Back to Question Center
0

Semalt Uzmanı: 10 Hassas Siber Güvenlik Gerçekleri

1 answers:

Siber güvenlik sektörü, sanayiye katılan daha fazla uzmanla dolaşarak ilerlemektedir.Sonuç olarak, giderek daha da kötü amaçlı yazılımlar tasarlanıyor ve günlük olarak yaklaşık 230, 000 yeni zararlı yazılım başlatılıyor.Siber suçlarla mücadele etmek için yılda 100 milyar doların yatırım yapıldığı tahmin edilmektedir.

İnternet'i kullandığınız sürece siber saldırılara maruz kalırsınız. AşağıdakiNik Chaykovskiy'in fikirleri Semalt Kıdemli Müşteri Başarı Yöneticisi, etkili koruma olmadan tarayıcının çalışmasının ne kadar tehlikeli olduğunu betimler - arnika creme weleda.

1. Dünyadaki en tehlikeli siber saldırganlar

FBI'ın sorumluluğu en çok aranan 19 internet suçlunun bir listesi var.web kullanıcılarının kayıplarını 350.000 dolardan 100 milyon dolara çıkardı. Şu anda, JABBERZEUS konuları, FBI tarafından en çok aranan taraflar.

2. Tarihteki en maliyetli bilgisayar virüsü

MyDoom, siber tarihinde küresel olarak en yoğun maliyetli olarak algılanıyorgüvenlik. Virüsün şu ana kadar 38.5 milyar dolarlık bir hasar ile sonuçlandığına yaklaştırılıyor.

3. Sosyal medya saldırganlarının tercih ettiği hedef

Bugüne kadar dünyada 1,6 milyardan fazla sosyal medya kullanıcısı varBir hacker'ın tercih ettiği hedef. Sosyal ağlarda önemli zaman geçiren kullanıcılar bu saldırıların kurbanı olma ihtimali yüksektir.

4. Bilgisayarların% 99'u exploit kitleri için risk altındadır

Bilgisayarların% 99'undan fazlası Adobe Reader, Oracle Java ve Adobe gibi programlara sahiptir.İşletim sistemlerine Flash yüklü. Bu yazılımın varlığı, saldırganların erişmek için optimize edebileceği bir kanal oluştururaracın.

5. İnternet suçluları kurbanlarını etkilemek için yaklaşımı tercih ettiler

İnsanlar en zayıf halkayı oluşturduğu için siber saldırı mağdurları kolayca manipüle edilirsiber güvenlikle ilgili. Bu nedenle, sosyal mühendislik, bireylerin gizli tutanakları manipüle ederekonları psikolojik olarak.

6. Güvenlik uyarıları: iş yerinde

Çoğu durumda, işçilerin yaklaşık yüzde 59'u örgüt verileri çalmaktadırKovulur ya da istifa ettiklerinde. Korunması gereken diğer içeriden öğrenenler, kötü niyetli içerikleri, dikkatsiz içerdekileri ve içeriden yararlananları içeriyor.

7. Hükümetiniz hassasiyetinizi arttırıyor

Hükümetlerin küresel olarak bu niyetle malware tasarladığı gerçeğidirdijital bir silah olarak kullanmanın Kötü amaçlı yazılım, özel organizasyona ve kişisel bilgisayarlara doğru ilerleyerek gelişmiş evrimi sağlarCezai kötü amaçlı yazılımların.

8. Saldırganları eylemde gösteren acil bir harita var

Birleşik Devletler, siber suçlular için tercih edilen hedeftir. Örneğin,ABD Savunma Bakanlığı ağında, bir Çinli suçlu tarafından gerçekleştirilen bir saldırının sonucu olarak 100 milyon doların üzerinde zarar görmüştür.

9. Siber suç dünya için ciddi bir sorundur

Internet saldırılarının sonucu olarak kaybedilen paranın% 68'i kurtarılamaz olarak kabul edildi.Siber suç sadece masraf gerektirmez, aynı zamanda küresel ölçekte şirketler için de başka zorluklarla sonuçlanır.

10. Hacktivism, siber saldırıları katalize eden başlıca ilham kaynağıdır

Hacktivism, küresel çapta tüm siber saldırıların yüzde 50'sini aşmaktadır. Terimsiyasi gündemi artırmak amacıyla muhalif bilgisayar uygulamalarının bir temsilciliği.

Sonuç

İnternet suçlularını hafife almamanız gerektiğini daima unutma. Yani hiçbir korumaEtkili olmak, hiçbir tehdit çok az. Siber güvenlik tehdidinin boyutundan bağımsız olarak, uygun önlemlerin alınması gerekirKarşılaştığınız herhangi bir saldırıyı önlemek için.

November 23, 2017