Back to Question Center
0

SQL Enjeksiyon Nedir? Ve - Semalt'tan Insight

1 answers:

SQL Enjeksiyon, çoğu bilgisayar korsanının bugüne kadar kullanabileceği yaygın bir kesmektir. Bu saldırıbir web sitesini kullanma güvenlik ve gizliliğinden ödün verebilir. Güvenlik açığı bulunan bir web sitesi kodunun güvenlik açığı,ki bilgisayar korsanları bir sitenin veritabanına erişebilir. Bu konseptten yola çıkarak deneyimli bilgisayar korsanlarının çabalarını kök veuzak bir konumdan bir ağa bir sunucuya erişmek. SQL Enjeksiyon ile, bir web sitesinden bilgi toplamak mümkün olabilirbir kullanıcı adı, şifreler ve kredi kartı bilgileri gibi - oculos feminino oakley.

Yapısal Sorgu Dili (SQL), bir programlama dili olup, bir bilgisayarabir sunucudaki verilere erişmek, düzenlemek veya yazmak için. SQL Enjeksiyon, bu tür sunuları içeren bazı belirli sunucu veritabanları türlerinde çalışır.Güvenlik açığı. Bu saldırıya maruz kalan bazı veritabanlarında MS SQL Server, Oracle, Access, Filemaker Pro ve MySQL bulunur. Birprogramcı bakış açısı, her çevrimiçi form veya bir kutu metin girişi alanına sunucuya bir komut çalıştırma şansı verir. nikChaykovskiy, Semalt Kıdemli Müşteri Başarı Yöneticisi, bilgisayar korsanlarının bu güvenlik açığını bu tür veritabanlarından kullandıklarını ve çok sayıda saldırı gerçekleştirdiklerini açıkladı.

SQL Enjeksiyon işleri

Çoğu web sitesi, kullanıcının verilerin bir kısmını girdiği bazı formları desteklemektedir..Buşans, müşterilerin bir siteyle etkileşim kurabilmelerinin ve ihtiyaçlarından bazılarını kontrol etmelerinin tek yoludur. Alanlar,tablolar, destek talepleri, arama düğmeleri, yorumlar alanları, geri bildirim alanları, kaydolma gibi girdi komutlarına izin verformlar ve oturum açma formları. Bir sunucu, verileri bu formlardan bir komut olarak okur; bu da kullanıcının bilgi düzenlemesine ve değiştirmesine olanak tanırsunucuda. Bu saldırıyı azaltmak için bazı teknikler, sunucuya ulaşmadan önce giriş formlarındaki bilgilerin şifrelenmesini içerebilir.

SQL Enjeksiyon saldırıları bu şansı kullanır. Sunucuda hangi riski var?Çoğu bilgisayar korsanı, bu saldırı için başka komut türlerini çalıştırmak için kullanır. Suçlular, sunucuların güvenliğini diğersunucuya komut çeşitleri. Bu saldırı, metin girişi şeklinde sunulan her bilgi gibi değerli bilgileri ortaya çıkarabilir.Üstelik bilgisayar korsanı, bu veritabanlarının bir sunucusunda bulunan dosyaları yükleyebilir, indirebilir, düzenleyebilir, değiştirebilir veya silebilir. Oweb sitesini tasarlarken bir güvenlik kodu kullanmak önemlidir.

Sonuç

Her e-ticaret işletmesinin etkin bir şekilde çalışabilmesi için,yeterli düzeyde siber güvenlik garantisi. Bununla birlikte, bir ticarete veya satın alma işlemine izin veren teknikliği hedefleyen web siteleri hazırlıyoruzbir alıcıdan. Bir bilgisayar korsanının niyeti hiçbir zaman göz önüne alınmaz ve bu tüm süreci savunmasız yapar. SQL Enjeksiyonu belirli birÇoğu web sitesi kodunun güvenlik açığından yararlanan kesmek türü. Bir korsan, bir sunucuya giriş kazanabilir ve bazı önemli görevleri yerine getirebilirsaldırılar ve saldırılar. Bu güvenlik açığı web sitesinin güvenliğini tehlikeye atıyor ve bu SEO çabalarınızın başarısız olmasına neden olabilir. Yapabilirsinsitenize SQL Injection saldırılarından kaçınmak için bu kılavuzu kullanın. Ayrıca, müvekkillerinizi yaklaşan tehlike konusunda hassaslaştırabilir veSaldırıdan kendilerini güvende tutuyorlar.

November 23, 2017