Back to Question Center
0

Semalt Uzmanından Görüntü Optimizasyon İpuçları

1 answers:

En iyi duruma getirilmemiş resimler, bir web sitesinin performansıyla bağlantılı ciddi sonuçlara yol açabilir. Çoğu durumda, web sitenizin hızı çok yavaş olduğunda, "optimize edilmemiş" resimler suçlamanın daha büyük bölümünü taşır. Günümüz dünyası, hemen hemen tüm sektörlerde kesintisiz rekabet ile karakterizedir - mvp 3 0 tank top. Bu nedenle yavaş web siteleri sadece sıcağı yaşayamıyor.

Semaltt Müşteri Başarı Yöneticisi olan Jason Adler, bir kullanıcı sitenizi ziyaret ederse ve eskisine oranla bir saniyelik bir süre aldığını düşünürse, büyük olasılıkla atlayacakları uyarısında bulunur nispeten daha hızlı yüklerseniz rakibinizin web sitesine başvurun.

Resimlerinizin sitenizi yavaşlatmadığından nasıl emin olabilirsiniz?

SEO'yu iyileştirmek için bu yedi imaj optimizasyon ipucu kullanmayı düşünün:

1. Yüksek kaliteli orijinal fotoğrafları kullan

Bu, her tür web sitesi içeriği için geçerli olan temel bir doğrudur. Daha iyi kullanıcı deneyimi sağlamayı hedeflerseniz, sitenizdeki en özgün ve orijinal resimlere ihtiyacınız var. İyi kalitede bir fotoğraf makinesiyle fotoğraf çekebilir veya orijinal fotoğraflar oluşturabilecek tasarımcılar kazanırsanız, sitenizin daha iyi oranlara sahip olmasını sağlayabilirsiniz.

Stok fotoğraflarını kullanma cazibesi anlaşılır şekilde yüksek olabilir. Bununla birlikte, gerçekten diğer sitelerin milyonlarca bir fotoğrafa sahip olmak istemiyorsunuz.

2. Araçlar ile resimlerinizi geliştirin

Kullanıcılar sadece çekici olmanın yanı sıra kişiselleştirilmiş resimleri de severler. Fotoğraf düzenleme araçları, internetin her yerinde son derece yaygındır. Onları çevrimiçi olarak göndermeden önce resimlerinize bir şeyler eklemek için her zaman uygun bir araç bulabilirsiniz.

İster metni, tekliği, kişiliği, ister itirazını iyileştirme ihtiyacı olsun, bunun için bir araç var. Dikkat çeken ve sitenize avantaj sağlayan görüntüler oluşturmak için fotoğraf düzenleme araçlarından faydalanın.

3. Açıklayıcı ve anahtar kelime zengin dosya adları

SEO'nun en iyi uygulamaları, resmi açıklayan dosya adlarına anahtar kelimeler eklemenin önemini vurgular. Böyle bir dosya adı arama motorlarına bakın.Verileri indirirken, varsayılan adlandırmayı mümkün olan en iyi şartlarla açıklayan bir şeyle değiştirin.

4. Resimlerinizin boyutunu küçültün

Görüntünün kalitesini düşürmeden dosya boyutunu küçültebilirsiniz. Görüntüleri yeniden boyutlandırarak ve sıkıştırarak sitenin hızını önemli ölçüde artırabilirsiniz.

Web sitenizde çıkan görüntülerin optimum boyutta olmasını sağlamak için Adobe Photoshop'un "Web için Kaydet" özelliğini kullanın.

5. Doğru dosya biçimini kullanın

Üç ortak görüntü biçimi vardır: JPEG, PNG ve GIF.

JPEG, resim boyutlarını küçük tuttuğu için en popüler formattır. GIF, çoğunlukla animasyonlar ve basit sanat için kullanılır. Saydam arka planları destekler ve bu nedenle şirket logoları ve diğer web sitesi öğeleri için mükemmeldir. PNG, JPEG ve GIF'e daha modern bir alternatiftir. Bu format şeffaflığı destekler, otomatik gamma düzeltme özelliğine ve daha iyi renk aralığına sahiptir.

6. Görüntüyü alt text ve title en iyi duruma getirme

Bir resmin alt metin ve başlığı, web sitenizin SERP'lerde daha iyi sıralama elde etmesine yardımcı olmak ve iyi bir kullanıcı deneyimi sunmak için doğru bir şekilde oluşturulmalıdır.

Alt metin, belki de ürünlerinizin Google web ve resim aramalarında görünmesini sağlamak için en iyi yoldur.

7. Siteniz için resim site haritaları oluşturun

Görüntü site haritaları, arama motorlarına bir sitede bulunan görüntüler hakkında bilgi verir. Bir JavaScript kodu görüntüyü yükse bile, bir site haritası bu motorların resimleri bulmasını sağlar. Bir site haritası oluşturmak, bir sayfada görüntüler hakkında bilgi eklemeyi içerir. Bu, site haritasında listelenen her URL için yapılır.

SEO için görüntüleri optimize etmek kesinlikle çaba harcamaya değer. Siteniz daha hızlı yüklenir ve ziyaretçiler hızlı bir şekilde istediklerini elde edebilir. Yavaş web siteleri, görünürlük kaybı, dönüşüm oranlarında bir düşüş ve bunun sonucunda satış ve gelir kaybına neden oluyor. Yukarıdaki ipuçları, bu kayıplardan kaçınmanıza yardımcı olacaktır.

November 24, 2017