Back to Question Center
0

Semalt Uzmanı: Raporlama Aldatmacasının Önemi

1 answers:

Spam, İnternet kullanıcılarının çoğunu etkileyen önemli bir endişedir. Çoğu durumda, büyük dolandırıcılık büyük hırsızların yardımıyla gerçekleşir. Diğer durumlarda, insanlar bir aldatmaca saldırısı sırasında birçok panik ve karışıklıklarla karşı karşıya kalırlar - kelley blue book value of my boat.

Semalt Müşteri Başarı Yöneticisi Ivan Konovalov, herkesin aldatmaca derhal bildirmesi çok önemli olduğunu hatırlatıyor. Örneğin, dolandırıcılık veya aldatmaca bildirmek için 0300 123 20400'ü arayabilirsiniz. Dolandırıcılık bildirme, Ulusal Dolandırıcılık İstihbarat Bürosunda soruşturma ve diğer faydalı düzeltme önlemlerine yardımcı olur. Bir aldatmaca vakası bildirdikten sonra, endişenizi takip eden sonraki adımda açıklık kazanabilirsiniz. Çoğu durumda, bu raporlar, soruşturmalara neden olan davaların dosyalanmasına yol açar. Diğer durumlarda, bu iddialar soruşturmalara yol açmayabilir.

Royal Mail'e sahtekarlık bildirme

Spam olgularının büyük bir kısmı bilgisayar korsanlarının kolaylaştırılmasıyla gerçekleşir. Çoğu e-posta sağlayıcı hizmetinin, kullanıcıların bazı belirli iletileri spam olarak işaretleyebilmelerini sağlayan bir platform vardır. Özellikle güvenli bir e-posta sağlayıcısında istenmeyen posta karşıtı özelliği kullanılması önemlidir. Royal posta kullanıcıları için, spam ve diğer ilgili vakaları Freepost Scam Mail, PO Box 797, Exeter EX1 9UN'a bildirebilirsiniz. Müşterilerinize farkındalık yaratmak da esastır. Unutmayın, ziyaretçilerinizin yanı sıra web sitenizin güvenliği de sizin elinizdedir. Aldatmacayı rapor edebileceğiniz diğer e-posta merkezleri arasında 0345 611 3413 yanı sıra scam.mail@royalmail bulunur..com.

Birinci sınıf telefon görüşmeleri

Bazı durumlarda, doğrudan bir telefon görüşmesi yoluyla bir spam vakası bildirmek isteyebilirsiniz. Bu durumda, Telefonla Ücretli Hizmetler Otoritesi'ne (PSA) başvurabilirsiniz. Bu hizmetin ücretsiz olduğu ve mevcut operatörünüzde ücret alınmadığını bilmek önemlidir. Bu davaları bildirmek için PSA web sitesini ziyaret edebilir veya hatta 0300 303 0020 numaralı sabit hattı arayabilirsiniz.

Dolandırıcılık e-postasını durdurun

Spam'i fark etmeye başlamanın önemli önlemlerinden biri de bunu bildirmektir. İstenmeyen postaları rapor edebileceğiniz birçok alan vardır. Her şeyden önce, onları aldıktan hemen sonra e-postaları spam olarak işaretlemek önemlidir. Bu önlem, e-posta sağlayıcınıza söz konusu alan veya adrese ait iletileri kesmek için bir ileti gönderir. Diğer adım, yukarıdaki adımları atmayı içerebilir. Kullanıcılar ayrıca, bir spam durumunu doğrudan bildirebileceğiniz bir polis hattı numarası da dahil ederek bu davaların bazılarını ele alabilir. Ayrıca, bir web sitesinin büyük düşüşler yaratmasına neden olabilecek bazı aldatmaca saldırıları konusunda farkındalık yaratmak da önemlidir.

Sonuç

Dolandırıcılık ve diğer yasadışı İnternet faaliyetlerini bildirmek önemlidir. Birçok kişi ticari web sitelerinde spam yoluyla çok büyük kayıplar yaşar. Sonuç olarak, spam'ı ele almanın mevcut yol ve araçları ile kendinizi güncel tutmanız gereklidir. Diğer durumlarda, spam'i doğrudan ilgili makamlara bildirebilirsiniz. Bu önlem, spam durumunu kontrol etmeye yardımcı olan en hızlı yolların bazılarını tetikleyebilir. Spam bildirebileceğiniz bazı alanlar bu kılavuzdadır. Önemlidirler ve çevrimiçi faaliyetlerde bulunmak için güvenli kanallar oluşturabilirler.

November 23, 2017