Back to Question Center
0

Semalt Uzmanı: Android Uygulamaları, Oyunlar ve Tarayıcılarda Reklamları Nasıl Engellenir?

1 answers:

Reklamlar gerekli bir kötülük haline gelmiştir ve çeşitli uygulamalar ve web siteleri, ücretsiz yazılım, ücretsiz içerik ve ücretsiz hizmetler sunmaktadır, çünkü reklamverenler onlara para ödüyor. Böylece, servis sağlayıcılar ziyaretçilerine reklamlar sunmak ve onları uzun süre iş dünyasında tutmak için gelir üretmek zorundalar. Ayrıca barınma, alan adı hizmetleri ve gelişim için gelir istiyorlar - own google logo. Kullanıcılar ürünlerini ücretsiz kullanmanın avantajlarından yararlanırlar. Bununla birlikte, reklam yerleşimleri can sıkıcı olduğunu kanıtlıyor ve bu kadar cazip olmayan kullanıcı deneyimlerine katkıda bulunuyor.

Burada Semalt Dijital Hizmetlerinden en iyi profesyonel olan Michael Brown, Android cihazınızda reklamları engellemek için bazı yöntemler anlatacaktır.

Oyunlar ve uygulamalarınızda ve tarayıcılarınızda çok sayıda reklamın görünmesini kolayca engelleyebilirsiniz. Bu yöntemlerin hem köklü olmayan hem de köklü aygıtlar için çalışacağını umuyoruz, ancak başlamadan önce, Astro Dosya Yöneticisi gibi Dosya Yöneticisine sahip olmalısınız. Bazı diğer dosya yöneticileri de kullanılabilir, ancak reklamları kendi risklerinizle engellemeye çalışmalısınız. Android cihazınızdaki herhangi bir yan etkiden sorumlu değiliz.

Yöntem # 1. Adblock Plus (ABP)

Bu yöntemde, farklı oyunlarda ve uygulamalarda gösterilen reklamlar gibi Android cihazınızdaki tüm reklamları engellemek için reklam engelleyici (uygulamalar) kullanacaksınız. Neyse ki, Android kullanıcıları ve uygulama geliştiricileri için çeşitli reklam blokörleri var. Bununla birlikte, en iyileri AdAway ve Adblock Plus (ABP) 'dir. Bu programlardan herhangi birini gereksinimlerinize ve beklentilerinize göre yükleyebilirsiniz. Adblock Plus ile reklamları engellemek isterseniz, bunun size açık kaynak kodlu bir program olduğunu ve müdahaleci olmayan reklamlara izin vermek için seçeneklere sahip olduğunu söyleyeyim. Bu yöntem hem köklü olmayan hem de köklü aygıtlar için uygundur. Reklam engelleyici uygulamasını cihazınıza kolayca yükleyebilirsiniz, ancak Google'ın geçtiğimiz günlerde tüm reklam engelleme uygulamalarını Google Play Store'dan kaldırdığı için yan yüklemeniz her zaman gereklidir.

Yöntem # 2. Reklamları 'hosts' Dosyası ile Engelle

Ana dosya kullanarak istenmeyen tüm reklamları kolayca engelleyebilirsiniz. Bu yöntem, Android cihazınızdaki çok sayıda reklamı önlemenizi sağlar ve yalnızca köklü cihazlar için çalışır. Bir ana makine dosyası, işletim sisteminizde düz bir dosyadır. Bir siteyi ana makine adını kullanarak başlatmak istediğinizde, işletim sistemi ilgili IP adresini değerlendirmek için bu ana makine dosyasını arayacaktır. Başarılıyorsa, eşlenen IP adresi kullanılacaktır. Aksi halde DNS (Etki Alanı Adı Hizmeti), ana bilgisayar adının IP'sini bulma ile ilgili bir sorgu alacaktır. Ana makine dosyasını kolayca kurabilirsiniz. Bunun için, düz bir dosyanın açılacağı tarayıcıdaki MVP'ye gitmelisiniz. Bilgisayarınıza kaydedin ve daha sonra ana bilgisayar dosyasını Android cihazınıza kopyalayın.

Dosyanın yolunu not etmeyi unutmayın. Android cihazınızda, dosya yöneticisini açıp ana dosyayı o yere kopyalamanız gerekir.

Sarıl

Reklamların rahatsız edici ve sinir bozucu olduğu doğrudur, ancak en yeni ürünleri, hizmetleri, web sitelerini ve uygulamaları öğrenmek için iyi bir yöntemdir. Bu günlerde trendin neler olduğuna dair bir fikir edinmek için müdahaleci olmayan reklamların gösterilmesini sağlayın. Alternatif olarak, ücretli uygulamaları, bu reklamların internette rahatsız edilmesini durdurmak için kullanabilirsiniz.

November 24, 2017