Back to Question Center
0

Semalt Uzmanı - İnternet dolandırıcılığı hakkında bilmeniz gereken şeyler

1 answers:

Internet sahtekarlığı, icracı tarafından bir şema tasarlayan bir suçu ifade ederbireysel bir mülk veya herhangi bir diğer unsuru sahte bir şekilde mahrum bırakmak amacıyla bir veya daha fazla parametrenin uygulanmasıdoğru olan bir meselenin temsili ve dolayısıyla yanlış yönlendiren veriler sağlanması.

Tüketici ve işletme sahipleri tarafından internete olan güvenin artmasıyla birlikteİşlemleri desteklemek için bir ortam olarak: aynı kanalı kullanan yasak etkinlikler artıyor. Çoğu durumda, internet etkinSahtekarlık faaliyetlerinin izlenmesi ve dava edilmesi zordur ve ele alınması için sermaye yoğun.

Jason Adler, uzman Semalt Dijital Hizmetler, saldırılara hazır olmanıza yardımcı olmak için çevrimiçi sahtekarlık konusunda bazı cazip bilgiler verdi.

İnternet korsanlığından malware sorunlarına kadar, internet suçunun kritikliği2000'li yılların başında endişe edeceksiniz. Bazı durumlarda, konu sorunu ele almak yerine, konunun ele alınması için bir müdahale olarak algılandı - cheap vps windows hosting.İnternetin her geçen gün artan önemi. İşletmelerin e-posta üzerindeki aşırı aşırılığı ve sayıdaki yaygınlıkweb kullanıcılarının finansal kayba arttığını söyledi. Örneğin, 1999'da kırılan bir virüs, 80 $ 'lık zarara neden oldu.

Suçlara karşı dolandırıcılık, faillerin büyük yatırım teklif ettiği bir faaliyettirfırsatları veya planları, büyük kazanç sağlamak amacıyla pazarı istikrarsız hale getirmektir.

Kimlik sahtekarlığı, saldırgan bilgi sahibi olmadan veri elde ettiğinde meydana gelirVeriyi, özellikle kişisel çıkarlar için kullanır ve kullanır, mali yararlar..

IFCC tarafından internet sahtekarlık raporu 2001'de, web açık artırması dolandırıcılığınınŞüphelilerin yüzde 43'ü için en çok suç ortadan kalktı. Sözü edilen suç türlerine ek olarak, önemli sahtekarlıkgüven sahtekârlığı, kredi kartı sahtekârlığı ve mal ödeme kapsamındaki şikayetler.

2003'te IFCC tarafından hazırlanan bir İnternet raporunda, web dolandırıcılarının yüzde 50'siTexas, California, Florida, New York ve Illinois sakinleri idi. Raporda ayrıca, failleri belirlemek ne kadar zordu.Bu suçlardan.

ABD'deki bir departmana göre İnternet dolandırıcılıkları şu şekildedir:web üzerinden yürütülen yasadışı etkinliğin şu andaki örnekleridir:

Piyasa manipülasyonu ve güvenlik dolandırıcılığı, Los Angeles tarafından gösterilen iki durumdur.Piyasa manipülasyonunun ilk senaryosunda, suçlular, değeri 8 $ 'dan yükselen hisse satışlarından elde edilen kazançları nakitlemeyi başardılar.15 dakikaya kadar 45 dakikalık bir süre içinde.

Başka bir durumda, 100 ABD askeri personeli, kimlik hırsızlığının kurbanlarıydı.Failler, sosyal güvenlik numaralarını ve bu subayların adlarını internetten edindiler ve daha sonra bunları kullandılar.Kimliklerin kredi kartlarına uygulanması.

1999'da, FBI, bir tasarımcının popüler bir araştırmasında önemli rol oynamıştır.pornografik materyalleri yaymak için e-postaya bir kanal olarak güvenen bilgisayar virüsü. Birkaç gün içinde, ABD'nin yüzde 19'uşirketler ve 1.5 milyon araç bu e-postanın kurbanı oldu.

Hackerlar ayrıca Amerika Birleşik Devletleri hükümet sistemlerine saldırı başlattı. Bir çift içindeYıllarca, saldırganlar Pentagon ve diğer yetkililerin sahip olduğu bilgisayarları bulaştırma konumundaydı.

November 23, 2017