Back to Question Center
0

Semalt Uzmanı İnternet Dolandırıcılık Türleri ve Yolları bunlardan kaçınmak için özetliyor

1 answers:

Internet, herkes için büyük bir kaynaktır. Birçok girişimci,e-ticaret platformunu yeni pazarlama yöntemi olarak kullandı. Web sayesinde, herhangi bir başlangıç ​​için sınırsız şans ve fırsat var - kangaroo leather suppliers australia. Büyük şirketler varbu fırsatı değerlendirdi ve birçok web sitesi hazırladı. Arama Motoru Optimizasyonu gibi pazarlama teknikleri, herhangi bir çevrimiçi başlatma tekme başlamasına yardımcı olurve şekil alın. İnsanlar ve işletmeler milyonlarca müşterinin İnternet'ten getirdiği bazı yeterli kazançlar elde edebilir.

Bununla birlikte, insanlar web sitelerini kurmayı, korsanlar gibi siber suçlularıİnternetten dolandırıcıların dolandırıcıları farklı çevrimiçi dolandırıcılık türlerini icra ediyor. Sonuç olarak, herkes bu tür suçlardan haberdar olmalıdır. Götürebilirleronlara büyük miktarda fon sağladığı gibi diğer istenmeyen suçları da çevrimiçi olarak işlemektedir.

Andrew Dyhan, uzman Semalt Dijital Hizmetler, yüzleşebileceğiniz bazı İnternet dolandırıcılık türlerini ve onları önlemek için kullanabileceğiniz yolları ayarlamıştır.

1. Kredi kartı dolandırıcılığı

Birçok hacker ticari web sitelerini ve kredi kartları için diğer çevrimiçi platformları hedeflemektedir.Kredi kartlarını çalmak, bilgisayar korsanlarına milyonlarca müşteri doları sağlayabilir. Ayrıca, çalınan kredi kartlarını çevrimiçi karanlık net olarak satıyorlarOutlaw gibi pazarlar. SQL Injection gibi saldırı yöntemlerinin yanı sıra, dolandırıcılığın tehlikeye düştüğü diğer yollardan sakının da önemlidir.çevrimiçi işlemlerin güvenliği..Ayrıca, müşterilerinizin bu suçluların kartları çalmak için kullandıkları yöntemler konusunda hassaslaştırmaları da esastırve kredi kartlarını güvende tutun. Ayrıca kart bilgilerini sadece güvenilir sitelere yerleştirin.

2. Aldatmacalar ve e-postalar

E-postalar, dolandırıcıların hedeflerine ulaşmalarını sağlamak için güvenli bir kanal sağlar. Diğerdurumlarda, dolandırıcıların insanları binlerce dolar çevrimiçi hale getirmelerini sağlayan kitlesel spams oluşturabilirler. Gelen e-postalardan kaçınmalısınız.doğrulanmamış kaynaklardan. Diğer durumlarda, bazı güvenli e-posta sistemlerinde mevcut gelişmiş spam filtrelerini kullanabilirsiniz. Bu kadar basit önlemlere-ticaret işinizi İnternet dolandırıcılığı ve diğer saldırılardan koruyabilir. Web sitenizi bunlardan uzak tutmalısınızhem de diğer saldırı türleri.

3. Sızdırma

Bu tür internet dolandırıcılığı, birinin kandırılmasını gerektirir;Sahte bir sayfa. Spam saldırılarının çoğunda kimlik avı sayfaları ve potansiyel olarak zararlı diğer bağlantılar türleri bulunur. Diğer durumlarda,spam gönderenler, bir e-postaya Truva atlarını içeren ekleri koyabilir. Bu virüsler tarayıcı gibi hedef bilgisayarda çok sayıda efekt uygulayabilirhack. Ayrıca kimlik avı tekniklerini, insanları sahte ödeme sayfalarına yönlendirmek için kullanabilirler; bu, diğer suçlardan kredi kartı bilgilerini çalabilir.

Sonuç

Çevrimiçi olarak her tür birey vardır. İnsanlar her çeşit faydalıonline yeni başlayanların, kötü niyetli diğer kişilerin suçlarını idam yöntemleri üretiyor. Örneğin, insanlar şanslarını saklamaya devam ediyordiğerleri ticari web siteleriyle. Öte yandan, bilgisayar korsanları kesip siteyi çökertmek gibi müşterilerin fonlarını alıp götürürler. Burehber, kara para aklama gibi sizi karşılayabilecek İnternet sahtekarlıklarından kaçınmanıza yardımcı olabilir. Web sitenizin güvenliği ve müşterinizin güvenliğiellerinizde yatıyor.

November 23, 2017