Back to Question Center
0

SEO'yu geliştirin, İmaj Optimizasyonu Hakkında Oku! Ve - Semalt Uzmanı

1 answers:

On-sayfa SEO ve görüntü optimizasyonu etkili bir SEO kampanyasının iki ana adımdır. arama motoru zamanla daha akıllı ve akıllıdır ve iyi arama sıralamasını alma prosedürü oldukça karmaşıktır. Birçok şeyi dikkat etmeniz gerektiği için kaliteli içerik yeterli değildir. Çeşitli faktörler, arama motoru sıralamasında gösterilmesine katkıda bulunur ve en önemli faktör, resimlerinizi SEO için optimize etme şeklinizdir.

Sayfada SEO web sitenizin direği ise, görüntü optimizasyonu yapı taşıdır. Semalt Müşteri Başarı Yöneticisi Jason Adler, resimlerin web sitelerinin güçlü görsel bileşenleri olduğunu ve bin kelimeden daha iyi bir makalenin olduğunu belirtmektedir. Mesajların ilk bakışta iletilebilecek şekilde görüntüleri doğru bir şekilde kullanmak önemlidir.

Görüntü Alkol:

Seçtiğiniz resimlerin web içeriğinizle alakalı olduğundan emin olun. Alakasız görüntüler Bir sürü alakalı alt metin ve açıklama ile tek bir görüntü olarak etkili SEO sonuçları vermeyecektir.

Alt Etiketler:

Alt etiketleri, resim optimizasyonunda hayati bir rol oynamaktadır. Resimlerinizin arama motoru sonuçlarında gösterilmesine yardımcı olurlar ve sitenizin yükleme süresini iyileştirirler. Tüm arama motorları resimlerinizin metnine bağlıdır, çünkü içeriğinizi okuyamazlar; bu nedenle, alt metin ve alt etiketleri resimlerinizin Google resim sonuçlarında nasıl sıralanabileceğine karar verecektir. Alt etiketler için en iyi uygulamalardan biri etiketleri kısa, açıklayıcı ve noktaya taşımaktır.

Görüntü boyutları ve barındırma:

Bir resmin boyutu, genel kullanıcı deneyimini geliştirmede önemli bir rol oynamaktadır. Yükleme hızınızı artırmak için kullandığınız görüntülerin ağır olmadığından emin olun. Arama motoru sonuçlarında görünmesi kolay, küçük ama güzel resimleri kullanın. Bayt olarak görüntüler kullanmanızı öneririz. Yahoo Smushit gibi araçlar, resimlerden gelen aşırı baytların silinmesi için kullanılabilir; bu sayede bunları daha eskisinden daha hafif hale getirir.

Görsel barındırma, Google resim aramasından daha fazla trafik üretmeye geldiğinde başka bir önemli faktördür. Google ve diğer arama motorları, birden çok alanda barındırılan resimlerin yanında aynı alanda barındırılan resimlere daha fazla önem verir. Google resim arama için büyük bir algoritma, resimlerin web sitenizin metniyle harmanlanmasıdır.

dosya isimleri:

URL'nizde bir anahtar kelime önemli olduğu gibi, dosya isimleri fotoğraflarınız için de önemlidir. Anahtar kelime zengin dosya adları, arama motorlarının sitenizi daha iyi bir şekilde değerlendirmesine yardımcı olur. Resimleriniz hakkında yeterli bilgi vermediğinden varsayılan dosya adını (DSC0119.jpg gibi) kullanmamalısınız. Bunun yerine, açıklayıcı dosya adlarını ve anahtar kelimeleri kullanmanız gerekir; bunlar, tirelerle ayrılmalıdır.

Resim bağlama ve başlık etiketleri:

Bir resim, sitenizi ve içeriğini tanımlayan çekici ve göz alıcı bir şeydir. Uygun görüntü bağlama zorunluluğu SEO uygulamasıdır. Fotoğraflarınızı doğrudan birbirine bağlamaktan kaçınmalısınız. Bunun yerine, resimleri gömün ve web sitenize geri bağlantıları almalısınız. Ayrıca, uygun başlık etiketlerini kullanmalısınız. Bir başlık etiketi, kullanıcılar imlecini bağlantıların üzerine getirdiğinde içeriğiniz hakkında bilgi sağlar. Başlık etiketlerinize bir SEO dostu açıklama ve alakalı anahtar kelimeler eklemek önemlidir Source .

November 24, 2017