Back to Question Center
0

Semalt Uzmanı: Virüslere ve Zararlı Yazılımlara Karşı Windows PC Koruması

1 answers:

Değişen Windows, 20 yılı aşkın bir süredir harcama yapmamıza rağmen en iyi antivirüs programını kimseye tavsiye edememesine neden oluyor ve insanlara çeşitli virüsten koruma programları önermektedir. Bununla birlikte, altta yatan konsept, bir kişinin risk altında olduğunun farkına vardıkça, yalnızca Anti-Virüs kullanmamakla birlikte bilgisayarını bulaştırma olasılığı da o kadar düşüktür.

Semalt Dijital Hizmetlerinin Müşteri Başarı Yöneticisi Oliver King, Windows PC koruma kılavuzuna bir fikir verir - comprar imagens.

Kötü amaçlı yazılım tehditleri

Geçmişte, amatörlerin zararlı yazılımları tanıtacaklarının aksine, malware büyük bir iş haline geliyor. Öncelikle kişisel finansal bilgileri ve parolaları içeren ancak bunlarla sınırlı olmayan kişisel bilgiler toplarlar. Buna ek olarak, insanlara fidye amaçlı şantaj yapmak için yollar geliştiriyorlar. Bunların hepsini karşılamak için, değerli bilgileri göz önüne almanız için çevrimdışı yedeklemeyi yapın.

Kodlama ve tarama

Windows, güvensizliği gidermek için AV ürünlerini başlattı. Özellikle, Microsoft'un kurucusu Bill Gates'den birisi tarafından Güvenilir Bilgi İşlem Girişimi'nin (Trustworthy Computing Initiative) kullanımı en üst düzeyde önceliğe sahip oldu. Günümüzde Windows 10 olası tehditleri azaltmaya yönelik birkaç güvenlik ve teknolojiyi içermektedir. Aslında, bir üçüncü parti kullanıcısı olan ve diğer Adobe yazılımı olan Oracle java'nin ana tehdidi olduğu sonucuna varılabilir.

Buna ek olarak, web tarayıcıları ürünlerini güvence altına almada önemli ilerleme kaydediyorlar, örneğin, Chrome sandboxed olarak tarayıcıyı koruyor, diğer taraftan Google, 'böcek' olarak adlandırdıkları şeyleri sunuyor. uzmanlar ya krom ya da Android'lerde döngü deliklerini arayan "ödül" programı yüz bin ABD Doları kadar ya da geçen yıl üç milyondan fazla para ödüyorlar.

Dahası, Google, kötü amaçlı yazılım içermeyen web sitelerini tanımlayabileceği "güvenli tarama" ile geldi. Tüm Apple'ın Safari, Firefox, Chrome ve Vivaldi, bu yöntemi Windows 10'da bir SafeScreen filtresi uygularken kullanın. Buna ek olarak, Windows 10 kullananlar, Tarayıcım PC'ye Düzeltme, Kişisel Yazılım Müfettişi veya Kaspersky Yazılım Güncelleyici gibi araçları kullanarak güncellenmelidir.

AV problemi

Bir Chrome güvenlik uzmanı Justin Schuh, AV konusunda uzman Vesselin Bontchev'e saldırdı. Ayrıca, Robert O'Callahan, AV yazılımını devre dışı bırakmalarını ancak Microsoft'un yazılımını devre dışı bırakmalarını tavsiye ediyor. Bu nedenle, programcıların AV'lerin neden çalışmadığı konusunda insanlara tavsiyelerde bulunmadığı norm haline geldi, çünkü AV'nin işbirliğinden bir şekilde yararlanıyorlar. Bununla birlikte, Windows en az eleştiri yapmaya devam ediyor ve bu da onu en iyi alternatif haline getirebilir.

Buna karşı koyma yolları

Uzmanlar AV'in en iyi seçenek olmadığını düşünüyor; en iyi yollardan biri Windows 10'u SmartScreen filtresi, temel telemetri ve bulut tabanlı buluşsal yöntemleri kullanarak kullanmaktır. İkincisi, Windows'u bir yönetici değil standart bir kullanıcı olarak kullanın. Üçüncü olarak, PC yazılımının düzenli olarak güncellenmesini sağlayın. Buna ek olarak, tüm verilerinizi yedekleyin. Ayrıca, periyodik olarak en iyi virüsten koruma yazılımınızı çalıştırın ve son olarak Windows 10'u yenileme, sıfırlama ve kurtarma seçenekleri için kullanın.

AV Seçimi

Öte yandan, Windows kullanmayan kullanıcılar için Avast, AVG, Bitdefender, Kaspersky ve Trend Micro'dan oluşan en iyi AV ürünlerinin bazıları var. Performansa bağlı olarak ihtiyaçlarınıza uygun olanını kullanmak her zaman önerilir.

November 23, 2017