Back to Question Center
0

Semalt Uzmanı: Neden Google Analytics Yönlendirme Spamından Kaçının?

1 answers:

Nik Chaykovskiy, Semalt Kıdemli Müşteri Başarı Yöneticisi, verilerin en çok İnternet pazarlama kampanyasının özü olduğunu hatırlatır . Çoğu web sitesi sahipleri ve operatörleri, etkili bilgi işleme becerilerine bağlı. Google Analytics spam'ı sahte trafik ve web ziyaretleri getirerek trafikteki bilgilerin yanlış olmasını sağlıyor - hosting services sharepoint. Kullanıcıların, yönlendirme spamlerini Google Analytics ölçümlerinden kaldırmaları esastır. Örneğin, Darodar veya Ilovevitality gibi alanlardan birçok web ziyareti alabilirsiniz.

Google Analytics spam

Google Analytics spam, web sitenize diğer alanlardan gelen tüm web ziyaretlerini içerir. Bazı durumlarda, geri döndüğünüz bazı siteler sahte trafik yaratabilir. Yönlendirme spam'ı aşağıdaki iki türden biri olabilir:

  • Hayalet tavsiyesi: Bazı alan adları ve web siteleri Google Analytics UAID'inize erişebilir. GA panelinize sayfa ziyaretleri kaydederler. Ancak, web sitenizin gösterge tablosunda web ziyaretleri olarak yansımazlar. GA hesabınızda hayalet ziyaretler gibi görünürler.
  • Spam botları: Bazı durumlarda, insan olmayan ziyaretçiler, web sitenize yapılan bağlantıları tıklatabilir. Aslında, bunlar meşru web ziyaretleri değildir.

Google Analytics spam'ın arkasındaki nedenler

Spam saldırıları birkaç niyet içermektedir, çoğu siyah şapka SEO teknikleri gibi, spam hedeflerine ulaşmak için kuralların çoğunu ihlal eden bir yöntemdir.Koruma altındaki kişiler bu spam saldırılarının kurbanı olabilirler.Hackerlar spam gönderir gibi nedenlerle web ziyaretleri:

  • Kötü amaçlı yazılımları çalıştırma Geleneksel internet dolandırıcılık saldırıları gibi, bireyler rakip web sitelerine kötü amaçlı yazılım bilgilerini yerleştirir. Ayrıca, kredi kartı hırsızlığı veya hatta giriş kimlik bilgileri çalmak gibi bazı suçları gerçekleştirebilirler. Keylogger, mali bilgilerin çalınması gibi suçları kolaylaştırabilir.
  • Sevk ziyaretçileri. Bazı durumlarda, bu saldırılar diğer web sitelerine yönlendirmede hedefleniyor. Kısa bir süre içinde hızlı sıralama sonuçları vaat eden siyah şapka SEO ajanslarına aittirler. Sitelerinize veya sayfalarınıza ziyaret gerçekleştirme eğilimindedirler ancak satışa dönüşmezler.
  • Bir ürün satışı Google Analytics spam ziyaretlerinin büyük çoğunluğu bir şey satmaya çalışan şirketlerdir. Dünya genelindeki milyonlarca müşteriye ulaşarak bir kişinin satışa dönüşmesini umuyorlar. Sonunda, bir satın alma işlemi gerçekleştirmeye çalıştıklarında trafik bilgilerinizin yönünü değiştirirler.

Neden ve nasıl, Google Analytics spam düzeltmek için

Spam web ziyaretleri, web sitelerinin metriklerini İnternet pazarlama stratejisine uymamaktan çekinmesini sağlar. Çoğu durumda, işletmenizin çevrimiçi performansı ile ilgili olmayan bilgileri getirme eğilimindedirler. Çoğu kişi için, Google Analytics admin sekmesinde spam filtreleri uygulamak, spam saldırılarının çoğuna bir çözüm getirebilir. Örneğin, Darodar gibi spam alanı, web sitenizi görüntüleme yetkisine sahip olmadığı anlamına gelen bir hata 403 alabilir. Bu spam filtresi sitenizi spam'den arındırma eğiliminde olabilir. Bazı durumlarda, kullanıcılar etki alanının kökünde kodları veya .htaccess dosyasını bırakır. Bu dosyalar spam etki alanlarında olduğu gibi web tarayıcılarını engelleyebilir.

November 24, 2017