Back to Question Center
0

Semalt Uzmanı: İnternet dolandırıcılığını önleme yönergesi

1 answers:

İnternetin iş dünyasına ve toplumsal yaşama büyümesi ve entegrasyonu iyi veKötü bir şey. İyi tarafta, internetin E-ticaret gibi sağladığı pek çok faydası vardır. Ve kötü tarafta gerçekten endişe verici endişeler varsiber suçlar gibi.

En korkunç endişeler arasında İnternet dolandırıcılığı var. İnternet dolandırıcılığı birKişi, başka bir kişiye karşı sahtekâr bir avantaj elde etmeyi amaçlayan hileli davranışta interneti kullanır. Genellikle, ana motivasyonİnternet dolandırıcılığı finansal kazançtır - 24 casino.

İnternet dolandırıcılığı birçok türü vardır, ancak bazıları daha sık idam edilirdiğerlerinden daha fazla.

En deneyimli uzmanlardan biri Semalt ,Andrew Dyhan, İnternet dolandırıcılığı türlerini şöyle tanımlıyor:

1. Sahte Müzayedeler ve Sahte Eşyalar

Sahte müzayedeler, çevrimiçi satılan mal tüketicilerini hedef alır.ceza açık artırma sitesinde bir ürünü en yüksek teklif sahibine sattıklarını belirtti. Ürün ya olabilirVarolmayan veya varsa, reklamı yapılandan farklıdır. Sahtekarlık, kazanan teklif sahibinin tam ödeme göndermeye çalışmasına neden oluyornakliye yapılmadan önce söz konusu ürün için yapılır. Son olarak, suçlu ürünü ürünü alıcıya göndermez (teslimat dışı olarak adlandırılır)veya gönderilen ürün, ücretli ürünün fiyatından önemli ölçüde daha ucuz başka bir şeydir.

2. Spamslar ve Kimlik Hırsızlığı

E-postalar bazen dolandırıcılık yapmakla, şüphelenmeyen internet kullanıcılarını aldatmak için istismar edilir veyakullandıkları cihaza zarar verebilir. Bazı hileli e-postalar kişiyi kişisel ve finansal bilgiler vermek üzere cezbetmek ister,ve diğerleri şüpheli şemalara para göndermeye çalışan kişileri kandırmak için daha ileri adımlar atıyor.

Bu tehlikeli e-postalar, düşük faizli bildirimler olarak gelen kutunuza taranacaktırkrediler, yardım arayan hayır kurumları, kazanç kazancı ve sosyal hayata ilişkin konular. Bunların, sizin beklediğiniz bir bağlantı içermesi gerekirscammers'ın sunduğu iddia etmek için tıklayın. Bağlantıyı tek bir tıklamayla kendiniz de dahil olmak üzere birçok riske maruz bırakıyor olabilirsiniz.bilgisayarınız veya mobil cihazınız virüs bulaştığında, parolalarınızı, kredi kartı bilgilerinizi, sosyal güvenlik bilgilerinizi,adresleri ve telefon numaraları.

Spams genellikle kimlik hırsızlığına bağlıdır, çünkü bunlar genelliklekimliğe bürünme gibi birçok amaçla kullanılan kişisel bilgilere erişebilir..Çalınan kişisel ayrıntılar diğerlerini taahhüt etmek için kullanılabilirSahtekarlık talepleri veya satışlar gibi İnternet dolandırıcılığının biçimleri.

3. Kredi Kartı Hırsızlığı

Kredi kartı sahtekârlığı, çoğunlukla, kullandıklarında yeterince dikkatli olmayan kişilerikredi kartları. Diğer insanlar süper akıllı kimlik avı dolandırıcılarıyla aldatılır.

Bu internet dolandırıcılığı bir mağdur kredi kartı bilgilerini birYinelenen web sitesi. Suçlular daha sonra bu bilgileri, kredi kartı kullanarak para transferi veya alım yapmak için kullanacaklardır.

4. Yatırım Dolandırıcılıkları

Yatırım sahtekârlığı, balık yatırım planları ile yaygınlaştırılmakta ve amaçlanmaktadır.yatırımcıları aldatmak veya kimliklerini çalmak. Dolandırıcılıklar, çevrimiçi ilan tahtaları, bir ücret karşılığında bültenler veyaSahte içerikler sağlayan diğer bilgi materyalleri formları. Birkaç yatırımcı aldatmaca düştüğünde, hisse senedi değerlerideğiştirilir ve ceza daha sonra avantajlı bir konumdan stokları satıyor.

İnternet dolandırıcılığının diğer biçimleri, güvenilmeyen web sitelerini ve avans ücretleri dolandırıcılığı içerir.

Güvenilir olmayan web siteleri köklü siteleri taklit edebilir ve ziyaretçileri kandırabilirişlemler ve etkileşimler gerçek anlaşma sanki. Avans ücreti dolandırıcılıkları bugünün iş dünyasında çok sayıdadır. TanımlayabilirsinBu tür bir aldatmaca oldukça kolay. Eğer bir satıcı para önceliği konusunda ısrar ederse ve parayı geri vermeyi vaat ediyorsa, bu işlem çok önemlidirmuhtemelen bir aldatmaca olmak. Özellikle çevrimiçi açık artırmalarda avans dolandırıcılığı çok olasıdır.

Herkesin, dolandırıcıların interneti nasıl sürdüreceği konusunda her zaman güncellenmesi gerekiyorHerhangi bir zamanda suç. İşte size birkaç ipucu:

  • Kullanmak istediğiniz açık artırma alanının güvenilir olduğundan emin olun ve yeni açık artırmacıları kullanmaktan kaçının.
  • İzlenebilir ve korunan ödeme araçlarını kullanma.
  • E-posta yoluyla gönderilen bir bağlantıyı asla tıklamadan önceE-posta güvenilirdir.
  • Kredi kartınızın görme ağızda kullanılmasına asla izin vermeyin
  • Büyük işlemler yaparken veya çevrimiçi yapılan tekliflere yanıt verirken çok dikkatli olun.
  • Her tutarın doğru olduğundan emin olmak için makbuzlarınızı daima kontrol edin.
  • Kredi kartınızın pin numarasını asla ASLA yazmayın.
  • Kartı yanlış yerleştirdiğinizde kartı iptal ettirin.
  • Kişisel ve kişisel bilgilerinizi kullanmak istediğiniz web sitesini mutlaka kontrol edin.tarihinde finansal veriler https: // ile başlayan bir URL'ye sahip.
November 23, 2017