Back to Question Center
0

Semalt: Web Sitesi Saldırılarına Karşı Korumak İçin En İpucu ve Püf Noktaları

1 answers:

Hacking, birçok şirketin veya hatta insanların gün içinde karşılaştıkları büyük bir risktirfaaliyetleri. Bir bilgisayar korsanı meşru olmayan geçici bir web sunucusu oluşturarak kişisel bilgilere erişme bilgisine sahiptirve bir sunucuyu spam vericisi olarak kullanma. Bilgisayar korsanları, çoğunlukla yalnızca temel güvenlik özelliklerine sahip web sitelerini hedeflemektedir.

Nik Chaykovskiy, Kıdemli Müşteri Başarı Yöneticisi Semalt ,Siber suçluların korsanlığa müdahalelerini nasıl engelleyeceklerini bilir:

Güncellenmiş Yazılım

Tüm web sitesi yazılımlarını olabildiğince sık güncellemek zorunludur. Bu yoldan,sistem kullanıcıyı korur ve bilgisayar korsanlarının siteye girmesini önler. Sonuç olarak, saldırganların uzaktan erişebilmesi imkansızdırerişip onu sahibine karşı kullanmayın - charcoal ladies fashion. Magento gibi güncelleme yapan web sitelerinin ortak eklentileri olan CMS Sağlayıcıları kullanabilirsinizkullanın. Bu gibi önlemlerin alınması, site sahibinin kötü niyetli korsanların siteye girmesini engellemek için bir adım önde olmasını sağlar.

Güvenlik Eklentilerini Kur

Tüm yazılımı güncelledikten sonra, web sitesini,iThemes gibi güvenlik eklentileri her türlü hack tespit edebilir ve düzeltebilirler. SiteLock'un web sitesi güvenlik çözümü,Olası tüm istenmeyen programları kaldırın ve oluşturulan herhangi bir kaçamak belirleyebilirsiniz.

HTTPS Kullanın

Hiper Metin Aktarım Protokolü Güvenli (HTTPS),Tarayıcı ve web sitesi arasında iletilen tüm iletişimlerin şifrelenmesi. Amacı, çok gizli olan bütünlüğünü korumaktır.kredi kartı verileri ve şifreler gibi bilgiler..Uzmanlar çevrimiçi mağazaların bu önerileri portalları için kullanmasını tavsiye ediyoruz. içindaha fazla güvenliği elde etmek için bir kullanıcının HTTPS'yi Güvenlik Yuvası Katmanı (SSL) ve Aktarım katmanı güvenliği ile birlikte kullanması gerekir.

SQL Enjeksiyon

SQL Enjeksiyon saldırısı, bir bilgisayar korsanının bir kullanıcının en hayatiBir URL parametresini veya web formunu kullanarak bilgi. SQL Enjeksiyon saldırılarını önlemek için parametreleştirilmiş sorgular kullanmanız gerekir. Onlar bunu garanti ediyorlarbir web sitesinin kaynak kodunun, bilgisayar korsanlarının herhangi bir açık alanını yok etmesini önlemek için yeterli parametreleri vardır.

İçerik Güvenliği Politikasını Kullanma

Siteler arası komut dosyası (XSS) genellikle bir bilgisayar korsanının kötü amaçlıakredite edilmiş bir web sitesine çevirin. Parametrik sorgular, bu saldırıları önlemek için kullanılan araçlardır ve boşluk kalmamasını sağlarBilgisayar korsanlarının oturum açması. İçerik Güvenliği politikaları, XSS saldırılarının belirli alanlardan girmesine izin vermesiyle önlenmesinde de çok önemli.Tarayıcı yalnızca akredite ve kesin bir komut dosyası kaynağına giriş izni verir. CSP geçerli tarayıcıları ve sahte olan tarayıcıları tanımlar.

Güvenli Parolalar

Site sahibi, bilgisayar korsanları tarafından erişilemeyecek karmaşık parolaları kullanmaları esastırkolayca tespit et. Yalnızca bir sahip parolaları için özel karakterleri, sayıları ve harfleri birleştirirse olur.

Yönetici Dizinine sahip olanı kamufle edin

Bilgisayar korsanları, yönetici dizinlerini ve kayıt defterlerini bir web sunucusu aracılığıyla tarayabilir.'Erişim' gibi isimleri arayabilirler, böylelikle bilgisayar korsanının web sitesinin güvenliğini zayıflatma potansiyelini artırabilirler. Şansını azaltmak içinBu durum, tüm yönetici klasörlerini yeniden adlandırdığınızdan emin olun.

Sonuç

En iyi güvenlik kaynakları için üstü dolar ödeyerek güvenli taraf olmak akıllıca olur.Yukarıda tartışılan, web sitesini kapatması gereken en iyi ipuçlarından yedi tanesi.

November 23, 2017