Back to Question Center
0

Semalt Uzmanı Nginx'te Darodar'ı Nasıl Engelleyeceğini Açıklıyor

1 answers:

Darodar, kötü amaçlı ve düşük kaliteli trafiğe sahip hem küçük hem de büyük boyutlu web sitelerinin Google Analytics hesaplarını tıkayan ünlü bir tavsiye spam vericisidir. Ne yazık ki, Google Analytics düzgün bir şekilde filtreleyemiyor ve sitenizin arama motoru sıralamasında kısa sürede azalma var. Bazı yumuşatılmış web yöneticileri ve blog yazarları, Darodar faaliyetleri hakkında bilgi vererek Darodar etkinliklerinden bahsettiler. Darodar trafiğini ortadan kaldırmak için birkaç WordPress eklentisi bile piyasaya sürülmüş olsa da, nginx'te bunu önlemenin kolay ve çarpıcı bir yoludur.

Semalt, Julia Vashneva'nın üst düzey bir uzmanının sağladığı bu yöntemle, spam göndericilerden bir miktar intikam alabilirsiniz.

Ne engellemelisin?

İlk şey, engellemek istediğiniz kişiyi belirlemektir - best computer company customer service. Google Analytics hesabınızda, yeni parametreler oluşturabilir ve trafiğinizin kalitesini kontrol edebilirsiniz. Düşük bir oturum süresi ve% 100 hemen çıkma oranı ile ziyaretleri ortadan kaldırdığınızdan emin olmalısınız. Maalesef, Darodar.com gibi botnet'ler, botları ve örümcekleri her yerde internette mevcut olduğu için başa çıkmak zordur.

Olası sahte trafik alan sitelerin listesini almanız gerekir. Özellikle çok sayıda web siteniz olduğunda o kadar kolay değildir. Listeye tavsiye spam gönderen sitelerin adlarını hazırlayın ve engellediğiniz hangilerine karar verin. Listenize eklemeniz gereken temel suçlular düğmeler-for-website.com, darodar.com, hulfingtonpost.com, priceg'dır. com, ilovevitaly.co, forum20.smailik.org, blackhatworth.com ve o-o-6-o-o.com. Google Analytics raporlarınızı korumak için bu web sitelerinin tümünü engellemeniz gerekir.

Onları gönder

Darodar.com'un asla Google Analytics hesabınıza saygı göstermeyeceğini ve robots.txt'ye uymadığını unutmayın. Bu nedenle, örümceklerini ve botları kendi web sitelerine yönlendirip özel kodları uygulayarak Google Analytics hesabını karıştırmalısın. Alternatif olarak, URL'leri kısaltılma hizmetlerini (shadyurl.com), onları Google Analytics'i büyük ölçüde karıştıran rastgele URL'ler yoluyla yeniden yönlendirmek için kullanabilirsiniz.

Dürüst olmak gerekirse, Darodar'ın geliştiricilerinden ve üreticilerinden kaynaklanmıyormuş gibi olabilir, ancak kendi web sitenizi internette korumak için trafiğini yönlendirmelisiniz. Facebook ve Twitter'daki unapologetic tutum göz önüne alındığında, kötü veya suçlu hissetmemelisiniz. Arama motorunun sonuçlarında korunmanızı sağlayarak tüm yönlendiriciler için tek tek açıklamalar yapmak mümkündür.

Her şeyi düzgün bir şekilde test edin

Son olarak, en azından, her şeyi doğru bir şekilde test etmelisiniz. Nginx yapılandırma dosyalarını karıştırdıysanız, engellemek isteyip istemediğinizi engellemiş olup olmadığınızı test etmek iyi bir fikir. Yanlış eşlemeler yaratmamak önemlidir. Bunun yerine, Darodar'ı Google Analytics hesabınızda engellemeye odaklanmalısınız.

Yönlendirmeleri ve hataları ayarladıktan sonra, sunucunun birden fazla başvuru dizesi için yanıtlarını denetlemek için Sunucu Durumu aracını kullanmalısınız. Aklında başka bir fikriniz varsa ve bizimle paylaşmak istiyorsanız, aşağıdaki kutuya bir e-posta veya yorum atmayı unutmayın.

November 24, 2017