Back to Question Center
0

Semalt Uzmanı: Anahtar Kelime Dolması Olmadan Awesome İçerik

1 answers:

Makaleler ve web içeriği söz konusu olduğunda, çeşitli insanlar SEO'nun anahtar kelime doldurma hakkında olduğunu düşünüyor. Yazdığınız içeriğin, onarımcı anahtar kelimelerden ve anlamsız sözcüklerden arındırılmış olduğundan emin olun. Ayrıca, sıkıcı başlıkları sizi hiçbir yere götüremeyecek ve yalnızca arama motoru safları uğruna buna hiç gitmemelisiniz - total grain management systems.

Semalt Müşteri Başarı Yöneticisi Michael Brown, anahtar kelime doldurmanın sizi herhangi bir yere götürmeyeceğini her zaman hatırlamanız gerektiğini hatırlatmaktadır. Bunun yerine, ilgi çekici ve kullanışlı içerik, web sitelerinin uzun süre ayakta kalan tek yoldur. İnternette ve sosyal medyada bulunacak içeriği en iyi duruma getirme konusunda kafanız karışıksa bu sizin için doğru yerdir.

Bulabilir içerik:

Devlet kurumları, bilgi mimarları ve SEO hakkında konuşmayı seven pazarlamacılardan haberdar olmanız gerekir. Bulabilir içerik, çok sayıda ziyaretçinin zamanında ilgisini çeken içerik türüdür. Bulabilir içerik söz konusu olduğunda, arama motorlarını web sitenizden ve sosyal medyanızdan ayırmanız gerekmez. Bunun yerine, her tür kullanıcı için çalışan ve internette çok para kazanabilen bulabilir web siteleri ve makaleler yaratmaya odaklanmalısınız.

Üç tür izleyiciye odaklanmalısınız: site kitle, sosyal medya aracılığıyla meşgul olabilirsiniz ve içerik, özellikle Google üzerinden arama motoru sorguları yoluyla bulacak kişi.

Yerlilerle konuşurken beklentilerini ortaya çıkaran bir içerik oluşturabilirsiniz. Ancak, ağınızı genişletmek isterseniz, içeriğinizin botlar yerine gerçek ziyaretçilerle etkileşime girdiğinden emin olmalısınız. Anahtar kelime doldurma olmadan bulabilir içerik yazarsanız, bir sürü kullanıcının sitenizi hem arama motorları hem de sosyal medya web siteleri aracılığıyla ziyaret etmeyi seveceğini göreceksiniz.

Gerçekte, ziyaretçilerin yolculuğu bir televizyon programından, basılı reklamlardan, Facebook'ta paylaşabileceğiniz ürünlerden ve arama motorunun sonuçlarından daha karmaşıktır. Her zaman size en fazla ilgi gösteren sayfaları yer imlerine eklemelisiniz ve kitlenizin aynı şeyi yaptığından emin olunuz.

Görünüşe göre, çoğu dokunmatik puan arama motorları ve SEO'dur. Dolayısıyla, bir sürü anahtar kelime doldurduğunuzda bile, internette çeşitli kişiler için mantıklı olmaz.

Bağlam ve açıklama URL'leri:

Birleştirilmiş kaynak bulucu (URL), web içeriğinizin ilk ve en önemli yönüdür. Kitlenizin ulaşacağı yer budur ve yazdığınız şeyleri okuyacaktır. URL'nizin net olduğundan ve ana anahtar kelimeyi içerdiğinden emin olun. İçinde çok sayıda anahtar kelime eklemek gerekmez. Net SEO için, uzmanların çoğu, URL'yi kısa ve kapsamlı yapmanız gerektiğini söylüyor. Bunun için URL kısaltma servislerini kullanabilirsiniz.

Okuyucular için başlıklar:

Başlıklarınız kendiniz değil, okuyucular için olmalıdır. Çeşitli SEO'lar, Google sıralamasında olumlu etkilere sahip olmadığını söyleyerek H1 başlıklarına katılmıyorlar. Öte yandan, bazı SEO'lar başlıkların çok önemli olduğunu ve sitenizin SEO'unda daima kalıcı etkiler bıraktığını söylüyor.

November 24, 2017