Back to Question Center
0

Semalt Uzmanı: Bugün Karşılaşabileceğiniz 4 Türlü Online Suç

1 answers:

İnternet pek çok bilgisayar, bilgisayar korsanı ve diğer siber suçluları birbirine bağlamaya devam ettiğindenihtiyaçlarını gerçekleştirmek için yeni teknikler geliştirmeye devam et. Bilgisayar korsanları tarafından kullanılan araçlar, teknoloji ilerledikçe iyi gitmeye devam ediyor. Biz ne zamanweb siteleri yapmak, bir bilgisayar korsanının bir bilgisayar sisteminden çok değerli bilgiyi alabileceğini düşünmüyoruz. Sonuç olarak,e-ticaret web sitenizin ve müşterilerinizin güvenliğinin büyük kısmı yöneticiye bağlıdır - professional appraisals llc.

Bu davalardan uzak durmak için, bazı özel durumları dahil etmek önemlidirçevrimiçi ve bilgisayar uygulamalarınız için önlemler. Bu nedenle, Müşteri Başarı Yöneticisi Ross Barber Semalt ,bilgisayarla ilgili dolandırıcılıkların en popüler türlerini belirledi:

1. Sızdırma

Bu suç sahte veya klonlanmış web sayfalarının kullanılmasını gerektirir. Bir bilgisayar korsanı veya siber suçluSebebin arkasında, belirli bir web formunun veya oturum açma biçiminin sayfalarıyla aynı olan sayfalar oluşturabilirsiniz. Bu kanalı takiben, scammersonra kurbanların bu bağlantıları tıklatmalarını sağlamanın yollarını arar. Bu teknik özellikle kişisel bilgileri çalmak için enstrümantalşifreler ve kredi kartı bilgileri.

2. Hack

Hack, en eski İnternet dolandırıcılık davalarından biridir. Hacking, yasadışı olanbir bilgisayar sistemine girme ve sistem üzerinde bazı tipik yasadışı faaliyetlerin gerçekleştirilmesi. Hacking vakalarının çoğunun kötü niyetleri vardırHacklerin oynatılmasının arkasında..Hack, çoğu kitle suçunu ve dolandırıcılığı kolaylaştırır. Örneğin, bilgisayar korsanları farklı bankalara erişebilirlerçeşitli karakterlerle giriş yapıyor. Bu girişler, karanlık web üzerinden, para transfer eden gelişmekte olan ülkelerdeki bireylere sunulabiliriz bırakmadan.

3. Kimlik hırsızlığı

Kişisel bilgiler bir bilgisayar sisteminden çok hızlı sızabilir. Örneğin,bilgisayar korsanları, SQL Enjeksiyonu gibi basit teknikleri kullanabilir ve ilgili müşteri bilgileriyle dolu bir veritabanına giriş yapabilir. Sonuç olarak,hacker hassas bir web sunucusundaki dosyaları değiştirebilir, yükleyebilir, indirebilir veya silebilir. Dahası, bilgisayar korsanı da bazı kanunsuz eylemlerde bulunabilirdiğer internet sahtekarlığı faaliyetlerinde kullanmak üzere kişisel bilgileri çalmak gibi.

4. Web siteleri kopyalama hizmetleri

Bazı siber suçlular, becerilerini spam göndermenin ötesine taşıyor. Örneğin oradabilgisayar korsanlarının başka bir sitenin kopyası olan web sitelerini oluşturduğu durumlar. Bu hilenin arkasındaki standart niyetler,savunmasız kişilere saldırmak. Diğer durumlarda, klonlanmış mağaza sayfalarından bazılarını insanları alışverişe kandırırlar, yalnızca çok para çalmak içinonlardan. Diğer durumlarda kişisel bilgiler bu şekilde bilgisayar korsanlarına sızabilir.

Sonuç

İnternet dolandırıcılık davaları, bilgisayar sistemlerinin ilerlemesinin ardından artmaktadır.İnsanın siber güvenlik operasyonlarının ele geçirilmiş bir hale getirilmesini içeren birçok durum var. Bütün bu durumlarda, bilgisayar korsanlarınave scammerlar kritik bir rol oynamaktadır. Bilgisayar dolandırıcılıklarının türleri ve biçimleri hakkında bilgi, bir sistemin çalışma şekli açısından yararlı olabilir. İçindeDiğer durumlarda, bilgisayar sahtekarlığı, kimlik avı kullanırken olduğu gibi insanları bulma ve kesme işlemlerini otomatikleştirebilmenin temelini oluşturur. Bu kılavuz bir web yöneticisine yardımcı olabilirveya blogcu, tam hack için önlemlerin güvenliğini artırır.

November 23, 2017