Back to Question Center
0

Semalt Uzmanı: Kötü Niyetli Siber Saldırılara Karşı Nasıl Mücadele Edilir?

1 answers:

21. yüzyılda, web sitelerinin ve web uygulamalarının güvenliği,dijital dünyada birincil endişe kaynağı olmak. Teknolojiyi kullanarak iş yapan tüm şirketler, söz konusu zorluğa karşı savunmasızdır.Bazı işletmeler halihazırda Siber Saldırıların kurbanı durumundayken diğerleri giderek daha tehlikeli çevrimiçi platformlarda çalışmaya devam ediyorbilgisayar korsanları.

Frank Abagnale, Kıdemli Müşteri Başarı Yöneticisi Semalt Dijital Hizmetler, internet işletmelerini web uygulamalarının veya web sitelerinin Siber Saldırılarını nasıl önleyeceği konusunda uyarmaya çalışıyor - ray ban 4165 preto. Bunlara ek olarak,bir şirketin güvenlik önlemlerini geliştirmede yapabileceği önemli ipuçları da vurgulanmaktadır. Bu bağlamda, her şey yolundadaha büyük ve köklü şirketlerin saldırıdan etkilenebileceklerini anlamak için. Örneğin, Zamota bu yılın başında saldırıya uğradı,gizli bilgileri ve kullanıcılarının veritabanı hackerlar tarafından haksız yere kullanıldı. Peki web sitenizi Siber Saldırılardan nasıl koruyabilirsiniz?

Başlamak için güncellenmiş uygulamaları ve yazılımı kullanın. Neredeyse tüm site sahipleriMagento, Joomla ve WordPress'i duyurdular, en son çıkanları indirmek veya yüklemek için bir düğmeye tıklama gerektiren güncelleme seçeneklerine sahipler.eklentileri ve sürümleri. Bu bağlamda, site geliştiricileri ve kullanıcılar, düşük puantajlı eklentileri seçmeye karşı uyarıda bulunuyorlar çünkü saldırganlaronları kasıtlı olarak web sitelerini hacklemeyi amaçlayan oluşturmuşlardır. WP (WordPress) gibi CMS (İçerik Yönetim Sistemleri) toplulukları veMagento, şimdiye kadar siteleri güvence altına almak için acımasızca çalıştı. Dahası, bu platformlar güvenlik yamalarını düzenli olarak serbest bırakmaya devam ediyor;çevrimiçi güvenlik için daha sağlam web siteleri..En savunmasız alanlardan biri de ana makine yönetimidir. Ancak, çevrimiçi işletmeler tavsiye ediliryönetilen barındırma çözümü kullanın. Barındırma şirketi, paketi kullanırken güvenlik güncellemeleri ile ilgilenir. Böylece, işletmeler her zamanKorsanlığa karşı güvence altına alın.

Şifre koruması ve uyarı, web siteleri için ikinci güvenlik adımdır. İnternet üzerindenkullanıcılar özel karakterler, alfabe ve rakamlardan oluşan güçlü parolaları oluşturup korumalıdır; böylece kimseleri kolayca kıramazlar.Aynı adreste, sitelerin sahipleri ve kullanıcıları, şifreleri diğer çevrimiçi ortamlarda çalmayı önleyen Google ile ilişkili bazı ürünleri yükleyebilirweb uygulamaları veya siteler. Örneğin Chrome tarayıcısı, "Şifre Uyarısı" adı verilen bir uzantı sağlar; bu uzantı indirilebilir vehemen hemen her makinede özgürce kurulur.

Üçüncü olarak, sitede DDoS (Distributed Denial of Service) önleyen araçlar çalıştırın.DDoS, saldırganların ve spam göndericilerin belirli bir web sitesinde sahte trafik göndermesi dolayısıyla içeriğini elverişsiz hale getiren yeni bir trend.Bir siteyi erişemeyen kılan çok miktarda trafik birden fazla kaynaktan gönderilir. Esasen, tüm sistemlerin potansiyel bir riskiKüresel olarak Trojanlarla bulaştırılmış ve saldırganlar bir seferde bir sistemi hedef alıyor. Google'da Google adlı bir ürün varDDoS kötü amaçlı saldırılarına karşı yeni web sitelerini korumak için Kalkan Projesi. Hizmet, küçük online haber merkezleri tarafından ücretsiz olarak kullanılabilir,yeni siteler ve bağımsız gazeteciler.

Sonunda, özel bir web barındırma sunucusu kullanın. Özel bir sunucu daha güvenlibir seferde birkaç siteyle paylaşılan web barındırma sunucusundan daha fazla. Bir site sahibinin güvenlik açıklarını kullanan kötü amaçlı saldırganlardanSunucuda barındırılan diğer web sitelerini kesmek için bir site. Web uygulamaları için güvenlik duvarları sağlayan web barındırma hizmetlerini kullanmayı düşünün.sunucular barındırma.

November 23, 2017