Back to Question Center
0

Semalt Uzmanı: Siber Dolandırıcılara Mağdur Düşmek İstiyor musun? Ve - Bu Yazıyı Hiç Okumadınız mı?

1 answers:

Zaman geçtikçe, Internet hayatımızı kolaylaştırdı. Her şey şimdionline olarak mevcuttur ve kendimizden çok sayıda ürün ve hizmete erişmenizi durduramayız. Aynı zamanda, doğrudur.çevrimiçi dolandırıcılık ve dolandırıcılık faaliyetlerinin sayısı arttı.

Ross Barber, Müşteri Başarı Yöneticisi Semalt ,bu gibi durumlarda, şu şeyleri göz önünde bulundurmadan çevrimiçi olarak güvende kalmanızın mümkün olmayabileceğini belirtti:

Kimlik hırsızlığı

Kimlik hırsızlığına "Kimlik Sahteciliği" de denir. Bu bir suçtur;bir bilgisayar korsanı kişisel bilgilerinizi sosyal medya web sitelerini veya e-postaları kullanarak almaya çalışıyor. Sosyal güvenlik numarasına, kredi kartına erişebilir.kart ayrıntıları ve ehliyet numarası. Bilgilerinizi aldığında yasadışı olarak bir şey satın almak için kullanılabilir;parayı kendi cebinden ödemek zorundasın. Bu nedenle kendinizi bu hırsızlıktan korumalısınız ve hassasiyetinizi paylaşmamalısınızInternet üzerindeki herkesle bilgi. Bilinmeyen e-postalara, telefon görüşmelerine yanıt vermezseniz korsanları veya dolandırıcıları tespit etmek mümkündürveya mesajlar. Banka bilgilerinizi bilinmeyen biriyle paylaşmamanız da önemlidir..

Avans ücreti dolandırıcılık

Bir avans dolandırıcılığı en yaygın dolandırıcılık türlerinden biridir. Genellikleküçük peşin ödemeler karşılığında mağdurlara büyük miktarda para büyük bir pay vaat etmeyi içerir. İnsanlar tarafından kolayca sıkışıp kalırlar.korsanlara kısa sürede bir şeyler kazanmak istedikleri için. Ödeme yaparsanız, bilgisayar korsanlığınızın kaybolması olasıdır.para ve onlardan asla cevap alamazsın. Bu dolandırıcılık genellikle bilgisayar korsanının bir kişiyle e-posta, sosyal medyaWeb sitesi veya WhatsApp. Birisi sizden ayarlıyor olmanızı rica ediyorsa, hacker olması gerektiği gibi hilelerle asla tuzağa düşmemelisiniz.Saygın şirketler ve satıcılar, müşterilerinin önceden bir şey ödemelerini istemezler.

Kredi kartı dolandırıcılık

Amerika Birleşik Devletleri ve Kanada'daki insanlar kredi kartı kurbanları olmuşturdümen yok. Bu dolandırıcılık genellikle, işlemin kaynağı olarak banka kartı veya kredi kartı gibi bir ödeme kartı içerir. Hackerlar isteyebilirkredi kartı bilgilerinizi e-posta veya web sitesi bağlantılarıyla paylaşmanız gerekir. Bilgilerinizi güvende tutman ve paylaşmamak önemlidirinternette bir üçüncü tarafla. Kredi kartı sahteciliği vakaları yalnızca birkaç yüzde ile sınırlı olmasına rağmen, bu durum büyükSahte işlem olarak finansal kayıp geri alınamaz. Son aylarda, yirmiden fazla Amerikalı ağır ağır kaybettikredi kartı dolandırıcılığı yüzünden tutar. Birleşik Krallık'taki insanlar bu tür bir aldatmaca nedeniyle bir önceki yılda 500 milyon doları kaybetti.

Kartınızı kaybettiyseniz veya çalınırsanız, yakınınızdaKilitli hale getirmek için banka şubesi. Bilgisayar korsanlarının olağandışı bir şeyi işlemesi için kredi kartınızı kullanmaları ihtimali var Source .

November 28, 2017