Back to Question Center
0

Semalt Uzmanı: Neden Online Dolandırıcılık Görünüyor?

1 answers:

Online dolandırıcılık, e-ticaret sektörü için büyük bir tehdit oluşturmuştur. Normalde,web yöneticileri ilk ters ibraz alırken sahtecilik riskinden haberdar olurlar. Bu dolandırıcılık biçimi birçok bölgede yaygın olsa daABD, çevrimiçi dolandırıcılıklardan kaynaklanan kayıpların çoğunun yükünü taşıyor - fascinators black and gold.

İnternet dolandırıcılığı çeşitli sebeplerden dolayı yaygın olarak görülmektedir. Max Bell, Müşteri Başarı Yöneticisi Semalt ,saldırılarla mücadele etmenize yardımcı olmak amacıyla en önemli çevrimiçi dolandırıcılık olaylarını hazırladı.

Çalınan kredi kartı verileri kolayca alınır. İnternet dolandırıcılığı yüksek öncelikli değilYasa uygulayıcı kurumların listesinde yer alması, çünkü yeterli kanıt toplamak ve bu tür davaları kovuşturma kaynakları zor. OlarakSonuçta, savcılık çok nadir görülür.

Online dolandırıcılık nasıl çalışır

Aşama 1:

Kredi kartı bilgileri, yalnızca siber suçlular veya büyük bir ağ tarafından çalınırProfesyonel hacker'lardan.

Normal olarak, bireysel bilgisayar korsanları veya cezai sendikalar, işletmeler ve kuruluşlara saldırırHerhangi bir mali veya kişisel bilgi elde etmek. Gerekli verileri edindikleri zaman, karaborsada satıyorlar. Daha fazla veriKorsanların bir kart sahibisi var, karaborsa hakkındaki bilgilerin fiyatı o kadar yüksek.

Aşama 2:

Çalınan veriler üçüncü şahıslara satılmaktadır.

Çoğu zaman, kişisel veya finansal verileri çalanlar aynı değildir.bilgileri kullanan insanlar. Normalde, saldırı ne kadar büyük olursa, ilk bilgisayar korsanlığı bir dolandırıcılık işleminde verileri kullanma olasılığını azaltır.

Aşama 3:

Dolandırıcılar kartı test eder ve bitkinleştirir.

Dolandırıcılar kredi kartı verilerini aldığında aktif kartları uyurken ayırırlarkartları. Bir kartın etkin olup olmadığını öğrenmek için sahteciler çevrimiçi küçük bir satın alma işlemi gerçekleştirir. İşlem başarılı olursa, tükenmeye başlarlar.kredi kartı.

Bilgisayar korsanlarının sahip oldukları bilgilerin veri miktarına bağlı olarak,kartın meşru sahipleri olarak oynamakta ve oyunlarında çevrimiçi dolandırıcılık filtrelerini bile yenmektedir.

Neden internet dolandırıcılığının kovuşturması nadir

Bilgisayar korsanlarını kitlesine getirmek birçok nedenden ötürü yokuş yukarı bir görevdir. İlk olarak, birsoruşturma, hukuk felsefesine neden olan devlet sınırlarını ve uluslararası sınırları aşmak zorundadır.

İkincisi, çevrimiçi dolandırıcılık hakkında kanıt toplamak her zaman zordur. Kim bir dolandırıcıKart sahibini yeni bir e-posta adresini kaydedip yanlış bir adla bir posta kutusu kiralar. Bu bağlantı için çok az kanıt bırakıyordolandırıcıya olan suç. Sonuç olarak, kolluk kuvvetleri suçu kovuşturma için yeterli delil bulamayabilirler.

Ayrıca, e-ticaret suçu genelde düşük öncelikli bir sorun olarak algılanmaktadır.Bunun nedeni, çalınan ortalama para miktarının genellikle düşük olmasıdır. Aynı zamanda, mağdur dolandırıcıyı takip etmeye istekli olmayabilirözellikle de kart sahibinin kartını veren banka tarafından geri ödeme alındığından emin olması durumunda. Ve ortalama karşılaştırdığınızdapara miktarı e-ticaret siteleri FBI ve diğer kolluk kuvvetlerinin sitelerinde görüştüğü davalara dolandırıcılık yaparsa başlasıne-ticaret dolandırıcılığının neden bu acenteler için önemi düşük bir konu olduğunu anlamak. Özünde, FBI gibi ajanslar değilbu tür davaları görmezden gelin, ziyade bu siber suçluları takip etmek için yeterli iş gücüne sahip değildirler.

November 23, 2017