Back to Question Center
0

Semalt Uzmanı: 6 Engagement Analytics Sorunlarıyla Nasıl Başa Çıkarım?

1 answers:

İçerik pazarlama stratejilerinizi doğru ölçümlerle dengelemek önemlidir. Artı, içeriğinizin ilgi çekici olduğunu analiz etmelisiniz. Etkileşim analizi karmaşıktır ancak en başarılı pazarlama taktiklerinden biridir.

Semalt , Ivan Konovalov'un uzmanına göre, giderek daha fazla pazarlamacılar sürekli içerik pazarlama stratejileri için bütçe ayırıyor ve mükemmel sonuçlara ulaşmak istiyor.

İçerik pazarlama kampanyalarının zayıf noktalarından biri verilerin yorumlanmasıdır. Pazarlamacılar analitik raporu küçümsediğinde veya aşırı tepki gösterdiğinde, gelecek stratejilerini büyük ölçüde etkilediğinden sorunlarla karşılaşırlar - it consultant cost in Portland.

Sorun # 1: Çok fazla geri dönen trafik

Çok fazla geri dönen trafik ve yeni trafik olmadığını görürseniz pazarlama stratejilerinizi değiştirmeniz gerekir. Çeşitli pazarlamacılar, web sitelerinin geri dönen ve yeni trafiği arasında bir denge bulmak için uğraşıyorlar ancak sitenizin büyümesi bu görünümlere bağlı olacağından, benzersiz görüntülerin değerini belirlemelisiniz. Sitenizin hedefleri, okur kitlesi, büyük liderlik ve eğlence olmalı. Artı, kaliteden ödün vermeden mümkün olduğunca fazla trafik almaya çalışmalısınız. Ziyaretçileri mutlu müşterilere dönüştürmeyi deneyin.

Sorun # 2: Spam gönderenler ve botlar trafiğinizin çarpılmasına neden olabilir

Yönlendirme trafiğini düzenli olarak kontrol etmelisiniz. Kötü botlar ve iyi botlar olduğunu unutmamak önemlidir. Kötü botlar, analiz verilerinizi çarpıtacaktır. Hayalet spam'ın Google Analytics hesabınızı etkileyeceği ve bunlardan kurtulabilmeniz için filtreler oluşturmanız gerekebilir. Hayalet spam, web sitenize erişmez. Bunun yerine sahte görüntüler gönderir ve hemen çıkma oranı% 100'dür. En yaygın hataların birisi .htaccess dosyalarından gelen hayalet spam'ı engelliyor. Filtreler, gelecekte hayalet spamının web sitenize çarpmamasını sağlar.

Problem # 3: Senin numaralarındaki açıklanamayan dips

Rakamlarınızda açıklanamayan dipsler var mı? Bu durum hakkında panik yapmadan önce, daha doğru veriler için tedbirler almalı ve Google Analytics raporunu kontrol etmelisiniz. Web sitenizin kayıtları ve ziyaretlerinin bazıları yanlış olabilir. Rakamlarınızın nasıl dalgalandığına dair bir fikir edinmek için, dönemden-periyod verilerini incelemeli ve sitenin olumsuz eğilimde olup olmadığını veya olumlu eğilimi mi belirlemelisiniz. Pazarlama stratejilerinizin işaretleyeceğinden emin olun ve içinde bot spami yoktur.

Sorun # 4: Hemen çıkma oranı yüksek

Yüksek hemen çıkma oranı, günümüzde pazarlamacılar ve web yöneticilerinin sahip oldukları önemli sorunlardan biridir. Herhangi bir web sitesi için asla iyi değildir, ancak sitenizin neden neden tasarlandığına bağlı olarak hemen çıkma oranı sizi çok fazla etkilemez. Müşterilerin sizin için her şeyi ifade ettiği uzun vadeli pazarlama stratejilerini benimsediğinizden emin olun. Hemen çıkma oranınızı azaltmak için stratejiler edinmelisiniz. Ziyaretçileriniz diğer sayfalardan daha fazla bazı belirli sayfalara çarptıysa, bu sayfaları olduğu gibi bırakabilir ve kalan sayfanın ayarlarını değiştirebilirsiniz. Yüksek hemen çıkma oranı, web sitenizdeki UX sorunlarından kaynaklanmaktadır.

Sorun # 5: Oturum başına sayfa beklenenden düşük

Sitenize gelen kaliteli trafik, kazançlarınızı hemen artırabilir. Ancak oturumlarınızdaki sayfalar beklenenden düşükse, derhal tedbirler almalısınız. Dönüşümlerinizin etkilenme olasılığı vardır. Ziyaret başına yüksek sayıda sayfa, sayfalarınızın ilgi çekici olduğunu ve kitlenizin içeriğinizi nasıl soktuğunu gösterir. Bu sorunun tek çözümü, web sitenizin temasını ve genel düzenini değiştiriyor. Yalnızca SEO amaçları için uygun piramit yapıları kullanmalısınız.

Sorun # 6: Ziyaretçiler web sitenize yeterli zaman ayırmıyor

Ziyaretçiler web sitenizde fazla vakit geçirmediğinden endişe ediyorsanız, okuyucularınız ilgi çekici ve bilgilendirici bir şey bulamıyor olduğunuz belirtisi olabilir. Satışlarınız için özel indirimler sunarak kitlenizi sitenize geri göndermeniz gereken zamanı. Artı, web sitenizin içeriği ilgi çekici ve kullanışlı olmalıdır. Çok sayıda insana hitap etmek için farklı medya türlerinden yararlanın ve videolarınızı, resimlerinizi ve kaliteli makalelerinizi web sitenize yükleyin.

November 24, 2017