Back to Question Center
0

Semalt Uzmanı: Backlink'ler SEO Kampanyanızı Nasıl Etkiler?

1 answers:

Herhangi bir çevrimiçi işletmede, arama motoru optimizasyonu, çevrimiçi ispat görünürlüğü için gereklidirhem de inanılırlık ve dönüşümün arttırılması. Bu ve daha pek çok nedenden ötürü, sıralama herhangi bir dijital pazarlamacı için özelliğe sahip olmalıSEO'yu keşfetmek isteyen. Searchmetrics tarafından yayınlanan Google'ın yıllık sıralama faktörlerine göre, Google algoritmasının kullandığı faktörlersitelerin sıralaması için, içeriğin alaka ve yetki, sitenizin teknik ve web tasarım faktörleri, Google'ın içeriğinden gelen kullanıcı işaretlerifarkındalık ve yetkili geri dönüşler.

Bununla birlikte, günümüzde çalışan bazı web sitelerinin yakın bir analizi tamamen gösterebilirfarklı bulgular. Örneğin, belirli bir anahtar kelimeler kümesi için, bağlantıların kalitesi ve miktarı Google'ınSeni derecelendirir. Örneğin, kötü bağlantıları olan web siteleri, daha güçlü geri bağlantıları olan web sitelerine göre daha yüksek sıralamaya girebilir.

Searchmetrics, zamanla geri bağlantıların sıralamada düşüş gösterdiğini bildirdi.faktör olarak Google algoritması günümüzde diğer faktörleri tercih ediyor. Bu değişiklik, sosyal medya pazarlamasının yükselişinden kaynaklanmaktadır. Sosyal medyada birçok kişi varpaylaşımı kaliteli trafikte daha iyi temsil edebilecek bağlantılar. Sonuç olarak, geçmişte olduğu gibi geri bağlantıları birincil faktör değildirönce. Siteler sıralarken kravat kırmak için sadece bir faktördür.

Jack Miller, Kıdemli Müşteri Succcess Yöneticisi Semalt ,benzersiz bir SEO kampanyası için geri bağlantı önemini tartışır.

İçerik ve Kullanıcı Niyeti

Google, SEO yaparken düşünülmesi gereken en önemli şeylerden biridir.içerik alaka düzeyi. Bu faktör, sitenize koyduğunuz içeriğin kullanıcıya sadece tonluk bir trafik çizmekle kalmaz.içeriğin alaka düzeyi, anahtar kelimelerin aranmasına bağlıdır. Google botlar birinin bu durumdan yararlanma şansını da tespit edebilir. Siyahşapka Anahtar kelime doldurma gibi SEO hileleri artık işe yaramaz ve Google birkaç gün içinde bu tür web sitelerini atar.

Kullanıcı niyeti, kullanıcının içeriğindeki ilgili içerikle nasıl etkileşime girdiğine bağlıdır.arama sonuçları. Büyük miktarda trafik kazanmak için hazır yem ve anahtar taktikleri şimdi Google algoritmasını doğru bir şekilde kullanmayı ele geçirdi,tüm süreci içeriğe dayalı hale getirir. Google, internet pazarlamacılarından içerik alaka düzeyi ile kullanıcı arasında bir denge kurmalarını öneriyormemnuniyet, sadece anahtar kelimeler değil.

Teknik Faktörler

Web sitenizin mimarisinde hatalar ve hatalar olmamalıdır. Site olmalıdırFarklı tarayıcılarda farklı cihazlarda, işletim sistemlerinde çalışmaya yetecek kadar hızlı ve duyarlı. Google algoritması ile site ödüllendirirsıralamayla duyarlı bir mobil dostu arayüz. Site hızı, dosya boyutu, dahili bağlanma ve HTTPS gibi diğer teknik faktörlerbarındırma, SEO ile bağlantı kurarken ve bağlarken yürürlüğe girer.

Sonuç

Dijital pazarlamada, SEO performansı çevrimiçi varlığın omurgasını oluşturur vedijital markalaşma. Backlinking web sitelerini sıralarken sihirbazı yapan SEO stratejilerinden biridir. Ancak, son zamanlardaGoogle algoritması çalışma şeklindeki değişiklikler, HTTPS kuralları, Mobil dostu girişimler, içerik alaka düzeyi ve sosyalmedya pazarlaması devreye giriyor. Yüksek tıklama oranları, doldurma anahtar kelimeleri ve yem-dönüş gibi teknikler artık çalışmayacak veSEO ceza ile sonuçlanır. Sonuç olarak, eşsiz bir SEO kampanyası yapmak istediğinizde, geri bağlantı da çok fazla ağırlık bırakmanın bir faktörü değildir Source .

November 23, 2017