaki bir geri bağlantı önemli bir konudur, ancak ilgili kitleyi hedefleyecek şekilde ayarlarını gözden geçirebilir ve değiştirebilirsiniz. Arama motoru sonuçlarında iyileşme şansınızı artırmak için bir çapa metni kullandığınızdan emin olun.

4. Arka Halkalı Sayfalar

Artık sayfalar, sitenize çok fazla trafik çekebilir, ancak web yöneticileri genellikle ziyaretçilerini zayıf düşürerek ziyaretçilere zayıf saha deneyimi yaşatır. Öksüz sayfaları birer birer geri döndürerek gözden geçirmelisiniz, böylece tüm sayfaların kitlenize değer sunduğundan emin olabilirsiniz.

5. Backlink'li bir URL'ye izin verme

Bazı geri bağlantılara sahip izin verilmeyen URL'lerin tümü, robots.txt dosyasında belirtilen sayfaları vurguluyor. Bu soruna neden olan sayfalar ziyaretçiler için sorunlara neden olabilir ve sayılarını önemli ölçüde azaltır. Sayfaların robots.txt dosyasından kaldırılarak taranmasına izin vermelisiniz.

6. Meta Nofollow Sayfa Geri Bağlantılı

Backlink ile Meta Nofollow'un raporunda, meta etiketli ve içermeyen sayfaları belirleyebilir ve içindeki hataları belirtebilirsiniz. Gereksiz etiketleri web sitenizden kaldırarak sorunu çözebilirsiniz. Sitenizin genel performansını ve görünümünü iyileştirmek için uygun bir eklenti kurmayı düşünün.

November 24, 2017