Back to Question Center
0

Semalt'ten Görüntü Optimizasyonunda İpuçları

1 answers:

Görsel bir dünyada yaşıyoruz ve imge optimizasyonunun önemi göz ardı edilemez. Yüksek kaliteli resimler, web sitenizi çekici hale getirir ve bir sürü organik trafik çeker. Uygun içerik ve görüntü optimizasyonu olmadan, istenilen sonuçları asla elde edemezsiniz - exemple progiciel rh. Resim optimizasyonu birçok bakımdan avantajlıdır, örneğin daha iyi kullanıcı deneyimi sağlar, sayfanızın yükleme süresini uzatır ve daha iyi sıralama seçenekleri sunar. Görsel arama teknolojisi son aylarda belirgin ilerlemeler kaydetti ve arama motorları resimler içeriğini tanımlayamadı. Böylece, resimlerin ne hakkında olduğunu ve hangi konularla ya da makalelerle ilgili olduklarını anlamak için resimlerinizin metnine güvenirler. İşte Semalt'ın Müşteri Başarı Yöneticisi Max Bell tarafından sunulan webmasterlar ve blogcular için önemli görüntü optimizasyon ipuçları.

Stok görüntüleri SEO'da yardımcı olamaz:

Resimlerinizin Web sitesinde poplanmasını isterseniz, hazır görüntülere tam erişime sahip olmanız gerekir. Ancak sayfa üzerinde ve sayfa dışı SEO'yu ayrı ayrı devam etmeniz gerekeceği için stok görüntüleri SEO'da yardımcı olamaz. Birçok site, aynı stok resimleri ile karmaşıktır; bu nedenle, kullanılmayan benzersiz ve çekici görüntüleri düşünmelisiniz. Stok görüntüleri optimize edilmiş olsa bile, orijinal resimlerle aynı efektlere veya SEO avantajlarına sahip olacaklar.

Yüksek kaliteli resimleri kullanın:

Tüm makalelerinizde benzersiz ve yüksek kaliteli fotoğraflar kullanmak önemlidir. Ne kadar çok yenilikçi görüntü kullanırsanız, arama motorlarında sıralamanız o kadar iyi olur. Orijinal resimler telifsiz fotoğrafları kullanmanız gerektiğini ifade eder. Shutterstock'a veya Getty Images'a erişemiyorsanız, kamera kullanarak ev içi fotoğraf çekebilirsiniz. Ziyaretçilerinize markanız hakkında bol miktarda bilgi verin; bu yalnızca görsel olarak etkileyici videolar ve fotoğraflar ile mümkündür.

Müşterilerinize şirketinizin bir görüntüsünü verin veya ziyaretçilerinizin yanıt vereceği yüksek kaliteli bir ürün resmi sunun.

Birçok kullanıcı stok fotoğraflarını görmezden gelir. Yüksek kaliteli orijinal görüntüler, arama sonuçlarında ön plana çıkmanıza, markanızın kişiliğini göstermesine ve web sitenize daha fazla kullanıcı çekmesine olanak tanır.

Telif Hakları Saklıdır:

Seçtiğiniz resim ne olursa olsun, resimlerin ücretsiz olarak kullanılmasını ve telif hakkı çakışması olmamasını sağlamalısınız. Shutterstock, Getty Images, DepositFiles veya benzeri diğer platformlara erişiminiz varsa, telif hakkı çatışması hakkında endişelenmeden istediğiniz kadar fotoğraf kullanabilirsiniz. Ancak resimlerini kullanmak için lisansa sahip değilseniz, masraflı bir dava ile karşı karşıya kalmanız gerekir. DMCA (Dijital Binyıl Telif Hakkı Yasası) uyarınca kullanıcılar, telif hakkı sorunlarını ihlal edebileceğinden birinin içeriğini ve resimlerini kullanamazlar.

JPEG en iyisi:

Farklı görüntü biçimleri vardır, ancak JPEG en çok kullanılan ve en çok kullanılan resim biçimidir. Yeniden boyutlandırıldığında veya sıkıştırıldığında fotoğraflarınızın kalitesini korumak için birçok seçenek sunar. Nihai resmin sitenizin düzenine ve içeriğine göre olduğundan emin olmak için renkler, desenler ve gölgelerle oynayabilirsiniz. JPEG görüntülerinin sıkıştırılması kolaydır ve hem küçük hem de büyük boyutlarda kullanılabilir.

Paketleme hizmetleri:

SEO söz konusu olduğunda, resimlerinizi adlandırmanız önemlidir. Resimlerinizin kısa ama kapsamlı isimleri oluşturmanız ve ana anahtar kelimenin bu adlara eklendiğinden emin olmalısınız. Anahtar kelimeler ve deyimler doğru bir şekilde kullanılıyorsa, Google, Yahoo ve Bing içerik ve resimlerinizi kolayca tarayacaktır.

November 24, 2017