Back to Question Center
0

Semalt Uzmanı Dünyanın En Büyük Spammers'ı Uyardı. Dikkatli ol!

1 answers:

Çevrimiçi mağazalara veya para için yalvaran kişilere bağlantılar içeren çok sayıda e-posta alırsanız, bir spamcinin kimliğinizi tahmin ettiğini ve sahte ileti göndermeye başlamış olma ihtimali bulunmaktadır. 2011 yılının ilk yarısında, gelen kutunuzdaki spamlerin çoğu Hindistan'dan gelmişti. 2016 yılına gelindiğinde, spam gönderen ülkeler arasında Hindistan (% 20), Endonezya (% 13), Rusya (% 10) ve Güney Kore (% 12) yer aldı.

Semalt'ın Üst Düzey Müşteri Başarı Yöneticisi Nik Chaykovskiy, burada dünya spamlarına ilişkin en cazip gerçekleri inceliyor.

Rusya, siber suçluları ve Facebook gibi çeteleriyle ünlüdür. Kaliforniya'da ünlü bir siber güvenlik kuruluşu olan Trend Micro'a göre Rusya, çevrimiçi dolandırıcılık ve spam konusunda ön planda - giochi alternativi bambini. Trend Micro'nun raporu Whitney Houston'ın ani ölümü, dünyadaki sosyopolit karışıklıklar ve Linsanity gibi en görünür olayların siber suçlulara yeni sosyal mühendislik malzemeleri ve kampanya fikirleri sunduğunu ortaya koyuyor. Onların özel verilerimize erişmek için çok sayıda e-posta kimliği ve ağına bulaşmasına ve nüfuz etmesine yardımcı oldu.

İnternette hedeflenen spamlerin yüzde seksenine kadar, hepsi bir spam çetesine ait olan 100'den fazla kişiden oluşan bir grup tarafından üretilmektedir. Bu çetenin ismi Spamhaus'dur. Bilinen Spam İşlemleri Kayıtları (ROKSO) veritabanının internet kullanıcıları için bir çok problemi olmuştur. Birkaç yıl önce, Ukrayna merkezli bir spam gönderici, belirli bir botnet teknolojisi kullanarak milyonlarca malware ve virüs gönderdi. Trend Micro bildirdiğine göre, spam gönderenlerin web sitelerinin sunucusu Çin merkezli bir web barındırma şirketiydi. Michael Boehm ve Associates, çok sayıda spam göndericisinden oluşan bir Amerikan organizasyonuydu. İnternette otomatik spam ve virüs gönderdiler ve çeşitli kullanıcılar için sorun yarattılar. Birincil hedefi kazınmış listelerdi ve önde gelen iş ve münferit isimler altında faaliyet gösteriyorlardı.

Yair Shalev, Florida'dan gelen yüksek profilli bir snowshoe spammerdı. Dünya üzerindeki birçok bilgisayar ve mobil cihazı yok etmek için teknolojiler geliştirmek üzere bir ROKSO spamcisi Darrin Wohl ile ortaklık kurdu. Dante Jimenez, dünyadaki en kötü siber suçlular ve botnet uzmanlarıyla çalışan ABD merkezli bir spamcıydı. Çeşitli botnet spam projelerinde yer aldı ve sunucuları ve tanınmış haber sitelerini kesmek konusunda ön plana çıktı. Peter Severa, milyonlarca ila milyarlarca dolarlık farklı virüs spamleme programları, spam yazılımları ve botnet'leri yazan ve satan profesyonel bir Rus spamcıydı. Ayrıca dünyanın en kötü trojan'larını ve virüslerini yazıp yaymaya dahil oldu. Çeşitli Avrupalı ​​ve Amerikalı botnet spam'leriyle çalıştı ve ABD merkezli bir spammer Alan Ralsky ile ortaklık kurdu.

Michael Persaud birkaç ay önce FBI tarafından tutuklanmıştı. Kapsamlı dolandırıcılıklarla uğraşıyor ve farklı spam gönderme operasyonları için suçlamalarda bulundu. Yambo Financials, çeşitli siber suçlarla karışan bir başka Ukraynalı spammermidir. Çok sayıda korsan program geliştirdi ve milyonlarca dolara sattı. İnternette sahte bir banka hesabı da kurmuş ve meşru banka hesaplarından çok para çalmıştı. Şimdiye kadar, bu spam gönderen çeşitli siber suçlarla suçlanmış ve FBI da peşinde. Trend Micro, kendisinin yakında ya da sonra tutuklanacağını bildirdi.

November 24, 2017