Back to Question Center
0

Semalt Uzmanı, Bots'un Spam'dan Nasıl Doğduğunu açıklıyor

1 answers:

Semalt Dijital Hizmetlerinin Müşteri Başarı Yöneticisi Michael Brown, makalede spam kökeniyle ilgili bazı güçlü bilgiler verdi.

İlk spam mesajı 1994'te gönderildi. O sırada Laurence Canter ve Margaret Siegel, şirketlerinin yeşil kart piyango kağıt işleri hizmetleri için bir ilan yayınlayan bir program yazdılar. Bu mesajı tüm Usenet Haber Grubu üyelerine gönderdiler ve bu mesajı alan altı binden fazla üye vardı - it outsourcing services san mateo.

Mesajın gönderildiği benzersiz yol nedeniyle Usenet müşterileri kopyalarını bulamadı ve kullanıcılar tüm gruplarda aynı mesajların kopyalarını gördü. O zaman internetin ve çevrimiçi kaynakların ticari kullanımı yaygın değildi. Artı, Usenet'e erişim diğerlerinden çok daha pahalı idi. Birçok kullanıcı, ticari görünüşteki mesajların hiçbir şey için iyi olmadığını düşünüyordu. Sadece zaman kazanmakla kalmadılar, aynı zamanda kullanıcılara çok fazla para harcıyorlardı.

Daha sonra, yeşil kart olayı herkesin dikkatini çekti. Arnt Gulbrandsen daha sonra spam mesajlarının içeriğiyle karşılaştırıldığında cancelbots kavramını geliştirdi. Daha sonra, doğrulama için orijinal göndericiye gönderildi. Canter ve Siegel bu işlemi tekrar tekrar ettiler. Kullanıcılar spam'ı birleştiremedi ve Usenet sunucusundaki mesajları iptal edemedi. İstenmeyen posta önlemleri alındı, ancak hepsi boşuna.

Ticari spam ve Usenet spam'ın başlangıcı buydu. Nisan 1994'ten önce Sedar Argic, Ermeni soykırımını reddettiğini söyleyen bir dizi mesajı yanıtladı. Görünüşe göre akıllıca bir karar değildi ve her şeyin bütünüyle değiştirilmesi gerekiyordu.

Usenet spam'ın erken biçimi, internette çok sayıda kullanıcıya gönderilen mesajlardır. Öte yandan, Cancelbots aynı mesajlarda çalıştı ve kaynaklarını doğrulamaya çalıştı. Sonunda gelişmiş teknolojiyi kullanan Usenetters, bu sorunun çözümünü bulduğu zaman geldi. Rus bilim insanı Andrey Markov 1913'te bir bot icat etti ve filtreler üretmek için çeşitli sayfalar kullandı.

Spam göndericilerine her mesajın sonundaki rasgele bölmeleri ekleyerek cancelbot'ların engellendiğini anlamak için zaman harcamıştır. O zaman, spam gönderenler Usenet'i çeşitli e-postalara taşıdı ve böylece tüm Avrupa ve Amerika e-posta kimliklerine saldırıyorlardı. Daha çok kişi spam içeriğini anlamaya kendini adamış ve çevrimiçi spam gönderenleri ile savaşmaya çalışmıştır. İnternet üzerinden bilgisayar korsanlarının davranışlarını araştırmak amacı ile insan dışı hesaplar oluşturuldu. Yeni teknolojiler geliştirildi ve çeşitli spam göndericiler sunucuları ile yok edildi. Öte yandan, spam gönderenler problemi çözdüler ve bundan çok daha iyi teknolojiler geliştirdiler. Ayrıca, Google Analytics'in filtrelerine karşı yöntem geliştirdiler.

Spam gönderenler için Bayesian, kullanıcıları meşru ve güvenilir olduklarına ikna etmek için mesajlar hazırladı. İlişkisiz sözcüklerin uzun ve kısa dizeleri oluşturuldu ve bu teknik hiçbir zaman yaygınlaştı ve yaygınlaştı.

Amazon, eBook mağazasını çevrimiçi olarak 2010'da tanıtıldı ve sunucusu çok sayıda spam gönderdi. Şu ana kadar çok sayıda spam ve korsan İnternet'te başa çıkmak için birçok teknik tanıtıldı.

November 24, 2017