Back to Question Center
0

Semalt: Video Pazarlamacılığı Nasıl Kullanılır?

1 answers:

Çeşitli sosyal medya pazarlamacılar ve serbest çalışanlar aynı e-posta şablonlarından bıkmışlardır. İster bir webmaster veya ürün veya hizmetler sunun, işiniz internette hayatta kalmasını isterseniz, gelir elde etmenin sizin işinizdir. Tek LinkedIn görüşleri, işe yaramayan reklamlar ve sohbet çağrıları size iş getiremez, bu yüzden kutudan düşünmek zamanı geldi. Hemen hemen tüm markalar, hedef müşterilere ulaşan ve satışlarını artırmalarına yardımcı olan video merkezli mesajlaşma stratejisini benimser.

Geçenlerde Oliver King'in Semalt Müşteri Başarı Yöneticisi ile görüştük ve ona bazı sorular sorduk. Videoların satış hunisi boyunca nasıl dağıtılabileceğini göstermesini istedik - pakettiauton renkaat saksasta. Aynı zamanda bir markayı pazarlarken videoların kullanılması da neden önemli olduğunu bilmekle ilgilendik.

1. Aşama: Keşif aşaması - sorun için video

İnternet'te çok sayıda müşteriyi hedeflemenin kolay olduğuna inanıyorsanız, stratejilerinizi değiştirmeniz gerekebilir. Keşif safhası, müşterilerin markanız hakkında sıfırdan bilgi istedikleri yolculuk ile ilgilidir. Ürünlerinizin veya hizmetlerinizin sorunlarını çözmede onlara nasıl yardımcı olduğunu görmek istiyorlar, bu nedenle tüm sorunlar için videoların kullanılması zamanı geldi. Bu aşama, küçük işletmelerle uğraşan ve kısa sürede görevlerini yerine getirmek isteyenler için yararlıdır.

Aşama # 2: Öğrenme aşaması - fayda için video

Öğrenme aşaması, belirli bir videoyu kişisel veya profesyonel yararlar için kullanabileceğiniz zamanlardır .İnternette küçük işletmelerin kendilerini kurmalarına yardımcı olan pek çok örnek vardır. kendi işine göre ölçeklenmeyen süreci boşaltmanın yollarını arıyor, videoların yararlarını anlamasına yardımcı olabilirsiniz.Video yoluyla çok sayıda internet müşterisini kullanmanız kolaydır. belirli bir üründe faaliyet gösteriyor veya belirli bir hizmet sunuyorsa, daha fazla insanın katılması için videolar kullanılabilir.

Aşama 3: Karar aşaması - paydaş için video

Çok sayıda teklifin gözden geçirilmesi zaman alıyor. Uzmanlar, B2B satış prosedüründeki büyük sıkıntıların iç paydaşla uyuşmakta olduğunu ve hepsinin bir girişimden çıkış yapmaya ikna ettiğini belirtti. Müşterilerinizle etkileşim kurmak için videolar oluşturuyorsanız, bunları bir patronun perspektifinden oluşturmalısınız. Çeşitli satış elemanları ve pazarlamacılar anonim kararlar verir ve çabalarından hiçbir şekilde yararlanmazlar. Bu aşamada, paydaş maliyetleri ve şirketine veya ürünlerine giderek daha fazla müşteriyi nasıl çekebileceği konusunda dikkatli olmalıdır.

Aşama # 4: Satın alma aşaması - satışa video

Videoların B2B endüstrisinde hizmet ettiği son amaç, fırsatları kapatmaktır. Bu noktada, uzmanlar satışlarınızı büyük ölçüde artıracak videolar oluşturmanızı öneriyorlar. Bu arada yasal engeller doğru muamele edilmelidir. B2B şirketleri için kendilerini kurmak ve gelir elde etmeye başlamak biraz zaman alacaktır. Ancak bir grup video oluşturduysanız, endişelenmeniz gerekenler yoktur. Kısacası, videolar giderek daha fazla satış elde etmek için nihai itmeye yardımcı olur.

2017 videolar yılı olarak anılabilir ve ölçümler, pazarlamacıların geleneksel teknik ve yöntemleri kullanmaktan çok video üretme konusunda daha fazla ilgi gösterdiğini ortaya koymaktadır.

November 24, 2017