Back to Question Center
0

Semalt Uzmanı - Çevrimiçi Sahtecilik Uyarıları Nasıl Çalışır?

1 answers:

Hırsızlar, insanların çevrimiçi olan sanal cüzdanları kontrol altına almak daha kolayinternet aracılığıyla. Bir kez sahip olduklarında, sahibi fark etmeden içeriğini dolaştırdığını fark ettiler. Durum bu olanlar için daha kötüdolandırıcılık kurbanı olmak için ne zaman olduklarını bilmeyenler. 2000 yılına gelindiğinde, sorun yaygıntı; Amerika Birleşik Devletleri'ninİnternet Suç Şikayet Merkezi (IC3) ile görüşmek. IC3, tüm sahtecilik şikayetlerini alan ve bunları dikkate alan bir temizleme merkezi görevi görür veinternetle ilgili raporlar - panchina legno per esterni milano.

Müşteri Başarı Yöneticisi Semalt Dijital Hizmetler, Max Bell, çevrimiçi dolandırıcılık ve bunun önlenmesi ile ilgili değerli fikirler sunar.

Hırsızların Bahçesi Olarak İnternet

Web bilgi kaynağı olarak hizmet ettiğinden, mükemmel bir platform olarak işlev görürhangi aldatmaca sanatçıları kurbanlarından aldıkları. Sahtecilik, yanlış beyan edilmiş gerçekleri veya kurbanlara yol açan ilgili gerçekleri gizlemek anlamına gelirsonunda, onlara mal olacak bir harekete geçmek.

Kimlik Hırsızlığı ve Dolandırıcılığı

Hatta dikkatli insanlar, kimlik hırsızlığının kurbanlarıdır. Kayma şu işlemdir:satın alma işlemi yaptıktan sonra kullanıcılardan yasadışı olarak kredi kartı bilgilerini almak ve elektronik cihazlar almak için elektronik cihazlar kullanıyor. Ön bahane, birileribir şirket temsilcisi gibi davranan bir kart sahibi çağırır ve verileri güncelleme gerekçesiyle kişisel verileri talep eder. Bir zamanlar hırsızlar birKimlikle, sahte kimlikleri sahiplenmek için bir bilgiyi sahtekarlık yapmak için kullanabilirler.

Kullanıcılar, ihtiyaç duymayan tüm postaları ve alındı ​​makbuzlarını parçalayarak kendilerini koruyabilir.Özel e-postalara koruma tuşları ekleyin. Kredi kartı gözden kaçırmaktan korkan biri, bunun yerine nakit kullanarak ödeme yapmayı seçmelidir. Asla vermeyindurumlar ne olursa olsun kişisel bilgiler.

Sağlık Sigortası Kimlik Sahteciliği

Dolandırıcılık davalarında kaybolmuş veya çalınmış sigorta kartları görünebilir. Dolandırıcılar devam ediyorödenmemiş sigorta taleplerinin toplamı 30 milyon dolar olan 2004 davasında olduğu gibi sofistike hale geldi. Sigorta kimliği sahtekârlığı olabilirtelemarketing, spam e-postalar veya hoşnutsuz çalışanlardan kaynaklanıyor. İkincisi, hasta kayıtları hakkında yanıltıcı bilgi izi oluşturabilir..

İnsanlar tıbbi kayıtlarını, sigorta bilgilerini ve diğerHırsızlardan uzakta evrak işi. Kullanılmayan tüm sigorta talep numaraları parçalama gerektirir. Hastalar battaniyete son vermeyi bırakmalısigorta onayları. Önceden cebinden ne kadar para ödeyebileceklerini bilmeliler.

Değişimin Azaltılması Bildirimleri

Online dolandırıcılık uyarıları, kişileri etkileyen şüpheli etkinlikler konusunda kişileri bilgilendirir,Ona hızlı bir şekilde tepki vermelerine izin verin. Bir kullanıcı, hırsızların erişmeye çalıştığı belirli aktiviteleri öğrenir. Hesap sahibi, banka veyakuruluş, bildirimin ne zaman ve nasıl etkinleştirileceği ve sahibe ulaştığına ilişkin parametreleri ayarlar. Parametreler,kuruluşları etkinliği izlemek. Bu parametrelerin dışındaki işlemler bir bildirim tetikler. Kullanıcıya,Söz konusu faaliyeti onaylarlar ya da onaylamazlar. Kredi kartı şirketleri, kullanıcıyı özelleştirerek kimlik hırsızlığına karşı da yardımcı oluyorlarbildirimleri. Bu şirketler, sahibinin profiline uymayan herhangi bir etkinliği işaretler. Bununla birlikte, alınan önlem müşterininşüpheli etkinlik hakkında şikayet ve rapor hazırlama çabası.

Harekete Geçmek

Bir çevrimiçi sahtekarlık uyarısı görünürse, başkalarına karşı hemen yanıt vererek başlayın.hesapta bulunan saldırganın etkinliğini en aza indirin. Sonra, kredi raporunda her zaman yeni bir bildirim getiren bir dolandırıcılık uyarısı oluşturunyeni bir kredi talebi hattı var. Tanımlanmayan herhangi bir etkinliği gözden geçirmek ve bulmak için kart şirketinden bir kopyasını isteyin. Bazı şirketlerkredi raporunda krediyi dondurma seçeneğini sunun. Rapora kimlerin erişimi olduğunu kısıtlıyor.

Kimlik Sahteciliğini Bildirme

Sahtekarlık faaliyetine ne kadar çabuk tepki verirse, daha hızlı bir kişi kontrol edebilirVerilerinin kullanımı. Kimlik hırsızlığı durumlarını kredi bürolarına bildirmek ilk adımdır. Tebliğ üzerine,kurbanın adı altındaki yeni hesap açılışları. Bir sonraki adım yetkilileri uyarmaktır.

En önemli bölüm kredi kartı şirketlerine başvurmaktır. Bir mayıshesapları, girişleri ve şifreleri değiştirmeniz gerekir. Ayrıca, telefon şirketiyle iletişime geçmek, bilgilendirmeye yardımcı olabileceğinden, sahibinin avantajına da çalıştırabilirherhangi bir değişiklik kullanıcının. Bildiri ve raporların izlenmesinde yardımcı olacaklardır.

November 23, 2017