Back to Question Center
0

Semalt Uzmanı Neden Video Pazarlama Kullanıldı Olanlar Açıklıyor

1 answers:

Son on yılda dijital manzara önemli değişiklikler geçirdi. İnsanlar online içerik aramak için masaüstü bilgisayarlar ve dizüstü bilgisayarları kullanmaya başlarıyor. Bunun yerine, şimdi cep telefonlarını ve tabletlerini tercih ederler.

Neyse ki, değişen manzara ayak uydurmak kolaydır. Bunu yapmanın en iyi yolu, video pazarlamacılığı, en yeni içerik biçimidir. Bu hızlı tempolu dünyada, video pazarlaması, kullanıcılara ihtiyaç duydukları değeri, alaka düzeyi ve esnekliği ile ilgili temel bilgiler türlerinde biridir.

Orada çok fazla talep gören pazarlama biçimlerinden biri olan video pazarlaması, zaten kullanışlı bir pazarlamacı olarak denemeniz gereken tek şey olarak öne çıkmaktadır.

Semalt Kıdemli Satış Müdürü Dijital Hizmetler'in Ryan Johnson, videoların pazarlamasını yapmak için nedenlerini tekrar paylaşıyor.

1. Marka Geri Çağırımı'nı teşvik eder

Videolar oldukça görsel ve işitsel olma eğilimindedir. Sonuç olarak, kullanıcıların video içeriği metin tabanlı içeriğe kıyasla daha kolay hatırlamaları daha kolaydır. Bir müşteri, içeriğinizi hatırladığında markanızı da hatırlar ve sizin için daha fazla satışa yönlendirir. Müşteriler ayrıca zevk alanıyla videolarını paylaşabilir ve bu da çevrimiçi erişiminizi seçtiğinizde artıracaktır.

2. Sitenizin SEO'yu Artırır

Semalt'ın pazarlama tecrübesi, kullanıcıları sayfanıza yönlendirerek kalitenin ve alakalı videoların sitenizin SEO'yu önemli ölçüde iyileştirebileceğini gösteriyor. Buna ek olarak, dönüşüm oranları da artırabilir, sık tıklama oranlarınızı tümüyle artırabilirsiniz.

3. Tüm Aygıtlarda İyi Etkilidir

Günümüzde, dijital pazarlamanın itici gücü, duyarlı bir tasarımdır. Bir şirketin içeriği belirli bir tarayıcıda veya cihazda iyi performans göstermezse, onu çalıştıran işletme çok fazla trafik kaybedecek ve sonuç olarak tıklama oranları düşürmüştür. Neyse ki, video pazarlama içeriği, kullandığınız aygıta bakılmaksızın tüketime son derece uygundur.

4. Marka Mesajınızı güçlendirir

Online video pazarlama yöntemini kullan, markanızı iletir ve şirketinizi değiştirebilirsin. Büyük bir şansa. Müşterilerinize, marka bilinci oluşturma ve tasarım gibi basit özelliklerle kimliği ve içeriğini ve sesleri gibi daha karmaşık özelliklere erişmelerini ideal ideal bir araçtır.

5. Video İçeriği Viral Kolayca Gidilebilir

Mobil videoları kullanen insanlardan başka insanlarla paylaşma eğilimindedir. Bu kota, diğer içerik türlerinin övünen orandan çok daha yüksek. Dahası, en insana metin tabanlı bir yazıya kıyasla bir video yayınına girmeyi tercih ederim. Bu nedenle, video içeriği, çevrimiçi kullanımı artırmak için herhangi bir marka için çok güçlü bir araçtır.

Yoğun, erişilebilir ve etkileşimde kolay bilgi olan video içeriği oluşturma, bir marka geniş bir izleyici geliştirebilir ve müşteri hatırlamasını iyileştirebilir. Ayrıca, duygusal satışlar, teşvik etmenin yanı sıra kitleniz kişisel bir seviyede etkileme becerisine sahiptir. Müşteriler yaptıkları en iyi yollarından biridir Source .

November 24, 2017