Back to Question Center
0

Semalt Uzmanına Sorun: Google Analytics'ten İsteğe Bağlı Spam Nasıl Silinir?

1 answers:

Google Analytics'te hangi alanların veya alt alanların tavsiye spam'inden etkilendiğini bulmak söz konusu olduğunda, hesabınızın ayarlarını değiştirene kadar doğru raporları alamayabilirsiniz. Sahte veya hayalet ziyaretler de tarihi Google Analytics verilerinden gelmeye devam edecek. Bu yüzden onları mümkün olan en kısa sürede tanıyıp engellemelisiniz.

Son birkaç ayda, bir sürü webmaster ve işadamı yanlış ziyaretler ve yönlendirme spamleri hakkında bilgi verdi - sedex rastrear pelo endereo. İade spam her geçen gün yaygınlaşıyor gibi görünüyor. Neyse ki, ondan kurtulmanın bazı yolları vardır, Max Bell, Semalt'ın en üst düzey uzmanı aşağıda anlatılmıştır.

Google Analytics ayarlarınızı yapın

İlk ve en iyi yol, Google Analytics hesabınızın ayarlarını yapmaktır. Şüpheli IP adreslerini engellemelisiniz ve trafik kaynaklarınızın neler olduğuna dair genel bir bakışınız olmalıdır. Bunun için, Google Analytics raporlarınızı günlük veya haftalık olarak kontrol etmeniz gerekir. Verilerinizin yönlendirme spam'i ile bozulduğunu gözlemlerseniz, siteniz panelize edildikten veya arama motorları tarafından yasaklanmadan önce bunları Google Analytics hesabınızdan kaldırmanın zamanı geldi.

Hayalet yönlendirme spam ve Paletli yönlendirme spam

Yönlendiren spam türü iki tür: hayalet yönlendiren spam ve tarayıcı yönlendiren spam'dir. Hayalet yönlendirme spam'ı, web sitenizin kaç tane sahte ziyaret aldığını göstermek için Google Analytics'i kullanmaya yöneliktir. Bunlar orijinal değildir ve içeriğinizle hiçbir ilgisi yoktur. Bunun yerine, hiç kimse makalenizi okumuyor ve yalnızca sitenizi ziyaret etmek gibi yapıyor. Gerçek trafiği almadığınızdan, sonuçları doğru değil. Bunları önlemenin en iyi yollarından biri, darodar.com, social-button.com ve hulfingtonpost.com gibi web sitelerinden kaçınmaktır.

Tarayıcınızın yönlendirme spam'ı, web sitenize göz atan ancak içeriğiniz veya web sayfalarınızla ilgilenmeyen botlardır. Sitenizi arama motoru sonuçlarında dizine eklemeyi amaçlıyorlar. Tıpkı hayalet yönlendirme spam'ı gibi, tarayıcı yönlendiren spam de Google Analytics raporlarında gösterilir, ancak bunların çoğu zararsızdır. En iyi örnekler en iyisidir seo solutions.com ve buttonsforwebsite.com. Bu web sitelerinde sunulan hizmetlerden kaçınarak tarayıcı yönlendirmelerinden kurtulabilirsiniz.

Gelişmiş Segmentler

Google Analytics hesabınızda gelişmiş segmentler ayarlayarak ve oluşturarak, yönlendirme spamini hızlı bir şekilde kaldırabilirsiniz. Bunun için öncelikle hangi ziyaret türlerini aldığınızı kontrol etmeniz gerekir. Onların meşru olduğundan emin olun; eğer orijinal değillerse onlardan kurtulmak için filtreler oluşturmalısınız. Alternatif olarak, pencereleri kapatmadan önce bölümler oluşturabilir ve ayarları Gelişmiş Segmentlere ayarlayabilirsiniz. Gelecekte herhangi bir karışıklığı önlemek için tüm bölümlere doğru adlar vermeyi unutmamalısınız.

Google Analytics hesabınızdaki verileri filtrelemek için özel segmentler oluşturmak da yararlıdır. Sorunu birkaç dakika içinde çözebilmeniz için spam gönderim alanından tamamen kaldırıldıklarından emin olun. Bu işlemle hemen çıkma oranınızı azaltabilir ve web sitesi trafiğinizin kalitesini artırabilirsiniz .

November 24, 2017