Back to Question Center
0

Semalt Uzmanı: Analytics Yönlendirme Verilerini Yıkan İstenen Spam Nasıl Engellenir?

1 answers:

Bazen, web sitenize sevk trafiği olabilir. Bu durumda, bu trafik, analiz verileriniz üzerinde çok sayıda olumsuz etkiye neden olabilir. Her webmaster, e-ticaret pazarlama amaçları için kesin ve doğru verileri ister. Spam botları ve tavsiye spam gönderen diğer kaynaklar, spam verileri hakkında çok bilgi içerebilir - where can i find mobile app developers. Bu durumda, kullanıcılar e-ticaret alanının ilerleyişi ile ilgili yanlış bilgi alabilirler. Sahte trafiği verilerinizden kaldırmak için, Analytics verilerinizden tavsiye spam'ı nasıl engelleyeceğinizi öğrenmeniz gerekebilir.

Bu makalede, Semalt Dijital Servislerin profesyonel bir üyesi olan Jack Miller, doğru trafiği geri yüklemenize yardımcı olabilecek çeşitli taktikler sunmaktadır:

Sahte trafik belirleme hizmetleri

Çoğu durumda sahte trafik, ana makine adlarını gizlemeye çalışan alanlardan kaynaklanır. Sahte trafik, sahte açılış sayfasından oluşabilir. Ucuza hızlı sonuç vereceğini söyleyen Blackhat SEO ajansları, bu sahte trafik kaynaklarının çoğuna sahip olma eğilimindedirler. Binbaşı botnet dolandırıcılıkları, web sitenize sahte sayfa ziyaretleri yönlendiren birçok ana makine adını içerir. Çoğu durumda, bu bilgi birçok kişinin bu portalla etkileşimde bulunma biçimini etkilemektedir. Güvensiz e-posta sağlayıcılarının kullanımı bu tür trafik alma riskini artırmaktadır.

Kötü niyetli bir İnternet kullanıcısı, Google Analytics mülk kimliğini alabilir. Mülk kimliğinizi kullanarak, Google Analytics'in hangi faktörlerini düzelttiklerini bildikleri sürece metrikleri artırabilir veya azaltabilirsiniz. Google Analytics'in her sürümü bu türden web ziyaretlerine tabidir. Bazı durumlarda, bazı e-posta sağlayıcıları, spam alanlarından gelen e-postaları algılama eğilimindedir. Çoğu alan için güvenli bir e-posta sağlayıcısı kullanmak zorunludur.

Tavsiye spam'ı engelleme

Etki alanınızın kökündeki bir .htaccess dosyası kullanarak spam alanlarını önleyebilirsiniz. Bir Apache sunucusu kullanan kullanıcılar kendi web sitelerinde birkaç kod kullanma seçeneğine sahiptir. Web sitenizde bu sistemleri çalıştırırken dikkatli olmanız gerekmektedir. Bu kodların bir kısmı, sitenin tamamını sunucudan çekme potansiyeline sahiptir. Üstelik, daha çok yönlendirme spam riski oluşturabilirler.

Google Analytics spam filtrelerini de kullanabilirsiniz. Çoğu web yöneticisinin, web sitesi analiz görevlerinde onlara yardımcı olması için Google Analytics hesabına sahip olması gerekir. Yönetici sekmesinde, seçtiğiniz belirli bir alan adından gelen trafiği engelleyebilirsiniz. İsteğinize göre özel filtreler ekleyebilirsiniz. Bu filtreler, spam olan alanlardan gelen trafik ölçümlerini engelleyebilir. Trafiği IP adresine göre de filtreleyebilirsiniz. Çerezlerin ve diğer özelliklerin kullanımı, web sitenizdeki güvenliği artırabilir.

Sonuç

Tavsiye spam, sayısız e-ticaret faaliyetinin karşı karşıya kaldığı zorlu bir görev olabilir. Örneğin, e-ticaret web sitelerini işleten kişiler, diğer çeşitli işletmelerin yanı sıra çok sayıda spam da karşılayabilir. Yönlendirme trafiğini engellemeyi öğrenmek zor olabilir. Bu rehber, yönlendirme spamının web sitenizin bilgilerine müdahale etmesini önlemeye yönelik ipuçlarıyla size yardımcı olabilir. Ayrıca, alan adınıza sahte web ziyaretleri yapma botlarını filtreleyebilirsiniz.

November 24, 2017