Back to Question Center
0

Semalt: Yönlendiren Spam'ı Nasıl Engellersiniz - Hatırlayacak İpuçları

1 answers:

Bir blog veya bir e-ticaret web sitesini çalıştırmak, işletmeleri büyütmek ve fırsatlar yaratmak için birçok olanak sunan zenginleştirici ve ödüllendirici bir deneyimdir. Ancak, birkaç salak çevrimiçi şirketleri yok etmeye çalışıyor ve herhangi bir sebep olmadan herkes için engeller yaratıyor. Bir karmaşa yaratmaktan başka bir şey yapmak istemiyorlar ve yönlendiren spam gönderenler bunlardan biridir. Yönlendiren spam göndericilerin ve bilgisayar korsanlarının, okur yazar olmayan işaretleri çevrimiçi bırakmaya çalışan internette yer alan grafiti sanatçıları olduğunu söylemek güvenlidir.

Google Analytics hesabını incelerseniz ve bilinmeyen web sitelerindeki yönlendirenlerde bir artış görürseniz, web sitenizin hedeflendiği ihtimali vardır ve mümkün olan en kısa sürede tedbirler almanız gerekir. Yönlendiren spam gönderen web siteleri hulfingtonpost - heavy equipment appraisal certification.com, priceg.com cenoval.ru ve bestwebsitesawards.com'dur. Tuhaf gelebilir, ancak webmasterların ve blog yazarlarının çoğunun sitelerinin sahte görüntüler aldığını düşünmedikleri, bunların çoğu yukarıda bahsettiğimiz sitelerden geliyor.

Neyse ki, Semalt'in Müşteri Başarı Yöneticisi olan Max Bell, bu siteleri engellemek için bazı yollar sağlar ve trafiğin İnternet'teki işletmelerinizi rahatsız etmesini durdurur.

Yönlendiren spamla mücadele için .htaccess dosyasını kullanın

Siteniz Apache web sunucusu aracılığıyla barındırılıyorsa, sitenizi güncellemeniz gerekir. htaccess dosyası. En iyi yol, .htaccess dosyasını spam göndericileri ve kötü botları hariç tutmak için engellemektir. Onları Apache'ye yönlendirebilir ve tahmin etmeleri kolay olmayabilir.

Google Analytics Filtreleri

Çoğu durumda, spam göndericileri ve botları web sitenizi ziyaret etmez. Bu gibi durumlarda, Google Analytics hesabına özel kodları ekleyerek bu botları engellemelisiniz ve kendi web sitelerine götürmelisiniz. Ayrıca, Google Analytics profilinizde filtreler oluşturabilir ve trafiğinizin kalitesini artırmanıza yardımcı olur. Neyse ki, Google Analytics, spam vericileri analitik verilerden ve raporlardan uzaklaştırmak için birçok araç sunar. Bu prosedürün tek dezavantajı, tüm web sitelerine aynı anda uygulanmayacağıdır.

Bot Filtrelemeyi Manuel Olarak Yapılandırın

Elle bot filtrelemesini yapılandırabilirsiniz. Bunun için Google Analytics hesabınıza gitmeniz ve Yeni Filtre oluşturmanız gerekir. Özel seçeneğini seçin ve içindeki belirli kodu ekleyin.

Referrer spam IP Adresini engelleme

Yönlendiren spam IP adreslerini kolayca engelleyebilirsiniz. Anonim IP'lerden gelen trafiği engelleme adımını seviyorum. Bu uygulamayla spam göndericilerin web sitenize engellendiğinden emin olmanız gerekir.

Google Analytics IP Dışlama Listesi

Bir sonraki adım, Google Analytics IP hariç tutma listesini kaydettiğinizden emin olmaktır. Bu listeyi hariç tutana kadar en iyi sonuçların tadını çıkarmayacağınızı hatırlamak önemlidir. Google Analytics, listeyi hariç tutup IP adreslerini engellemek için çok sayıda seçenek sunar. Kolayca web sitenizde bir eklenti seçebilir ve kurabilirsiniz, bunun için tam güvenlik ve koruma sağlayın.

November 24, 2017