Back to Question Center
0

Semalt Uzmanı Online Dolandırıcılık ve Dolandırıcılıkları Öğrenmek İstediğinizi Söyledi - İşte Neden

1 answers:

Online dolandırıcılık genellikle "İnternet dolandırıcılığı" veya "dolandırıcılık" olarak anılır. Bu dolandırıcılık türüe-posta spam'ı gibi birden fazla formda görünür. Posta siparişi vermek veya sahte para emri vermek için verilen ceza hapisten on ila yirmi yıldırBirleşik Devletlerde. Dolandırıcılar genellikle hayır kurumlarının temsilcileri gibi davranıyor ve mağdurları için yardım istiyorlar.doğal afetler, terörist saldırılar, bölgesel çatışmalar veya salgınlar - pc expert computer. Çevrimiçi bir aldatmaca kurbanı iseniz, bu çevrimiçi bir aldatmaca göndermek önemlidirAvustralya Siber Suç Ağı Online Raporlama Ağı'na (ACORN) mümkün olan en kısa sürede bildirin. Bu şebekeye yapılan raporlar polise iletiliyorveya istihbarat ajanslarına olası soruşturma için başvurun.

Jason Adler, Müşteri Başarı Yöneticisi Semalt ,kendinizi saldırılardan korumanıza yardımcı olmak amacıyla çevrimiçi dolandırıcılık türlerine odaklanır.

En yaygın çevrimiçi dolandırıcılık türleri İnternet bankacılığı dolandırıcılık, dolandırıcılık, kimlik hırsızlığı,ve alışveriş ve açık artırma sitesi dolandırıcılığı.

İnternet bankacılığı dolandırıcılık

Potansiyel olarak yasadışı olan varlıkları elde etmek için kullanılan araçların, kişiselbilgi, mülkiyet veya para için özel bir kurum veya hacker tarafından. İnternet bankacılığı dolandırıcılığının en yaygın türleri katır istihdamı veKimlik avı. Hackerlar, detaylarınıza erişmek için genellikle şifre veya kullanıcı adı gibi hassas bilgilerinizi kullanır. Bu tür bilgileri şu adresten edinebilirler:tabletlerinizi, mobil cihazlarınızı veya dizüstü bilgisayarlarınızı zararlı yazılım ve virüs göndererek.

Günümüzde birçok kişi cep telefonlarını ve akıllı telefonlarını bankalarına erişmek için kullanıyorhesapları. Suçlular, bilgilerinize erişmenin zor olabileceğini bilir. Dolayısıyla, sahte e-postalar gönderiyorlar veya size belirlibağlantılar, gizli bilgileri açığa vurma. Bilinmeyen e-postalara yanıt vermemelisiniz. Bilinmeyen bağlantıları tıklamamanız da önemlidir.ve size gönderilen eki gönderenleri görmezden gelin.

Öte yandan, kimlik avı, aşağıdaki gibi hassas bilgileri edinme girişimidirkullanıcı adı, şifre, PayPal Kimliği ve kredi kartı ayrıntılarını elektronik bir iletişimde güvenilir varlıklar kılığına sokarak.

Spesifik spam filtreleri, size ulaşan kimlik avı e-postalarının sayısını azaltmaya yardımcı olur.Gelen kutularını. Bilgilerinizi kaydedebilmek için antivirüs veya kötü amaçlı yazılım önleme yazılımı da kurabilirsiniz. AFP, cevap vermediğinizi önermektedir.spam e-postalar göndermek ve bunları olabildiğince erken silin. Herhangi bir ek varsa, bu ekleri asla içerebileceği şekilde açmamalısınızİstenmeyen programlar veya virüsler.

Sahibinden sahtekarlık ve balık tutması

Hackerlar, çoğu zaman görünen sahte perakende web sitelerini kurmak için en yeni teknolojiyi kullanırlarünlü çevrimiçi perakende mağazaları gibi. Daha fazla insanı çekmek için sofistike düzenleri ve tasarımları kullanıyorlar. Önemli değil,kişisel bilgilerinizi, kredi kartı bilgilerinizi veya PayPal kimliğinizi bu tür web sitelerine ekleyin. Tüm çevrimiçi açık artırma sitelerinde katı kurallar ve yönetmelikler bulunur.Dolandırıcılar bu web siteleri aracılığıyla size saldıramaz, açık artırma sitelerinin dışındaki insanlarla nasıl başa çıkacaklarını bilirler. Ile danışabilirsiniz.Çevrimiçi sahtekarlık risklerini en aza indirgemek için Avustralya Rekabet ve Tüketici Komisyonu. EBay gibi müzayede web sitelerini kullandığınızda,kredi kartı veya PayPal hakkında bir şey sorma.

Genel danışma

Şüpheli e-postalar alıyorsanız, en iyi ve en kolay yol silmektirmümkün olduğunca erken Bu e-postalar yoluyla gönderilen ekleri tıklamamanız da önemlidir.

November 23, 2017